Strona 78 z 133 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #771
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Nie jestem fanem wykresów, ale tak łopatologicznie - co on oznacza ?
    Ten poprzedni wykres w poście #762 pokazuje w której puszce jest jakakolwiek korzyść z podwyższania ISO zamiast niedoświetlania na niższych ISO. Np. w ND850 nie ma sensu używać wyższego ISO niż 500, bo cienie się i tak nie polepszą, a DR w światłach z automatu zawsze ulega obcięciu z każdym podwyższeniem ISO. W Fuji ISO jest w ogóle zbędne, czyli szkodliwe, najlepiej robić wszystko na ISO 100, bo lepiej nie będzie, tylko gorzej.

    W Canonach szum w cieniach będzie zawsze lepszy na wyższym ISO, ale o ile lepszy to zależy od konkretnego ISO. No i jak wyzej, oczywiście wyższe ISO zawsze obetnie DR w światłach.

    To wszystko to teoria oparta na jakichś tam pomiarach rawów. Gdyby praktyce było inaczej, to by znaczyło, że te pomiary i wykresy nie są w pełni miarodaje.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 18-09-2017 o 00:20
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  2. #772
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    W 6d1 jest opcja zapamiętania ostatniego zbliżenia.
    Oraz podglądu 100% jednym naciśnięciem lupki.


    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Ten poprzedni wykres w poście #762 pokazuje w której puszce jest jakakolwiek korzyść z podwyższania ISO zamiast niedoświetlania na niższych ISO.
    Czyli że co, dla landszaftowców używających niskich ISO lepsze 5d4, dla reportażystów 6d2 ? Ech, te teorie
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #773
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Czyli że co, dla landszaftowców używających niskich ISO lepsze 5d4, dla reportażystów 6d2 ? Ech, te teorie
    Wykres jest dla 80d. Dla 5d4 jest o wiele korzystniejszy, 6d2 przegrywa/remisuje w całym zakresie. Teorie są dobre, Canon jest zły...

    Z 6d2 to jest jakaś paranoja. Mam wrażenie, że komuś bardzo się nie spodobało, że 6d miał lepszą matrycę od 5d3 i postanowił dopilnować, żeby to się nie powtórzyło...
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 18-09-2017 o 09:12

  4. #774
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Wykres jest dla 80d. Dla 5d4 jest o wiele korzystniejszy, 6d2 przegrywa/remisuje w całym zakresie. Teorie są dobre, Canon jest zły...

    Z 6d2 to jest jakaś paranoja. Mam wrażenie, że komuś bardzo się nie spodobało, że 6d miał lepszą matrycę od 5d3 i postanowił dopilnować, żeby to się nie powtórzyło...

    Ten wykres: Shadow Improvement of Photographic Dynamic Range versus ISO Setting
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #775
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 459

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta

    Z 6d2 to jest jakaś paranoja. Mam wrażenie, że komuś bardzo się nie spodobało, że 6d miał lepszą matrycę od 5d3 i postanowił dopilnować, żeby to się nie powtórzyło...
    To chyba logiczne, jak puszka drozsza i klasyfikowana wyzej (i jeszcze wypuszczona w podobnym okresie) moze miec cos slabszego (a szczegolnie to najwazniejsze cos)? Gdyby byly takie same to ok ale gorsze? Zawsze chodzi o kase.

  6. #776
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    A, dzięki, tego nie widziałem i, przyznam, na razie nie rozumiem Przeanalizuję w wolnej chwili

  7. #777

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Do obroncow mk2, jezeli wszyscy fotografujacy systemem Canon beda zglaszac uzasadnione pretensje do nowej lustrzanki FF, jest szansa, ze Canon i inne firmy dwa razy zastanawia sie zanim celowo pogorsza wlasciwosci matrycy. Mozna zmniejszac rozdzielczosc, AF lub inne funkcje, ale matryca zawsze powinna byc najlepdza. Dlatego, ze fotograf nie moze wybierac materialu swiatloczulego jak w czasach analogowych.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
    C5DmkIV, C G5X II, C30, CA-1, FujiFilm X-T5, Sigma(X Mount) 10-18 2.8 DC DN, C50 1.8FD, C24-70 2.8IIL, C40 2.8, C 50 1.2L, C50 1.8II, C50 1.8STM, C135 2L

  8. #778
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Może trochę od innej strony i jest to tylko i wyłącznie moja subiektywna wypowiedź.

    Przy wyborze kieruję się różnymi cechami sprzętu, ale dość ważną rzeczą dla mnie są kwestie przyzwyczajenia i tylko dlatego siedzę w systemie Canona pomimo pewnych bolączek z tym związanym (myślę, że w innych systemach jest podobnie).

    Kiedyś próbowałem podejść do Nikona i po prostu mi nie wyszło, normalnie jak bym miał na nowo się wszystkiego uczyć od podstawa, błądziłem w obsłudze jak we mgle i dlatego odpuściłem.

    Zaczynałem przygodę z fotografią cyfrową od kilku modeli Pentaxa, i powiem szczerze, że gdyby nie ograniczenia związane z dostępnością szkieł które chciałbym zakupić, to już bym dawno poszedł w Pentaxa K-1. Wydaje mi się, że jest to chyba jedyna firma, która tak nie "dyma" klientów co pozostali przodujący producenci.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  9. #779
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    Do obroncow mk2, jezeli wszyscy fotografujacy systemem Canon beda zglaszac uzasadnione pretensje do nowej lustrzanki FF, jest szansa, ze Canon i inne firmy dwa razy zastanawia sie zanim celowo pogorsza wlasciwosci matrycy. Mozna zmniejszac rozdzielczosc, AF lub inne funkcje, ale matryca zawsze powinna byc najlepdza. Dlatego, ze fotograf nie moze wybierac materialu swiatloczulego jak w czasach analogowych.
    Jakoś nie mam co zgłaszać, bo nie czuję żadnego pogorszenia Prędzej bym zgłosił, że punkt AF na Live View jest za duży, to by mi ułatwiło pracę, a nie zmniejszenie szumu przy wyciąganiu z cieni na ISO 100.
    Ostatnio edytowane przez Cichy ; 18-09-2017 o 20:23
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  10. #780
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rzep Zobacz posta
    Mozna zmniejszac rozdzielczosc, AF lub inne funkcje, ale matryca zawsze powinna byc najlepdza.
    co jesli matryca mkI jest dla mnie co najmniej wystarczajaca, za to najwieksza bolaczka jest AF. a mkII wlasnie to poprawia i jeszcze dodaje gibany ekranik, ktory daje mnostwo mozliwosci (foty z niskiej perspektywy, targanie nizszego wiec lzejzego statywyu w gory)???

    osobiscie 6D mkII mialby dla mnie bytu nawet z matryca z mkI, bo ta jest absolutnie znakomita. poki co jedyna wada mkII dla mnie jest cena, ale poniewaz mkI nadal mi robi zupelnie dobrze zdjecia, to do wymiany mi sie nie pali. a jak do niej dojde, to cena 6D mkII juz bedzie akceptowalna...
    www albo tez flickr

Strona 78 z 133 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088128 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •