Strona 4 z 133 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Kij w ten AF. Będzie się dobrze sprzedawał bo ma ruchomy LCD i do tego dotykowy
    Gibany LCD bardzo fajna rzecz, do kreatywnego wykorzystania. Zwłaszcza w połączeniu z dobrze działającym DPAF. Co do dotykowości, to dla mnie trochę gadżet. Niby przydaje się do ustawiania ostrości (np. efekt pull focus podczas filmowania), można nawet w rękawiczkach obsługiwać. Ale w praktyce, to trzeba mieć aparat blisko nosa i najlepiej na dobrym statywie, żeby zrobić to precyzyjnie. No i nie za grube paluchy

  2. #32

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Kij w ten AF. Będzie się dobrze sprzedawał bo ma ruchomy LCD i do tego dotykowy
    Tak poważnie to ja bardzo liczę na sprawny dotykowy AF w LV. Do zdjęć (one shot, servo) i do filmów.
    Nie zdziwiłbym się gdyby LV AF był skuteczniejszy od PDAF, kwestia tylko shutterlagu.
    Na zombie mogę robić foty nie przeszkadza mi to, przy okazji będzie fit i git
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

  3. #33
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez wain Zobacz posta
    Tak poważnie to ja bardzo liczę na sprawny dotykowy AF w LV. Do zdjęć (one shot, servo) i do filmów.
    Nie zdziwiłbym się gdyby LV AF był skuteczniejszy od PDAF, kwestia tylko shutterlagu.
    Na zombie mogę robić foty nie przeszkadza mi to, przy okazji będzie fit i git
    Skuteczniejszy nie jest. Problemem jest precyzyjne wskazanie miejsca, w którym ma być ustawiona ostrość. Albo masz do wyboru stosunkowo duży box, a zatem ostrość niekoniecznie zostanie ustawiona tam gdzie chciałeś. Albo puszka sama wykrywa wskazany obiekt i w zależności od jego wielkości skaluje pole AF. Ten ostatni tryb jest skuteczniejszy (i dodatkowo oferuje niezłe śledzenie obiektu), alewymaga nabycia pewnej wprawy.

  4. #34
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Z brakiem 4k i jednym wolnym slotem to strzał w kolano. To już nie te czasy, a canonowi świat się zatrzymał 2 lata temu.

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Tymczasem z reklamy na fejsbuku:
    "Aparat zrobiony z myślą o użytkownikach. Jest tak przyjazny w obsłudze, że od razu możecie robić nim profesjonalne zdjęcia".

    To chyba przełom, nie? Ujęło mnie, że to wreszcie i kto wie czy nie po raz pierwszy nawet "aparat zrobiony z myślą o użytkownikach".

  6. #36
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Na koniec z przykrością stwierdzę, że 6d2 niestety w kwestii innowacyjności nie prezentuje NIC czego nie byłoby już w innych puszkach Canona .
    jako uzytkownik 6D mkI sklonny upgrade'owac sie na nowszy model (a rownoczesnie tez regularny uzytkownik 750D) moge stwierdzic, ze innowacyjnosc mam w d* (dziurce od nosa, znaczy sie), jesli Canon da mi w nastepcy 6D mkI te ficzery, ktore wybitnie mi sie w 750D podobaja (jak gibany ekranik, szybciutki CDAF, sprawny PDAF z wieksza swoboda wyboru punktow) zachowujac zalety 6D mkI (swietna matryce, balans wagi/wielkosci, GPS). i jesli Canon zaprezentuje mi taka wlasnie alternatywe, to bardzo chetnie wysuplam troche dutkow...

    ... oh wait... wlasnie dokladnie taka alternatywe zaprezentowal...


    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Ale przyjmuję do wiadomości, że na kurczącym się rynku oszczędności w zakresie R&D są wskazane. Zwłaszcza, że 6d2 pewnie będzie się nieźle sprzedawać (jakby co, to można sporo opuścić cenę), bo użytkownicy najtańszego FF Canona dostali wreszcie przyzwoity AF
    na moje, to to jest korpus dla 3 rodzajow odbiorcow:
    - szukajacych zamiennika 80D z lepsza jakoscia obrazka
    - szukajacych zamiennika 6D mkI z lepszym AF (wyzwanie jest zadne, AF w mkI jest mizerny, nawet jak na sp. rok 2012)
    - wybierajacych tani FF pomiedzy Nikonem, Canonem, Playstation

    te dwie pierwsze grupy IMHO Canon trafia perfekcyjnie. z ta trzecia jest gorzej i bardzo ciezko mi jakos oceniac. ale wydaje mi sie, ze z Nikonem konkuruje duzo lepszymi cenami porzadnych optycznie zoomow (trojca L f/4) a z Sony natywna obsluga szkiel EF i lepszym uchwytem do tychze szkiel
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 29-06-2017 o 14:17
    www albo tez flickr

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    jako uzytkownik 6D mkI sklonny upgrade'owac sie na nowszy model (a rownoczesnie tez regularny uzytkownik 750D) moge stwierdzic, ze innowacyjnosc mam w d* (dziurce od nosa, znaczy sie), jesli Canon da mi w nastepcy 6D mkI te ficzery, ktore wybitnie mi sie w 750D podobaja (jak gibany ekranik, szybciutki CDAF, sprawny PDAF z wieksza swoboda wyboru punktow) zachowujac zalety 6D mkI (swietna matryce, balans wagi/wielkosci, GPS). i jesli Canon zaprezentuje mi taka wlasnie alternatywe, to bardzo chetnie wysuplam troche dutkow...

    ... oh wait... wlasnie dokladnie taka alternatywe zaprezentowal...
    Dokładnie tak jest. Mogę zapewnić, że AF w 6d2 jest o klasę (lub dwie) lepszy od tego w 750d. Zarówno ten "w wizjerze" i w LV. Pod tym względem warto. Do 6d1 nie ma żadnego porównania.

    U mnie jako użytkownika 80d schemat przejścia na 6d2 nie zadziała. Nie szukam lepszej jakości obrazka, 80d wystarcza mi z zapasem. Wziąłbym 6d2, gdyby miał 4K. Zwłaszcza, że format tej puszki mi bardzo odpowiada. A tak będę musiał poczekać na "cegłówkę" 7d3 z 4K. Pewnie za rok...
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 29-06-2017 o 14:25

  8. #38
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    U mnie jako użytkownika 80d schemat przejścia na 6d2 nie zadziała. Nie szukam lepszej jakości obrazka, 80d wystarcza mi z zapasem. Wziąłbym 6d2, gdyby miał 4K. Zwłaszcza, że format tej puszki mi bardzo odpowiada. A tak będę musiał poczekać na "cegłówkę" 7d3 z 4K. Pewnie za rok...
    czyli jest tak jak pisales - Canon na tyle zna swoich uzytkownikow, ze regularnie urzadza im slynne BOHICA (nie bede wyjasnial, google sa od tego)...

    moja bohica wlasnie przyszla, ty na swoja musisz poczekac. najwyrazniej Canon doszedl do wniosku, ze jestes wart wiecej niz li i jedynie 2000 zielonych
    www albo tez flickr

  9. #39
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Nie jestem już canonierem, ale bardzo długo nim byłem. Pierwsze sample z tego nowego body na które w sumie czekałem skarpet mi nie zerwało zupełnie.

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez ultimator Zobacz posta
    Nie jestem już canonierem, ale bardzo długo nim byłem. Pierwsze sample z tego nowego body na które w sumie czekałem skarpet mi nie zerwało zupełnie.
    Bo widzisz, najpierw trzeba zdjąć sandały :-)

Strona 4 z 133 PierwszyPierwszy ... 234561454104 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •