Strona 28 z 133 PierwszyPierwszy ... 1826272829303878128 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #271
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    No to zdjęcie pary młodej nad morzem jest dramatyczne w miejscach wyciągania cieni.Chyba że ktoś ciągnął o 4EV albo i więcej, ale nie sądzę.
    Dla mnie jest to w zasadzie dobra wiadomość. Zamiast zmienić aparat kupię nowe szkło i 6D zostanie na dłużej.

  2. #272
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Wygląda na to, że faktycznie matryca jest gorsza niż w 80d. https://www.dpreview.com/articles/34...range#comments

    Przy okazji są już profile Camera RAW i l Lightrooma dla 6d mk2. Wygląda to fatalnie.
    Wywołałem sobie RAWy w "mojej" tematyce. Dramatu nie ma . Saturacja zieleni po wyciągnięciu o +5EV jeszcze żyje i jest to akceptowalne.
    Najgorzej wypada obrazek z zachodem słońca. Ten sam brzydki szum w zakresie luminacji co w 5DIV. W zakresie chrominacji spoko.
    Tak na szybko to nie widzę tej okrzyczanej różnicy w stosunku do 5DIV. Warto się pobawić obrazkami chociaż piękne nie są.
    Jakoś dziwnie przesadna saturacja niebieskiego ale do ogarnięcia (lepsza niż jej brak).
    Obrazek z czerwonym mostkiem dzielnie łyka Highlights -100/Shadows +100. Zieleń się nasyca, no ten niebieski wrzeszczy. Jak do tego dołożyć +2EV to jeszcze obrazek się niesie chociaż szum chrominancji wyłazi.
    Wywołujmy, warto
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #273
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Tu wygląda jakby zauważalnie gorzej niż niź 6D.... przynajmniej na +6EV...


    https://www.dpreview.com/reviews/ima...23788273539577
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  4. #274
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Tu wygląda jakby zauważalnie gorzej niż niź 6D.... przynajmniej na +6EV...


    https://www.dpreview.com/reviews/ima...23788273539577
    wlaściwie na każdym +EV wygląda gorzej, 5D4 wygląda nieźle na tym prównaniu.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  5. #275

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Tu wygląda jakby zauważalnie gorzej niż niź 6D.... przynajmniej na +6EV...


    https://www.dpreview.com/reviews/ima...23788273539577
    Jest postęp. Jest moc.
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

  6. #276
    Pełne uzależnienie Awatar MC_
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    Torun/Slupsk
    Posty
    3 449

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    W tym porównaniu najlepiej wypada 5d4, potem 6d1. 6d2 faktycznie bardzo słabo.

  7. #277
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    No to mamy już legendarny 6d Classic
    Ściągnąłem trochę rawów z DPreview i podbite cienie są paskudne. Mają brzydki kolorowy szum. W 6d jest bardziej chromatyczny.

    Nikon D750 jest krystaliczny...
    Ostatnio edytowane przez gnd ; 21-07-2017 o 10:44

  8. #278
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    jak wyglad cieni wyciaganych o 4EV przeklada sie na realne zdjecia?*

    bo moze ja starej daty jestem, z tego wymierajacego pokolenia, ktore jeszcze potrafilo sobie poradzic z tym upierdliwym i skomplikowanym ustrojstwem zwanym swiatlomierzem (wbudowanym obecnie w aparat). I tylko wydaje mi sie, ze cale to pitolenie o cieniach jest tematem zastepczym, zrobionym na sile, zeby bylo cos mierzalnego (czy tez latwego do zobaczenia), dzieki czemu mozna nakrecac dyskusje. Bo inne aspekty pracy matrycy trudniej zmierzyc, a szum i rozdzielczosc juz dawno przestaly byc problemem zauwazalnym przez normalnego (pod wzgledem potrzeb fotograficznych ale rowniez psychicznie) amatora ?


    uprzedzajac pytanie: tak, mam LR, potrafie sobie przyciemnic zdjecie o 4EV i zobaczyc jak wyglada taka sytuacja, w ktorej trzeba o 4Ev podciagac. moim zdaniem jest to gruntowna awersja do pomiaru swiatla, nie realny problem zdjeciowy...


    * - pytanie nie jest skierowane do kotleciarzy/fotografow nocnych/pasjonatow darkow/domoroslych testerow. tylko klasycznego odbiorcy 6D: landszafty, podroz.
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 21-07-2017 o 10:54
    www albo tez flickr

  9. #279
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    No to mamy już legendarny 6d Classic
    Ściągnąłem trochę rawów z DPreview i podbite cienie są paskudne. Mają brzydki kolorowy szum. W 6d jest bardziej chromatyczny.

    Nikon D750 jest krystaliczny...
    a nie pisałem już rok temu żeby kupować bo tak tanio już nie będzie normalnie jakiś proroczy ten mój post był
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  10. #280
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    * - pytanie nie jest skierowane do kotleciarzy/fotografow nocnych/pasjonatow darkow/domoroslych testerow. tylko klasycznego odbiorcy 6D: landszafty, podroz.
    Zdarza mi się robić kotlety na 6D ale w życiu nie wyciągałem jeszcze cieni +4EV a nawet +3EV. Nie widzę takiej potrzeby

Strona 28 z 133 PierwszyPierwszy ... 1826272829303878128 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •