Strona 26 z 133 PierwszyPierwszy ... 1624252627283676126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #251
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Tylko wtedy aparaty będą bardziej zaawansowane od 6D2 i ludzie beda patrzec na ten aparat jak na relikt. Beda woleli mniej zaplacic za 6D1 albo za jakas starsza 5tke. To prawda, nic nie usprawiedliwia jego startowej ceny. Ale poczekajmy na ruchy innych producentów.
    Jego startowa cena jest praktycznie taka sama jak startowa cena 6d mark 1, w USA oczywiście... Mój post był o globalnych cenach a nie o tym czy 6d jest warty swej ceny czy nie. Takim cytowaniem wyrywasz zdanie z kontekstu.
    Ostatnio edytowane przez kmeg ; 12-07-2017 o 12:52

  2. #252
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Ale tak swoją drogą to trzeba mieć nieźle nagwizdane żeby 6dII kupić za +9000pln. Nie wydałem tyle na nowy 5d2, a kilka stówek więcej zapłaciłem za 5d3 też nowy. I można tworzyć różne teorie, ale producenci sprzętu foto lecą z cenami w chu..steczkę. Ten aparat nie powinien mieć prawa kosztować więcej niż 7000. I nie obchodzi mnie stosunek pln do dolara, tylko stosunek producenta do rynku polskiego.
    Pociesza to, że stosunek Canona do rynku nigeryjskiego jest jeszcze gorszy. W znanym sklepie Jumia.com.ng np. 5d4 kosztuje cały million i 700 tysięcy naira, to jest dopiero lecenie w ściereczkę z kilentem nigeryjskim. Przy przeliczniku 85 naira za PLN to jest 20 tysięcy złotych! Gdybym był nigerianinem to bym Canona bezwzględnie bojkotował za taka politykę cenową na rynku nigeryjskim.

    https://www.jumia.com.ng/catalog/?q=canon+5d+Mark+iv
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #253
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Pierwszym moim cropem był 40d tuz po premierze za jakies 3000pln. Dziś ile kosztuje 80d?
    Ile (proporcjonalnie) zarabiałeś wtedy, a ile teraz?
    Ostatnio edytowane przez Merde ; 15-07-2017 o 20:06

  4. #254
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Czy w Nigerii jest przedstawicielstwo producenta (oficjalna spolka Canon), która importuje sprzęt? Jezeli tak, to faktycznie traktują murzynów jak murzynów. Jezeli nie, to cena wynika z ilości pośredników.
    Tak, Canon wszedł do Nigerii w zeszłym roku i założył Canon Nigeria Imaging Solutions Limited.
    Canon has launched operations in Nigeria | TechCabal

    Ja tylko chciałem powiedzieć, że czy to w Polsce czy Nigerii, Canon nie ma fabryk i nie ztrudnia tysięcy ludzi, więc musi za każdy sprzedany egzemplarz wyciągnąć te same pieniądze (cena minus koszty) w dolarach i nie ma na to żadnej rady. Taniej niż innym nie da.

    A Nigeria ma kilka razy większą populację niż Polska (która to populacja planuje w większości wkrótce emigrację do Europy).

    "Nigeria, with the largest population of over 180 million within Africa and the high MASH growth potential, is a key market for Canon. It is an important hub in Industrial & Production Printing segment, and has a thriving film industry – all of which Canon can support through our value added services. Our goal is to extend our services to the largest number of customers possible by being closer to them.”
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  5. #255
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 495

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Oba kupowałem ok. roku po premierze. Nie w Polsce. Nie było mnie na to stać :-) Kupiłem w Niemczech, bo jak wiadomo to dość ubogi kraj więc i ceny sprzętu foto mają niższe. Tak, znam warunki cenowe i relacje pln/usd. Nie zmienia to jednak faktu, ze Canon z roku na rok winduje ceny sprzętu i nie ma to nic wspólnego z kursem walut, a z polityką marżową producenta.
    Pierwszym moim cropem był 40d tuz po premierze za jakies 3000pln. Dziś ile kosztuje 80d?
    .
    Ja skomentowałem faktami to co napisałeś w sprawie 6d. Nie chcę się wikłać w dyskusję co bylo10 lat temu bo ani to wątek o tym ani nie mam danych (a na zasadach wydaje mi się nie będę dyskutował). Jak chcesz porównywać cenę premiery do ceny po roku? Pokazałem, że cena w PL to cena w USA zamieniona na PLN + VAT 23%. DE owszem tańsze bo VAT tam niższy o 4%.

  6. #256
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 245

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Ja skomentowałem faktami to co napisałeś w sprawie 6d. Nie chcę się wikłać w dyskusję co bylo10 lat temu bo ani to wątek o tym ani nie mam danych (a na zasadach wydaje mi się nie będę dyskutował). Jak chcesz porównywać cenę premiery do ceny po roku? Pokazałem, że cena w PL to cena w USA zamieniona na PLN + VAT 23%. DE owszem tańsze bo VAT tam niższy o 4%.

    Ale ja przyznaję Tobie rację i nie podważam argumentów. Jest jasne, ze część ceny PLN wynika z kursu walut, część z VAT. Problem z tym co ponadto. Elektronika na przestrzeni lat tanieje, a to co Canon robi z cenami (nie tylko Canon bo i reszta towarzystwa), to lekko szacując podniesienie własnych marż o minimum 20% korzystając z koniunktury na wzrost sprzedaży foto. I w zasadzie z punktu widzenia przedsiębiorstwa to rozumiem, ale jako konsument niekoniecznie muszę.
    BTW - i tak wobec tego dobrze, ze nie mieszkamy w Nigerii.

  7. #257
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    cieszymy się że canon otwiera przedstawicielstwa w afryce i witamy naszych afrykańskich towarzyszy chciałem powiedzieć przyjaciół na canon-board.

    panowie dyskusja trochę odchyla się na prawo od tematu - jest tu i teraz ceny są jakie są i opcje są jakie są - jak się opcje czy ceny się zmienią to pogadamy - na ten moment wybór jest jaki jest.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 12-07-2017 o 18:12
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #258
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Buahaha...
    Według danych technicznych na canon.pl, wizjer 6dII to "pentagonalny układ luster".

    Szkoda, że canon.pl nie stać na zatrudnienie kogoś, kto się choć tyle zna na sprzęcie, który sprzedają, co przeciętny bywalec forów internetowych.... Tak samo jak canon.co.uk z którego to przetłumaczyli....

    Oczywiście usa.canon.com to co innego. Inny poziom. (A może wersje EU faktycznie mają pentamirror? I tak się nie poznają....)

    Jednak Niemcy mają ten sam materiał przetłumaczony na stronie, ale u nich jest pryzmat...
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 14-07-2017 o 22:40
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  9. #259
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    lol.
    Aparatem się foci, a nie wypisuje błędy ze specyfikacji!

  10. #260
    Początki nałogu Awatar pe.en.de
    Dołączył
    Dec 2009
    Miasto
    Łódź
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Oj tam, oj tam, kto wierzy w to co jest napisane? znamy przecież przypadek tego , który uwierzył w to co napisali na płocie i mu drzazga weszła w rękę.
    Trza samemu pomacać i zobaczyć.
    Starając się być obiektywnym, wyrażam jednak subiektywną opinę.

Strona 26 z 133 PierwszyPierwszy ... 1624252627283676126 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •