Strona 12 z 133 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #111
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Przecież nie był top metalowy już w 6D to nikt się nie spodziewał całego metalowego w wersji II.
    no ale przy 6DI to co drugi post na forum był o "plastikowej" obudowie a teraz cisza - przywykli po prostu

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Dla malkontentów pozostaje nadzieja, że Canon wykastruje bebechy z 6D i zrobią superentrylevel 6,5D za okazyjną cenę 1500$ .
    to chyba niemożliwe kastrata nie daje się kolejny raz wykastrować - przynajmniej tak sie wydaje i nie jestem malkontentem jestem potencjalnym użytkownikiem i ile razy mam jeszcze napisać że ceną się nie wzruszyłem - ale ogólnie to dobrze estymujesz tą cenę - entry level raczej nie jest więcej warte.
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 02-07-2017 o 16:38
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #112
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    to chyba niemożliwe kastrata nie daje się kolejny raz wykastrować - przynajmniej tak sie wydaje ...
    Jeśli chodzi o Canona to w tego typu kwestiach słowa "niemożliwe" są wręcz obraźliwe ...
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #113
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    i nikt nawet nie zauważył że korpus nie jest całkowicie metalowy
    Niektórzy mają też problem z określeniem z jakiego stopu metalu jest ten korpus wykonany.

    Korpus 6D Mark II wykonano z lekkich i wytrzymałych stopów magnezu oraz uszczelniono, co z pewnością spodoba się wielu osobom fotografującym w plenerze.
    Źródło: Canon EOS 6D Mark II w naszych rękach - Canon EOS 6D Mark II w naszych rękach - Optyczne.pl

    The EOS 6D Mark II’s high precision aluminum alloy and polycarbonate resin construction ensures a lightweight and durable camera that gives you the confidence to use in various situations.
    Źródło: https://www.usa.canon.com/internet/p...eos-6d-mark-ii (zakładka "Dust- & Water-resistant.")

    Gdyby ten korpus miałby być wykonany ze stopów magnezu to w opisówce Canona powinno chyba stać "magnesium alloy"?

  4. #114
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Niektórzy mają też problem z określeniem z jakiego stopu metalu jest ten korpus wykonany.
    Nie żeby Canon zbyt wyczerpująco informował o takich szczegółach. Co prawda nie musi.

    Np. konstrukcja korpusu 6d classic według Canona zawiera "stop częściowo magnezowy".
    Nie jestem pewien co to jest "part-magnesium alloy" ale zapewne jest to stop, który zawiera mniejszość Mg i większość Al. Czyli w zasadzie już 6D miało stop aluminiowy.

    Czuję się oszukany, bo myślałem, że robię zdjęcia aparatem z obudową wykonaną częściowo ze stopu magnezowego a tu okazuje się że jest wykonana częściowo ze stopu częściowo magnezowego.

    Nic dziwnego, że wizjer częściowo pokrywa kadr, a punkty AF pokrywają częściowo środek tego, co widać w wizjerze. Dobra wiadomość jest taka, że płaci się za ten towar tylko częściową cenę, bo full price za full frame od Canona wynosi ponad $3000.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 03-07-2017 o 05:04
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  5. #115
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 048

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Stop jest wykonany z wibranium wzmocnionym adamantium

    Tak patrze na niego i znów mam nieodparte wrażenie że to jest właśnie aparat jaki powinni pokazać 5 lat temu. Podobnie jak 5d3 w 2008. Te punkciki af są tak bliziutko bliziutko siebie, jaki jest sens takiego rozmieszczenia? Coś czuję że moja obecna 6tka to ostatni aparat Canona..
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  6. #116
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    no ale przy 6DI to co drugi post na forum był o "plastikowej" obudowie a teraz cisza - przywykli po prostu
    Ja przywykłem choć łatwo nie było Od wielu lat używam jeszcze 5D i jakby nie patrzeć to stare body jest znacznie lepiej wykonane.
    6DII będzie wykonane na poziomie 6D czyli trzeba będzie przywyknąć

  7. #117
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Stop jest wykonany z wibranium wzmocnionym adamantium
    no nie jest to jednorozcum srajoncum tenczum, co do tego nie ma watpliwosci

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    Tak patrze na niego i znów mam nieodparte wrażenie że to jest właśnie aparat jaki powinni pokazać 5 lat temu. Podobnie jak 5d3 w 2008. Te punkciki af są tak bliziutko bliziutko siebie, jaki jest sens takiego rozmieszczenia? Coś czuję że moja obecna 6tka to ostatni aparat Canona..
    jesli kupuje sie faktyczne mozliwosci a nie medialne ficzery... to wbrew pozorom ten 6D mkII pozostaje zupelnie solidna alternatywa. chociaz jest cena startowa 2100 EUR to jest duze przegiecie, ja chetnie poczekam z rok na jej spadek i jakis cash back, bo powyzej 1700 EUR to tego specjalnie nie widze

    co do rozstawienia punktow - jak popatrze na 6D mkI i wezme pod uwage, ze jego skrajnych bocznych punktow (lewego, prawego) i tak nie uzywam, to mi w mkII wychodzi nieco wieksze pokrycie. nadal male i "45" punktow z tego to jak z koziej d* traba...
    ale caly czas sie zastanawiam, czy to jest dla mnie bardzo ograniczajace. gibany ekranik i Dual Pixel daja temu korpusowi duzo lepszy CDAF w praktycznie calym kadrze i np. do moich potrzeb landszaftowych to moze byc duzo sensowniejsze zastepstwo trzech obszarow PDAF. z kolei w drugim moim zastosowaniu (podroz) gdzie foce z lapy przekadrowanie z centralnego nie jest problemem.


    czekam na testy. jesli ta matryca naprawde jest wyraznie lepsza od 20Mpix a AF sprawny (w 6D mkI nie jest) to bede sie zastanawial na dobre, jak juz ceny spadna. inaczej zawsze pozostaje opcja 5D mkIII z duzo lepszym pokryciem kadru punktami PDAF i solidniejsza obudowa. albo pozostania z 6D mkI a nadmiaru pieniedzy spozytkowania gdzies indziej...
    www albo tez flickr

  8. #118

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    (...)


    czekam na testy. jesli ta matryca naprawde jest wyraznie lepsza od 20Mpix a AF sprawny (w 6D mkI nie jest) to bede sie zastanawial na dobre, jak juz ceny spadna. inaczej zawsze pozostaje opcja 5D mkIII z duzo lepszym pokryciem kadru punktami PDAF i solidniejsza obudowa. albo pozostania z 6D mkI a nadmiaru pieniedzy spozytkowania gdzies indziej...
    Też czekam na testy bo canon pokazał mi wiele razy, że jednak usprawnia aparat i to czasami znacznie tylko nie zawsze w miejscach gdzie każdy by tego oczekiwał. Finalnie jednak, często jest znacznie na plus mimo mało medialnych usprawnień. Po prostu trzeba poczekać aż się okaże czy te cięcia faktycznie są tak bolesne jak się wydaje (Tak wiem, żadne testy nie zmienią rozstawu punktów AF ).

    (Wybór czy 5dIII czy 6dII.. Repo - 5dIII, Reszta 6dII )
    40d/5dIV/R/R6 15/2.8 28/1.8 50/1.8 85/1.4
    www.mslezak.pl/blog/

  9. #119
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    gibany ekranik i Dual Pixel daja temu korpusowi duzo lepszy CDAF w praktycznie calym kadrze .
    ...
    Tak ściśle, to w specyfkacji stoi: CDAF nie dostarczono ("contrast AF not provided"). Bowiem DPAF to też PDAF.

    Dszięki genialnemu wynalazkowi Canona 80D czy 6D2 w ogóle nie używają kontrastowego ostrzenia, w przeciwieństwie np. do bezlusterkowców Sony.

    Jak wiadomo, CDAF nie działa dobrze w tak niskim świetle jak PDAF.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 03-07-2017 o 12:11
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  10. #120
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Tak ściśle, to w specyfkacji stoi: CDAF nie dostarczono ("contrast AF not provided"). Bowiem DPAF to też PDAF.
    faktycznie. dzieki za sprostowanie! chodzilo mi o ostrzenie przez matryce
    www albo tez flickr

Strona 12 z 133 PierwszyPierwszy ... 210111213142262112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •