Strona 127 z 133 PierwszyPierwszy ... 2777117125126127128129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 261 do 1 270 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #1261
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Yaru Zobacz posta
    Zdaje sobie sprawę że to fajne puszki, ale tych gratów jest już za dużo, do tego jest za ciężko, marzeniem są dwa małe aparaty i dwie, trzy stałki.
    6D2 to puszka przyzwoita. Fajna była by, gdyby miała 2 sloty na karty SD. Konkurencja w tej klasie ma dwa sloty (Nikon D750).

    Nigdy nie patrzyłem na zakup sprzętu z tej perspektywy, ale ostatnio 6D2 padł mi na imprezie. Również miałem kupować drugie 6D2, a teraz mam "zonka" i zimę na przemyślenia.
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

  2. #1262
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    6D2 to puszka przyzwoita. Fajna była by, gdyby miała 2 sloty na karty SD. Konkurencja w tej klasie ma dwa sloty (Nikon D750).

    Nigdy nie patrzyłem na zakup sprzętu z tej perspektywy, ale ostatnio 6D2 padł mi na imprezie. Również miałem kupować drugie 6D2, a teraz mam "zonka" i zimę na przemyślenia.
    Z tym że może paść to niestety loteria jest wszędzie, jakoś odpukać tyle co mi się puszek przez ręce przewinęło z żadna nie miałem problemów.
    Co się stało? migawka?
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  3. #1263
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Ja również od 14 lat żadnego problemu. Mirror box przy 10 tyś przebiegu.

    Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

  4. #1264
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    Ja również od 14 lat żadnego problemu. Mirror box przy 10 tyś przebiegu.

    Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
    No to faktycznie ból, to zdecydowanie za szybko, mam nadzieję że aparat na gwarancji.
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  5. #1265
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Yaru Zobacz posta
    No to faktycznie ból, to zdecydowanie za szybko, mam nadzieję że aparat na gwarancji.
    Na szczęście jeszcze tak.

    Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

  6. #1266
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    6D mkII jest wypas. zostawili wszystko dobre z 6D (maly rozmiar, GPS, swietne kolory) a naprawili to co bylo do du* (PD AF i beznadziejny kontrastowy).

    tylko, ze to jest wypas pod katem robienia zdjec realnych.
    Wszystko się zgadza. Bardzo lubię tę puszkę i być może pozostanę przy jednej, a na drugie body wezmę bezlustro. Minął już ponad rok od premiery 6d2 i szczerze mówiąc liczyłem na to, że poprawią to i owo. Chociażby zmniejszą punkt AF na Live View, bo jest IMO trochę za duży, liczyłem też na programowe poprawienie DR. Niby z tym nie ma tragedii w większości sytuacji, ale przy plenerze, dużych kontrastach i wyciąganiu mocnym z cieni jednak zdjęcie robi się wyprane przez pojawiający się szum. W starej 6d było faktycznie ciut lepiej, nie mówiąc o 5d4 czy choćby A72 którego też czasem używam. Niby tylko mały % zdjęć, kiedy mi ten DR przeszkadza, no ale jednak można lepiej, więc czemu nie

    Na plus po 2 sezonach z szóstkami II - brak problemów z AF, w ogóle brak jakichkolwiek problemów
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  7. #1267
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Wszystko się zgadza. Bardzo lubię tę puszkę i być może pozostanę przy jednej, a na drugie body wezmę bezlustro. Minął już ponad rok od premiery 6d2 i szczerze mówiąc liczyłem na to, że poprawią to i owo. Chociażby zmniejszą punkt AF na Live View, bo jest IMO trochę za duży, liczyłem też na programowe poprawienie DR. Niby z tym nie ma tragedii w większości sytuacji, ale przy plenerze, dużych kontrastach i wyciąganiu mocnym z cieni jednak zdjęcie robi się wyprane przez pojawiający się szum. W starej 6d było faktycznie ciut lepiej, nie mówiąc o 5d4 czy choćby A72 którego też czasem używam. Niby tylko mały % zdjęć, kiedy mi ten DR przeszkadza, no ale jednak można lepiej, więc czemu nie

    Na plus po 2 sezonach z szóstkami II - brak problemów z AF, w ogóle brak jakichkolwiek problemów
    Jak A7II radzi sobie z AFem na sali ( kotlet)?
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  8. #1268
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    6D2 to puszka przyzwoita. Fajna była by, gdyby miała 2 sloty na karty SD. Konkurencja w tej klasie ma dwa sloty (Nikon D750).
    w ciagu 15 lat nigdy nie padla mi karta pamieci. ani jedna. wiecej aparatow mi wiatr zdmuchnal do morza (1) albo zlecialo mi do slodkiej wody (1) albo zwyczajnie poszla im migawka od przebiegu (1), niz tych kart padnietych bylo (0)

    na dluzszych wyjazdach profilaktycznie tak czy siak backupuje kazda dniowke, ale to bardziej dla mojego komfortu psychicznego jest niz realnej potrzeby. a 95% wyjazdow i tak jestem autem i na najgorsza ewentualnosc mam w bagazniku jeszcze trabanta 750D spakowanego..

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    Nigdy nie patrzyłem na zakup sprzętu z tej perspektywy, ale ostatnio 6D2 padł mi na imprezie. Również miałem kupować drugie 6D2, a teraz mam "zonka" i zimę na przemyślenia.
    a ta dodatkowa karta pamieci co dokladnie zmieni jak pada aparat?

    bo chcialbym zrozumiec logike tego rozumowania. i nie moge
    www albo tez flickr

  9. #1269
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    a ta dodatkowa karta pamieci co dokladnie zmieni jak pada aparat?

    bo chcialbym zrozumiec logike tego rozumowania. i nie moge
    Żle mnie zrozumiałeś. Ja przez ostatnie 14 lat nie miałem ani pada karty, ani puszki. Ale teraz CF nie ma tylko same SD, a na forach pojawiają się tematy, że SD padło, rozkleiło się itp. W CF co prawda byli tacy co potrafili styki pogiąć w czytniku, ale nie mam pojęcia jak to można zrobić.

    Nigdy nie patrzyłem na zakup aparatu przez pryzmat awarii, a teraz to się zmieniło. Teraz patrzę, żeby puszka miała dwa sloty - może być pad karty, oraz żeby trzecia puszka była w aucie (chyba jednak kupię 5D2 na takie leżakowanie w aucie).
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

  10. #1270
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    Żle mnie zrozumiałeś. Ja przez ostatnie 14 lat nie miałem ani pada karty, ani puszki. Ale teraz CF nie ma tylko same SD, a na forach pojawiają się tematy, że SD padło, rozkleiło się itp. W CF co prawda byli tacy co potrafili styki pogiąć w czytniku, ale nie mam pojęcia jak to można zrobić.
    mam SD od ostatnich moze 7 lat. w tym w 6D (mkI/mkII), ktore sa moja glowna puszka. dzialaja bezawaryjnie.

    natomiast oczywista oczywistoscia jest, ze mechanicznie karty SD to jest zenada i jest skandalem, ze ktokolwiek to w ogole dopuscil do uzytkowania poza kompaktem za 100 PLN

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    Nigdy nie patrzyłem na zakup aparatu przez pryzmat awarii, a teraz to się zmieniło. Teraz patrzę, żeby puszka miała dwa sloty - może być pad karty, oraz żeby trzecia puszka była w aucie (chyba jednak kupię 5D2 na takie leżakowanie w aucie).
    nie no, domyslam sie, ze to jest jednak traumatyczne. pomysl zapasowej puszki ma duza racje bytu, nawet dla amatorskich potrzeb (o ile tylko finanse pozwola)
    www albo tez flickr

Strona 127 z 133 PierwszyPierwszy ... 2777117125126127128129 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •