Strona 117 z 133 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119127 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 161 do 1 170 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #1161
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Sęk w tym, że punkty wybierane były tam gdzie chciałem, więc bie powinno być różnicy czy ustawię je ręcznie.

  2. #1162
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez gnd Zobacz posta
    Sęk w tym, że punkty wybierane były tam gdzie chciałem, więc bie powinno być różnicy czy ustawię je ręcznie.
    A to czasami nie jest tak, że po wyostrzeniu (mniej-więcej tam gdzie chciałeś)świeci się kilka tych punktów np. 3. W takim wypadku one niekoniecznie są w jednej płaszczyźnie ostrości. Może aparat wybiera jakąś średnią, albo punkt najbliższy? Nie chcę się tu "mądrzyć". Po prostu dla mnie ten tryb był zawsze zawodny przy jasnych stałkach,choć przy zoomach typu f4 już całkiem OK.
    Miłego dnia
    moja www

  3. #1163
    Początki nałogu Awatar 5pirit
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    433

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Po 3-4 dniach od zakupu, jestem zabujany w tym aparacie. To o czym piszą wieczni malkontenci (którzy dosyć często nie mieli nawet tego aparatu w rękach) na temat tej puszki, miałem i mam to gdzieś (tak delikatnie mówiąc).

    Jedyna chyba rzecz która mnie czasami irytuje, to to, że przy dotykowym ekranie czasami nosem wybieram jakąś opcję przez co kiedyś mogę coś niechcący zmienić.

    Mam wersję MK I na stanie, i się zastanawiam czy nie sprzedać i nie przejść na obie sztuki MK II.

    Kapitalna sprawa w MK II, to wyświetlanie w wizjerze informacji np. o formacie w jakim pstrykamy, albo poziomica. Fajnie są wygaszone, ale na tyle że są czytelne. Super sprawa. Ogólnie póki co jestem mega zadowolony z zakupu.
    eŁOS 6D + Canon + Tamron + Tokina + YN

  4. #1164
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez 5pirit Zobacz posta

    Jedyna chyba rzecz która mnie czasami irytuje, to to, że przy dotykowym ekranie czasami nosem wybieram jakąś opcję przez co kiedyś mogę coś niechcący zmienić.
    Podczas fotografowania przez wizjer zamykam po prostu ekran LCD. Druga możliwość to wyłączenie obsługi dotykowej.

  5. #1165
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Podczas fotografowania przez wizjer zamykam po prostu ekran LCD. Druga możliwość to wyłączenie obsługi dotykowej.
    No, ale przecież żeby ekran był aktywny najpierw trzeba wcisnąć np. guzik "Q", "info", przeglądanie zdjęć itp. a tego nie robimy raczej przypadkowo - piszę o tym żeby osoby nie posiadające tego aparatu nie pomyślały, że przy korzystaniu z wizjera zawsze coś tam nosem przestawimy
    Miłego dnia
    moja www

  6. #1166
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    No, ale przecież żeby ekran był aktywny najpierw trzeba wcisnąć np. guzik "Q", "info", przeglądanie zdjęć itp. a tego nie robimy raczej przypadkowo - piszę o tym żeby osoby nie posiadające tego aparatu nie pomyślały, że przy korzystaniu z wizjera zawsze coś tam nosem przestawimy
    Mi się nigdy jeszcze nie zdarzyło żeby coś przestawić w ten sposób, mam klepnięte pewnie około 30-40 tys klatek na tym aparacie.
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  7. #1167

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Witam. Mam problem z moim 6d mk II. Otóż autofokus często się myli przy środkowym punkcie i zdjęcia są nieostre. Obiektyw miałem kalibrowany do aparatu. Nieruchome obiekty (martwe przedmioty) wychodzą ostro. Najgorzej jest przy fotografowaniu ludzi. Mimo, że stoją to i tak AF robi co chce. Nadmieniam, że stabilizacja jest włączona a czasy naświetlania krótkie. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić.

  8. #1168
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Poprosimy o więcej informacji. Np. model obiektywu i przykładowe zdjęcia.

  9. #1169
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 680

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez UN1 Zobacz posta
    Witam. Mam problem z moim 6d mk II. Otóż autofokus często się myli przy środkowym punkcie i zdjęcia są nieostre. Obiektyw miałem kalibrowany do aparatu. Nieruchome obiekty (martwe przedmioty) wychodzą ostro. Najgorzej jest przy fotografowaniu ludzi. Mimo, że stoją to i tak AF robi co chce. Nadmieniam, że stabilizacja jest włączona a czasy naświetlania krótkie. Czy ktoś mógłby mi coś doradzić.
    A spróbuj użyć strefowego (tych 9 kwadracików na środku).

  10. #1170
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    42
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Jak używasz krótkich czasów, to wyłącz stabilizację i wykonaj test.

    Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

Strona 117 z 133 PierwszyPierwszy ... 1767107115116117118119127 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •