Strona 102 z 133 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #1011
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    A to nie są przypadkiem uroki fazowego AF i małej głębi ostrości uzyskiwanej za pomocą szkieł f/1.4-2.0? Dodatkowo przypuszczam, że w przypadku tak jasnych obiektywów problemem może być jeszcze shutter lag (proszę mnie poprawić jeśli się mylę). Po tym jak aparat ustawi ostrość a zrobi zdjęcie może upłynąć wystarczająco dużo czasu, aby semi-stacjonarny obiekt poruszył się na tyle, że znajdzie się poza obszarem, który jest ostry?

  2. #1012
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Tych stałek nie musiałem otwierać na maksa by zaobserwować problem z ostrzeniem. Ewidentnie była to wada tego body dlatego się go pozbyłem. Tamron 70-200 świetnie ostrzy nawet na 2.8 a z tym 6DmkII było mydełko.
    Nie sprawdzałem na innych egzemplarzach 6DmkII bo sklep w którym byłem porównać do 5D mkIV czy 5DSR nie chciał mi dać 6DmkII do porównania. Nie mieli po protu demówki a kupować kolejnego by testować nie miałem ochoty.

  3. #1013
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    41
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Witam.
    Podłączę się pod temat. Mój Canon 5d mkII ma już dość. Mam początkowe objawy zmęczenia matrycy. Muszę zakupić główna puszkę do ślubów. Zastanawiam się bardzo mocno nad 6D Mk II. Będzie on współpracował z C16-35f4, C50 f1.4, C70-200F4(plenery) oraz najwięcej z C24-70 F2.8 (wersja pierwsza). Mam pytanie do użytkowników tej puszki, czy aparat będzie śmigał z tymi wszystkimi szkiełkami? Najbardziej obawiam się o 24-70(szkiełko już parę lat ma)??? Czy LR5 pociągnie rawy z 6D mk II??? Czy stara Lampa Canon EX-580 z nim zadziała?
    Ostatnio edytowane przez Michal ; 18-12-2017 o 11:35 Powód: literówka
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

  4. #1014
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Nie jestem użytkownikiem 6dmkII, ale obiektywy i lampa Canona na pewno działają. Nawet te starsze. Przynajmniej nie spotkałem się z taką sytuacją żeby było inaczej.
    Kiedyś miałem taki problem w starszej sigmie 50mm/f2.8 macro. Trzeba było wymienić chip.
    Co do LR5 najlepiej pociągnij RAWy np. z dpreview.com i sprawdź sam, czy wszystko OK.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #1015
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2014
    Miasto
    Biłgoraj
    Wiek
    41
    Posty
    148

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Dzięki za info. Zapomniałem o tej stronce.
    A, może jest jakiś "ślubniak", który robił wcześniej 5D mkII i porówna mi zachowanie tych puszek w ciemnym kościele? Tak z praktycznego punktu użytkownika.
    Był Canon 6DII + 35IS + 85 1.8 + 70-200
    Jest Nikon D810 + D750 + 24, 50, 70-210.

  6. #1016
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    Witam.
    Podłączę się pod temat. Mój Canon 5d mkII ma już dość. Mam początkowe objawy zmęczenia matrycy. Muszę zakupić główna puszkę do ślubów. Zastanawiam się bardzo mocno nad 6D Mk II. Będzie on współpracował z C16-35f4, C50 f1.4, C70-200F4(plenery) oraz najwięcej z C24-70 F2.8 (wersja pierwsza). Mam pytanie do użytkowników tej puszki, czy aparat będzie śmigał z tymi wszystkimi szkiełkami? Najbardziej obawiam się o 24-70(szkiełko już parę lat ma)??? Czy LR5 pociągnie rawy z 6D mk II??? Czy stara Lampa Canon EX-580 z nim zadziała?
    Szkła i lampy będą działać. Rawy z 6d mk II widzi dopiero LR 6.12, masz jeszcze opcje konwertowania rawów do dng za pomocą Adobe DNG Convertera, wówczas LR5 będzie je widział.

    Cytat Zamieszczone przez Michal Zobacz posta
    Dzięki za info. Zapomniałem o tej stronce.
    A, może jest jakiś "ślubniak", który robił wcześniej 5D mkII i porówna mi zachowanie tych puszek w ciemnym kościele? Tak z praktycznego punktu użytkownika.
    Mam kilka kotletów w roku, pracuje na dwa body, miałem wcześniej 5d mk II i 6D jednocześnie, bardzo szybko pozbyłem się 5d mk II na rzecz drugiej 6d ( jest szybsze, celniejsze i cichsze, nie wspomnę o wyświetlaczu ). Nowe 6d będzie tylko lepsze.
    Ostatnio edytowane przez Yaru ; 19-12-2017 o 10:00
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  7. #1017
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Miasto
    Poznań
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Witam.
    Nowy użytkownik forum, posiadacz wspaniałej puszki jaką jest właśnie 6D2 , i to już od jakiegoś czasu.
    Hejtu na ten korpus jest dużo, ale jak to mówi przysłowie, "psy szczekają a karawana jedzie dalej" . Hejt potrafi być straszny, działać na szkodę potencjalnych nabywców, jak i producenta. To że Canon na tym może tracić, to mi wisi i powiewa.
    W skrócie może o moim doświadczeniu foto - mój pierwszy Canon to 500n i było tego trochę po drodze, przy czym pierwszy Canon to nie pierwszy aparat. Moja "szklarnia" jest trochę "vintage" jak na dzisiejsze czasy i działa z 6D2 - to najważniejsze.
    Dlaczego 6D2?
    1. Jest FF
    2. Ma ponad 6Mpix pikseli _niebieskich_
    Te dwa są najstarsze, kolejne pojawiły się po premierze 750/760 - obracany ekranik i taki sam AF przy LV.

    Dlaczego nie kupiłem wcześniej 6D? Ponieważ miał archaiczny układ AF. Układ który nie był rewelacją kiedy się pojawił (nie w 6D tylko wcześniej). Jeśli ktoś myśli o powodach do przesiadki z 6D na 6D2 to jeden z pierwszych powodów. To był jeden z moich pierwszych testów przy zabawie nowym korpusem. Aparat łapał ostrość na ścianie w środku nocy, gdzie jedynym światłem był monitor z jasnością ~60cd i 5W lampka LED. To tyle o tym AF, podobno takim fatalnym, że nadającym się tylko do fabryki mydła.

    Słynny tragiczny DR - na papier ląduje ~6EV, można próbować więcej wpychać, ale to źle wygląda. 12EV to nie jest mało, to jest dużo. Zawsze więcej to lepiej, ale czy to więcej jest koniecznie potrzebne? Przecież nikt nie zabrania w trudnych warunkach świadomego użycia całego DR jaki daje matryca. Należy tylko wiedzieć gdzie są oba końce, a resztę potrzebnych narzędzi dostarcza korpus. 12EV to bardzo dużo, chociaż nie twierdzę że 15EV nie jest lepsze.
    Wygląd wyciąganych cieni - pierwszą fotkę jaką sprawdzałem była ta udowadniająca jak źle i nie dobrze jest z 6D2 na dpreview. Ta fotka pod światło na tle morza. Mi nie udało się tak złego rezultatu osiągnąć, ale tak to jest jak się jest zapatrzonym w oprogramowanie Adobe. Mam od nich tylko konwerter na DNG zainstalowany, bo na samym początku było trudno o soft który RAWy z 6D2 ruszał. Na DPP był potrzebny numer seryjny puszki, więc firmowy odpadał. Pierwsze boje toczyłem w Darktable i RAWTherapee. Jeśli używacie LR, to nie używajcie do 6D2, bo sobie wyraźnie nie radzi z szumem na chrominacji, z czym jak widać radzi sobie bez problemu darmowe oprogramowanie. Nie dawno repozytoriach było uaktualnienie wersji 2.2.5 Darktable, i problem z otwieraniem rawów z 6D2 całkowicie znikł, a obecna wersja to 2.4.rc-0. (tak, windows używam kiedy muszę).
    Kolejna moja obserwacja - współpraca z lampą. Mam 550EX, (o tak, vintage pełną gębą) i zdjęcia które z nią robiłem były naświetlone równo. Żadnych odjazdów w ekspozycji. To też trochę mówi o tym jak działa automatyka ekspozycji. Pracuje równo, bez szaleństw, wręcz nudno. Chciało by się suwakami pobawić, a tu nuda.

  8. #1018
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 018

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Brawo Ty AF to nie tylko statyczne punkty w ciemnicy.. choć nie wątpię że w akcji też sie sprawdzi, ale 6D też się sprawdza.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  9. #1019
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2017
    Miasto
    Poznań
    Posty
    37

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Brawo i TY . Łapanie AF w ciemnicy jest najważniejsze. Istotne jest to czy łapie. Jeśli nie łapie, to szybkości działania AF nie da się osiągnąć. To jak z mnożeniem przez 0.

    Może jeszcze parę słów w morzu okrzyków i wrzasków jakie to słabe body. Trochę techniczniej. Zacznijmy od procesora DIGIC7. Co w nim takiego nowego. W porównaniu do poprzednika praktycznie niewiele. Jedno tylko ulepszenie da się doszukać. Poprawiona jakość wysokich ISO. Czyli procesor może być wykonany w mniej prądożernych procesach, może być szybszy, tego nie wiemy, ale wiemy że poprawiono analogową cześć, czyli nie przetworniki ADC, tylko jakość wzmacniaczy sygnału. To co bierzemy za szum matrycy istotnie jest szumem z matrycy i szumem wzmacniaczy nałożonych na siebie. Nie ma i nie będzie wzmacniaczy w matrycy. To mogą być tylko marzenia napalonego (zielem) marketingowca. Tylko część cyfrowa w elektronice się "zagęszcza" wraz z kolejnymi procesami produkcji. Część analogowa się nie zmniejsza. Może być co najwyżej wykonywana z większą precyzją.
    Tu też przyznam racje tym co hejcą matrycę 6D2. Jest gorsza od wcześniejszej, bardziej szumi, tak jak i wcześniejsza była gorsza od matryc o mniejszej gęstości pikseli. Tylko nie będzie matrycy z 6D połączonej z DIGIC7, tylko z DIGIC5+.

    4k - brak jego dla mnie nie jest problemem, przyznam się, że nawet brak FHD by nie był. Nie ma go, bo DIGIC7 tego trybu nie obsługuje. I raczej nie jest tu problemem ogólna wydajność, tylko wydzielane ciepło przy wymaganej wydajności. Dodatkowo dochodzą opłaty licencyjne za kodek pracujący w tym trybie. One albo podnoszą cenę za puszkę, albo zmniejszają marżę producenta. Mając małą Legrię canona wiem jak taka kamerka potrafi się podczas pracy nagrzać. 4k w porównaniu do FHD zwiększa ilość wydzielanego ciepła czterokrotnie. Większa ilość ciepła wydzielana podczas pracy to mniejsza trwałość elektroniki w korpusie. Jest FHD z DPAF i IMO jest to bardziej użyteczna kombinacja niż 4K z detekcją kontrastu. Nie liczcie, że u konkurencji pojawi się DPAF, czy chociaż coś w rodzaju Hybrid CMOS AF, tak jak i u Canona matryce z technologiami jak w Sony. Nie do czasu wygaśnięcia patentów. Jak ktoś już wcześniej w tym wątku pisał, że "czekanie jest za darmo", to czekający niech się szykują na ~20lat. Jedna i druga firma konkuruje bezpośrednio na tym sam rynku, dla obu posiadane własne technologie dają przewagę nad konkurencją. Na wymianę patentów nie ma co liczyć. 4k sprzedają ci co praktycznie nie mają nic innego do zaoferowania.
    Zarzutem jest również miękki FHD. Najwięcej można w tym przypadku zarzucać tym co mają zarzuty. To że w FHD ma się 1920 pikseli w poziomie nie oznacza że powinno się rejestrować (teoretycznie) 960 par linii. Maksymalna rejestrowana ilość par linii nie powinna przekraczać 678. Skąd to się bierze - z ograniczeń rozdzielczości po przekątnej. Przy większej ilości będzie wychodzić mora. Tu producenci balansują pomiędzy dużym prawdopodobieństwem złapania mory a mniejszym. Niestety z matryc o dużej rozdzielczości bez programowych filtrów dolnoprzepustowych prawdopodobieństwo łapanie mory jest bardzo duże. Aby to zobrazować posłużę się tablicą ISO 12233 link do wersji SVG z sieci - http://www.graphics.cornell.edu/~wes...3-reschart.svg lub też pdf z tego samego miejsca http://www.graphics.cornell.edu/~wes...3-reschart.pdf . To testów potrzebny jest środkowy fragment tablicy, z koncentrycznymi okręgami. Najlepiej otworzy jako bitmapę w programie graficznym w dużej rozdzielczości. Teraz skalując w dół proszę obserwować co się pojawia w tych okręgach. Łapią morę. Aby jej nie było, to należy przeliczyć skalę o ile się zmniejsza, czyli ile pikseli początkowych składa się na finalny piksel. Tą ilość przemnożyć x1.41 i zastosować Gaussian blur z właśnie wyliczonym promieniem. Po przeskalowaniu mory nie będzie. Stąd też przeskalowane filmy 4K na FHD wyglądają lepiej, ponieważ skalując na komputerze nie jest uwzględniana mniejsza rozdzielczość po przekątnej. Gorzej jak złapie morę i miłośnik skalowane do FHD 4K nie wie jak sobie z tym poradzić.
    No i na koniec filtr AA na matrycy. Jest wiele mitów, że ogranicza itp. Test tego filtra jest systematycznie przeprowadzany na dpreview, chociaż nie zdają sobie sprawy że go robią.
    https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=canon_eos6dmki i&attr13_1=canon_eos6d&attr13_2=nikon_d750&attr13_ 3=canon_eos6d&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=r aw&attr15_3=raw&attr16_0=100&attr16_1=100&attr16_2 =100&attr16_3=100&normalization=full&widget=1&x=0. 29113719418225836&y=-0.6770781965651727
    Tak wracamy znowu do okręgów. Jak na to patrzeć - dolne biało czarne okręgi - brak mory. Wszystkie piksele pracują na luminancję BW.
    Największa mora na niebieskich okręgach na czerwonym tle. Na jeden i drugi kolor pracuje co czwarty piksel na matrycy. Teoretyczna rozdzielczość matrycy jest 4x mniejsza i mora musi być widoczna. Kolejny do oceny to magenta na zielonym. Układ pikseli 2:2. Mora również powinna być widoczna ale o mniejszym nasileniu. Samo działanie filtra można ocenić po małym niebiesko czerwonym i wygaszaniu częstości nie rejestrowanych przez matrycę. Dodatkowo można sobie sprawdzić jak wygląda obraz rejestrowany przez XC-10, kamerę 4K. Tak samo by wyglądał natywny FHD. Przeskalować o 50% w dół i będzie widać na jak na dłoni to o czym pisałem wyżej.

    Przebijałem się przez ten wątek, więc przeczytanie tych dwóch postów nie powinno być wyzwaniem .

  10. #1020
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    @Sluka wygląda na to, że przeczytałeś cały internet przed zakupem tej puszki najważniejsze, że jesteś zadowolony.

    Mam 2 pytania:
    1) Fotografuję np. 50mm @f2 w LV, ustawiam sobie śledzenie twarzy - trafia w miarę skutecznie przy założeniu, że jest to niebiegające, ale ruchliwe dziecko?
    2) Zrobił ktoś downgrade z 5dmkIII a foci śluby, koncerty itp.?
    Miłego dnia
    moja www

Strona 102 z 133 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •