Strona 101 z 133 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1329

Wątek: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

  1. #1001
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    jak ktoś robi reporterkę to jest do wypstrykania w miesiąc nawet jak nie mniej...
    Rojo ty chyba sporo pstrykasz. Zajechałeś, któryś ze swoich 6d "na śmierć" ?
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1002
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Ja na miesięcznym wyjeździe robię 7-10K

  3. #1003
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    w pierwszym migawka padła po 499k, wymiana migawki i czegoś tam jeszcze z af, za 1350 na żytniej (dostałem z powrotem aparat z niedoklejonymi gumami, nie działającym włącznikiem nagrywania filmów, popałkowałem się z nimi, ale mnie kompletnie olali, że to nie oni, serio, już nie korzystam z żytniej i nigdy nie będę - to tak na marginesie) generalnie zrobiłem już na tej drugiej migawce ponad 100k wszystko działa, w drugim body jak sprawdzałem z pół roku temu to miałem ponad 500k, dorobione trochę, bo teraz ten lata jako zapas, ale podejrzewam, że podchodzi już pod 600k na pierwszej migawce, mam lekkie wrażenie, że af trochę się rozregulował (po przesiadce na 5d4 to mam wrażenie że af w 6 nie działa w ogóle )ale nie na tyle żeby przestać nim robić...

  4. #1004
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    w pierwszym migawka padła po 499k,
    Solidny przebieg.

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    dostałem z powrotem aparat z niedoklejonymi gumami, nie działającym włącznikiem nagrywania filmów,
    Jak oddawałeś to wszystkie gumy były OK? Włącznik nagrywania filmów też działał?

  5. #1005
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Solidny przebieg.
    Solidny to mam w tej drugiej bo na pierwszej migawce podchodzi pod 600K

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Jak oddawałeś to wszystkie gumy były OK? Włącznik nagrywania filmów też działał?
    A jak myślisz??
    Guma odklejała się z tyłu z lewej na dole, przykleiłem ją na taśmę dwustronną i się trzymało przez 2 lata, po powrocie z serwisu po 2 tyg odpadła cała z lewej strony, po kolejnym miesiacy z prawej też. Trochę byłem przyzwyczajony do innych standardów w tym serwisie bo robiłem u nich z 4 migawki wcześniej w róznych body i mam wrażenie że gumy to wymieniali w cenie albo przyklejali tak że śladu nie było. Nagrywanie działało oczywiście, nawet śmiesznie, bo jak padła migawka to tak, że filmy mogłem dalej nagrywać, co sprawdziłem w dniu padu migawki, (mam film nagrany już po padzie migawki, z tego body), z żytniej wrócił już bez opcji filmów nagrywania, nie podłączyli po prostu kabelka na płycie najprawdopodobniej. W serwisie w sopocie zrobili mi to za free przy okazji doklejania porządnego gum...
    Serio chcesz o serwisie na żytniej dyskutować? O tej bandzie dyletantów odcinających kupiony od udawania że się jedyni i niezastąpieni? Ja nie chcę, wyparłem już te g@#$% z głowy i nie chcę do tego wraca bo miałem 2 miesiące nerwów i przerzucania sie mailami, włącznie z wciągnięciem do tego canona, który oczywiście też miał to w dupie...
    Ostatnio edytowane przez rojo ; 28-11-2017 o 21:43

  6. #1006
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    Solidny to mam w tej drugiej bo na pierwszej migawce podchodzi pod 600K
    Ciekawe. to tylko dobrze świadczy o 6D.
    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    Guma odklejała się z tyłu z lewej na dole, przykleiłem ją na taśmę dwustronną i się trzymało przez 2 lata, po powrocie z serwisu po 2 tyg odpadła cała z lewej strony, po kolejnym miesiacy z prawej też.
    Widzisz, jednak coś już wcześniej z gumami robiłeś. Nie było tak, że były jak nowe i nagle po powrocie z serwisu się odkleiły Zgłaszałeś aby gumy podkleili? Bo jeśli nie to słusznie to olali.
    Niedziałający przycisk nagrywania to oczywiście porażka serwisu.


    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    Serio chcesz o serwisie na żytniej dyskutować?
    Nie chcę Po co masz się denerwować
    Życzę dalszej bezawaryjnej eksploatacji.

  7. #1007
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Ciekawe. to tylko dobrze świadczy o 6D.

    Widzisz, jednak coś już wcześniej z gumami robiłeś. Nie było tak, że były jak nowe i nagle po powrocie z serwisu się odkleiły Zgłaszałeś aby gumy podkleili? Bo jeśli nie to słusznie to olali.
    Nie wiem czy oglądałeś kiedyś taki aparat, ale przy wymianie migawki muszą odekleić praktycznie wszystkie gumy żeby go rozebrać i przykleić od nowa, po moim doklejeniu gumy na taśmę m3 nic mi się nie odklejało przez prawie 2 lata, po serwisie gumy po prostu odpadły, wiec naprawdę nie znajduję w tym swojej winy w żadnym stopniu...
    Skończmy już temat serwisu na żytniej bo to mi tylko podnosi cieśnienie. Kategorycznie generalnie wszystkim odradzam tak czy inaczej

  8. #1008
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    10 tysięcy to faktycznie mnie poniosło ale kilka tysięcy to spokojnie w 3 miesiące amator zrobi. Ja zawodowcem nie jestem ale jak jadę na imprezę gdzie robię zdjęcia dla zaprzyjaźnionego klubu sportowo to tysiąc klapnięć robi się minimum. 6D2 dostanę w poniedziałek i jeśli nie będzie wadliwy raczej go zatrzymam. Do moich zastosowań powinien być wystarczający.
    Jestem już byłym posiadaczem tego Canona. Bardzo chciałem go mieć na stałe ale niestety nie spełnił moich oczekiwań. Musiałem albo trafić na wadliwy egzemplarz albo po prostu nie jest to produkt który spełniałby moje oczekiwania. Zasadniczy problem jaki miałem to problem z auto focusem. Na 4 różnych szkiełkach były problemy z ostrością. Ostrzenie poprzez live view dawało w większości przypadków satysfakcjonujące rezultaty ale przecież nie po to kupuje lustro by robić przez live view. Mikro regulacja niewiele wnosiła. Po prostu rozstrzał był tak duży, że dałem sobie spokój i się pozbyłem tego egzemplarza. Poza tym wyświetlacz miał wypalony pixel. Niby pierdoła bo nie ma wpływu na zdjęcia ale jednak wkurzało mnie to za każdym razem jak musiałem oglądać zdjęcia na ekraniku. Na czarnym tle nie było tego widać więc chodząc po menu aparatu nie można było tego zauważyć. Brakowało mi też joysticka z poprzednich 5tek którymi wcześniej miałem przyjemność pracować.
    Odnośnie plusów to odchylany wyświetlacz jest czymś bardzo pożytecznym i szkoda, że nie ma go w innych puszkach FF Canona
    Waga jak i rozmiar 6D mkII są jak dla mnie idealne. 5tki to jednak krowy jak się porówna z 6tkami.
    Szybkość zapisu na karcie SD zaskakuje na plus. Dźwięk migawki bardzo przyjemny dla ucha. Jeśli ktoś nie robi RAWów to JPEGi wychodzą bardzo ładne i faktycznie szumy na wyższych czułościach wyglądają dobrze.
    Przechodzę jednak na 5D mkIV bo ta najnowsza 6tka to jednak nie to co oczekiwałem. Testowałem niedawno 5D mkIV i praca AF jak i layout przycisków (joystick) bardziej mi odpowiadają.
    Ostatnio edytowane przez kardwa ; 09-12-2017 o 22:01

  9. #1009
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez kardwa Zobacz posta
    problem jaki miałem to problem z auto focusem. Na 4 różnych szkiełkach były problemy z ostrością.
    Możesz napisać jakie to szkła?

  10. #1010
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    75

    Domyślnie Odp: Canon EOS 6D Mark II - oficjalnie

    Tamron 70-200mm f/2.8 SP Di VC USD
    Canon 50mm f/1.4
    Canon 24mm f/1.4 l
    Canon 100mm f/2.0

    Najgorzej było na 50 z tym, że ten obiektyw jest słaby jeśli chodzi o działanie auto focusa i na innych bywał niecelniy choć nie na taką skalę jak na 6D mk2.

Strona 101 z 133 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103111 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •