Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: [tomkk] Portrety

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [tomkk] Portrety

    To, że skadrowane szeroko mi nie przeszkadza. Za to przeszkadza, że twarz jest dokładnie w środku, a nie w mocnym punkcie.

  2. #12

    Domyślnie Odp: [tomkk] Portrety

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    To, że skadrowane szeroko mi nie przeszkadza. Za to przeszkadza, że twarz jest dokładnie w środku, a nie w mocnym punkcie.
    Zgadzam się

    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: [tomkk] Portrety

    Nie ma co przenosić gdzie indziej
    Wrzucaj następne bo zapowiada się ciekawie.

  4. #14

    Domyślnie Odp: [tomkk] Portrety

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    To, że skadrowane szeroko mi nie przeszkadza. Za to przeszkadza, że twarz jest dokładnie w środku, a nie w mocnym punkcie.
    Cytat Zamieszczone przez PanAlex Zobacz posta
    Zgadzam się
    Wysłane z mojego F3311 przy użyciu Tapatalka
    Dzieki za opinie, a mozecie zaproponowac alternatywny kadr, ktory wyglada lepiej Waszym zdaniem?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez biodar Zobacz posta
    Nie ma co przenosić gdzie indziej
    Wrzucaj następne bo zapowiada się ciekawie.
    Chyba wczesniej musze poprosic moderatora o zmianie nazwy tematu, bo lubie szersze kadry ostatnio. Za granica nazywaja toto "environmental portrait". Na tym forum, w tej kategorii moze to nie pasuje. Jakby moderator po prostu zmienil nazwe z "portrety" na "czlowiek" to by nie bylo problemu? Wolalbym uniknac za kazdym razem klotni o terminologie .

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: [tomkk] Portrety

    Cytat Zamieszczone przez tomkk Zobacz posta
    Dzieki za opinie, a mozecie zaproponowac alternatywny kadr, ktory wyglada lepiej Waszym zdaniem?
    Trzeba popróbować. Gdybam, bo musiałbym spojrzeć przez wizjer na finalny efekt, aby ocenić, ale kombinowałbym jakoś tak:
    Tło podobnie jak jest teraz, ale trochę do góry, aby murek ciął mniej więcej w jednej trzeciej, zamiast w połowie kadru, modelka też mniej więcej w jednej trzeciej od brzegu kadru.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez tomkk Zobacz posta
    Wolalbym uniknac za kazdym razem klotni o terminologie .
    Zamiast zmieniać tytuł, po prostu nie wdawaj się w dyskusję na ten temat. Jak ktoś będzie ustawicznie trolował możesz go dodać do ignorowanych.

  6. #16

    Domyślnie Odp: [tomkk] Portrety

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Trzeba popróbować. Gdybam, bo musiałbym spojrzeć przez wizjer na finalny efekt, aby ocenić, ale kombinowałbym jakoś tak:
    Tło podobnie jak jest teraz, ale trochę do góry, aby murek ciął mniej więcej w jednej trzeciej, zamiast w połowie kadru, modelka też mniej więcej w jednej trzeciej od brzegu kadru.
    Tez tak probowalem, ale byly z tym pewne problemy. Modelka w 1/3 kadru zaburzala balans z tlem i liniami wiodacymi z lewej i prawej strony (linia drzew i ogrodu zbiegajacymi sie na horyzoncie) prowadzacymi wzrok w strone twarzy modelki, ktora jest tematem. Tlo mialo za zadanie subtelnie wzmacniac osobe. Podniesienie aparatu do gory obcielo by mi modelke a podniesienie i lekki tilt zmienialoby perpektywe, wprowadzaloby lekka dystorsje (obiektyw 35mm) i zmniejszalo optycznie modelke. Wiec mimo iz bym chcial, to wyglad modelki stal na pierwszym miejscu a poswiecic trzeba bylo cos innego, ale tez myslalem podobnie jak Ty .

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Zamiast zmieniać tytuł, po prostu nie wdawaj się w dyskusję na ten temat. Jak ktoś będzie ustawicznie trolował możesz go dodać do ignorowanych.
    Tak moglbym robic, ale z drugiej strony po co inni maja czytac takie klotnie zamiast cos konstruktywnego z czego wszyscy mozemy sie czegos nauczyc...
    Ostatnio edytowane przez tomkk ; 12-04-2017 o 15:26

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Baranów
    Posty
    29

    Domyślnie Odp: [tomkk] Portrety

    Zasady są po to, żeby je łamać. Mnie się podoba. Jest coś więcej niż tylko twarz. I dobrze. Jeśli obróbką chciałeś uzyskać efekt anioła na modelce, to Ci się udało. Znacznie rozświetlona twarz jest. To Twój pomysł na portret i to jest Twoja wizja. Ogólnie na plus.

  8. #18
    Dopiero zaczyna Awatar maxwell61
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Wrocław, Oborniki Śląskie/ Wołów
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: [tomkk] Portrety

    Widze tutaj podobną technikę do mojej ))
    Kadr typowo kinowy, portret całej postaci jak i pół postaci to nadal portret, więc nie wiem po co tutaj taka dyskusja.
    Rozciągnie zdjecia popsuło Ci jakość w gałęziach.
    Pozdrawiam

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [tomkk] Portrety

    Cytat Zamieszczone przez tomkk Zobacz posta
    Nie jest to typowy ksiazkowy portret, ale tematem dalej jest osoba. Byc moze problemem troche jest forum, gdzie nie mozna wyswietlic w wysokiej rozdzielczosci na pelnym ekranie? Osoba wtedy od razu przyciaga a otoczenie jest drugoplanowym tematem. Ciasniejsze portrety tez oczywiscie bede wklejal, ale troche zaczynaja mi sie nudzic . Jezeli to zdjecie tutaj nie pasuje to usune/przesune do innego dzialu.
    Mi się podoba, nawet bardzo, chciałbym je zobaczyć na całym ekranie. Możesz je spróbować obrobić w pionie. Co to za obiektyw ?

  10. #20

    Domyślnie Odp: [tomkk] Portrety

    Cytat Zamieszczone przez maxwell61 Zobacz posta
    Widze tutaj podobną technikę do mojej ))
    Kadr typowo kinowy, portret całej postaci jak i pół postaci to nadal portret, więc nie wiem po co tutaj taka dyskusja.
    Rozciągnie zdjecia popsuło Ci jakość w gałęziach.
    Pozdrawiam
    Tez lubie szerokie kadry

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Mi się podoba, nawet bardzo, chciałbym je zobaczyć na całym ekranie. Możesz je spróbować obrobić w pionie. Co to za obiektyw ?
    35mm, jak bede mial chwile to wrzuce.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •