Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: [xcerberek] w większości macro

  1. #11
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [xcerberek] w większości macro

    Nr 5.
    Cytat Zamieszczone przez xcerberek Zobacz posta
    Osobiście widziałbym zdjęcie nr 5 z mniej rozmytym tłem aby ukazać pień w tle ale..
    błędne rozumowanie.W takim rodzaju fotografii , główny motyw powinien być wyizolowany ,wręcz sterylny. dlaczego czas 1/30 s ??/
    Nr 6. Ja bym bardziej się skupił na precyzyjnym pokazaniu nie płatków a pręcików.Reszta wtedy może być rozmyta, dało by to ciekawy kadr.
    Tak jak radzi kolega Tom77, wiedza książkowa, plus oglądanie tego rodzaju zdjęć w sieci- masz tego dużo, jest co podpatrywać.Zdjęcia tego rodzaju na początku rób ze statywu.Tu każe minimalne drgnięcie ręki, powiew wiatru niweczy wszystko.

  2. #12

    Domyślnie Odp: [xcerberek] w większości macro

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Nr 5.

    błędne rozumowanie.W takim rodzaju fotografii , główny motyw powinien być wyizolowany ,wręcz sterylny. dlaczego czas 1/30 s ??/
    wiem dlatego zdecydowałem się właśnie na rozmycie tła w tak dużym stopniu pomimo, że mi osobiście podobałoby się inaczej czas 1/30s - ustawiony z automatu na AV. A coś nie tak z tym czasem?

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: [xcerberek] w większości macro

    Cytat Zamieszczone przez xcerberek Zobacz posta
    wiem dlatego zdecydowałem się właśnie na rozmycie tła w tak dużym stopniu pomimo, że mi osobiście podobałoby się inaczej czas 1/30s - ustawiony z automatu na AV. A coś nie tak z tym czasem?
    Po tym pytaniu to jestem pewien ze nie masz zielonego pojęcia o tym co najważniejsze w fotografii: ogniskowa, czas, przesłona

  4. #14
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: [xcerberek] w większości macro

    z drugiej serii tylko nr 6 jest kompozycyjnie jako tako interesujące, ale słabe światło niestety zabija kadr. Czasem trzeba porządnie unieruchomić aparat na statywie bo nawet mikrodrgania powodują poruszenia i nigdzie nie jest ostro. Można używać wstępnego podniesienia lustra jak nie fotografuje się czegoś ruchomego typu motyl.

  5. #15

    Domyślnie Odp: [xcerberek] w większości macro

    @tom
    ogniskowa, czas, przesłona - no tak nie potrafię tego jeszcze łączyć wszystkiego ze sobą w jednym momencie dlatego używam trybu półautomatycznego. Wiem co zmienia pojedyńczy parametr wiem i jak wpływa na kompozycje - gorzej z zastosowaniem wszystkiego na raz ale myślę, że to kwestia praktyki. no dobra ale dlaczego nie 1/30? czas powinien być krótszy? To musiałbym zwiększyć iso lub zmienić przesłonę tracąc na głębi ostrości. Ewentualnie wchodzi w grę lepsze doświetlenie lampą.

    @biodar
    90% makro robię ze statywu + wężyk spustowy. Z podnoszeniem lustra zacząłem eksperymentować wczoraj ale nie miałem okazji wykorzystać tego w praktyce.

  6. #16

    Domyślnie Odp: [xcerberek] w większości macro

    zdjęcie z chrzcin
    7. f/9, 1/60s, 100mm, iso 100, (canon 700d, c100/2.8)

    Korzystając przedwczoraj z lepszej pogody zrobiłem dziś taką fotkę. Nie jest bez wad, a może i zalet ma niewiele. Co zauważyłem od razu po wrzuceniu na komputer - powinnem zrobić zdjęcie albo od czoła gąsieniczki albo z drugiej strony. No ale jakie jest takie wyszło - ale przynajmniej chyba zgodnie ze sztuką - obiekt ostry - reszta rozmyta

    8. f/14, 1/4s, 100mm, iso 100, (canon 700d, c100/2.8)

  7. #17
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    105

    Domyślnie Odp: [xcerberek] w większości macro

    To crop? Bo trochę brakuje mi ostrości

  8. #18

    Domyślnie Odp: [xcerberek] w większości macro

    to są właściwie pełne kadry

  9. #19

    Domyślnie Odp: [xcerberek] w większości macro

    Ciemno na obu i swiatlo niekorzystne.


    Sent from my phone using Tapatalk

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •