Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: 4 ujęcia na miniaturach i 1 na planie

  1. #1

    Domyślnie 4 ujęcia na miniaturach i 1 na planie

    Witam.
    Zabawa z filmowaniem zaczęła się u mnie stosunkowo niedawno. A kierunek który mnie wciągnął to filmowanie miniatur. Kilka lat temu bawiłem się w robienie zdjęć makietą pokażę później, ale zawsze fascynowało mnie filmowanie kosmosu w małej skali.
    Poniżej zamieszczę link do 5-ciu ujęć które nakręciłem cannonem 1200D
    Poniżej krótki opis ujęć.

    Ujęcie 1.
    Jest to ręcznie robiony model planety w skali 8cm podniesiony na słoiczku na świeczkę filmowany na tle z kuchennego blatu w dzień posypanego delikatnie mąką.
    Filmowanie odbyło się na aparacie zamontowanym do statywu delikatnie go upuszczająć w kierunku blatu.

    Ujęcie 2
    Ten sam model z ujęcia 1 w dostępnym zoomie. Zasłonięty książką i...powili odsłonięty.

    Ujęcie
    Technika z ujęcia 1 nad rozsypaną mąką na blacie.

    Ujęcie 4
    Miniatura krateru w skali płytki podłogowej na której jest zrobiona filmowana podobną techniką jak ujęcie 1.

    Ujęcie 5
    O rety...
    Scena filmowana na tyłach miasta na balkonie widoczne światła pochodzą od ledowej lampy na myjni samochodowej po prawej stronie i po lewej dwie najjaśniejsze. Mniejsze ułożone w lini to latarnie.
    Cyfrowo wstawiłem tam planetę z za której po chwili wylatuje światło z przejeżdżającego samochodu widoczne były 2 ale jedno cyfrowo zasłoniłem. Podobnie jak lampę po prawej na której jest widoczna edycja(jest do poprawy)

    link do ujęć
    https://www.youtube.com/playlist?lis...troZ-0kn09aS-4
    Dziękuję za uwagi.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez hadzi3 ; 26-03-2017 o 00:11

  2. #2
    Początki nałogu Awatar biodar
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    255

    Domyślnie Odp: 4 ujęcia na miniaturach i 1 na planie

    Bez problemu dałbym się nabrać, że to kosmos a nie podłoga w kuchni
    Trzeba mieć wyobraźnię i umiejętności by stworzyć coś takiego. Jestem pod wrażeniem.

  3. #3
    Początki nałogu Awatar rysz
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    ~Warszawa
    Wiek
    30
    Posty
    271

    Domyślnie Odp: 4 ujęcia na miniaturach i 1 na planie

    Wygląda to świetnie. Na mój gust ujęcie są za ciemne, ale jak rozumiem jest to zamierzone.

    Próbowałeś zmontować coś dłuższego z tych ujęć? Nawet kilka minut filmiku z podkładem muzycznym mogłoby robić spore wrażenie.

  4. #4

    Domyślnie Odp: 4 ujęcia na miniaturach i 1 na planie

    Moim celem jest nagranie długiej wersji z takimi ujęciami wzbogaconej fabularnie. Zarys fabuły już mam, ale wymaga jeszcze pracy.
    Na codzień pracuje w drukarni jako drukarz offsetowy i mam wiele opcji na przygotowanie scen bo mam możliwości druku praktycznie na wszystkim od papieru po szkło, oraz frezowanie w formacie 2m na 3m powoli wkraczam do pracy z celem wykorzystania jej możliwości.

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 4 ujęcia na miniaturach i 1 na planie

    Cytat Zamieszczone przez hadzi3 Zobacz posta
    Moim celem jest nagranie długiej wersji z takimi ujęciami wzbogaconej fabularnie. Zarys fabuły już mam, ale wymaga jeszcze pracy.
    Na codzień pracuje w drukarni jako drukarz offsetowy i mam wiele opcji na przygotowanie scen bo mam możliwości druku praktycznie na wszystkim od papieru po szkło, oraz frezowanie w formacie 2m na 3m powoli wkraczam do pracy z celem wykorzystania jej możliwości.
    Jest kilka niedoróbek i rzeczy do których można by było się przyczepić ale biorąc pod uwagę że używasz do tego 1200D, stołu ,mąki i świateł z myjni samochodowej to za końcowy efekt należą ci się brawa. I tak jak napisał biodar przede wszystkim trzeba mieć wyobraźnie żeby coś takiego stworzyć. Gratulacje

  6. #6

    Domyślnie Odp: 4 ujęcia na miniaturach i 1 na planie

    Bardzo bym chciał aby coś się z tego wykluło.
    Dzięki serdeczne muszę to wszystko powoli udostępniać wszystkie ujęcia z playlisty spaceart są jak napisałem do darmowego użytku w celach szlachetnych i teraz mi ulżyło.

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: 4 ujęcia na miniaturach i 1 na planie

    Prosze o poprawe linkow, chetnie zobacze to cudo.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: 4 ujęcia na miniaturach i 1 na planie

    6 i 8 świetne

  9. #9

    Domyślnie Odp: 4 ujęcia na miniaturach i 1 na planie

    Test cienia przy świetle słonecznym.

    https://www.youtube.com/watch?v=iZiy...9aS-4&index=11

  10. #10

    Domyślnie Odp: 4 ujęcia na miniaturach i 1 na planie

    Wszechświat w ruchu:

    canon 1200D makro (odwrócony obiektyw)

    Skrobia ziemniaczana ze szczyptą kurkumy na szybie podświetlona od dołu zraszona wodą.


    https://www.youtube.com/watch?v=kEL2yE8kxHg

    https://www.youtube.com/watch?v=n384pG8Vefc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •