Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Najpewniejsze karty pamięci.

  1. #31
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy.
    Posty
    842

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Ja tam awarii nie miałem CF nigdy. Ale trzymam się zasady (o której kiedyś przeczytałem też).
    1) karta do aparatu
    2) format karty z poziomu aparatu
    3) zdjęcia
    4) przegranie zdjęć
    i powrót do pkt 1.

    I żadnego noszenia luźnych CF w spodniach.

    O SD się nie wypowiadam, bo te potrafią się rozpaść na pół.
    Ad. 2
    No to ja od 10lat za każdym razem format z poziomu komputera kart robię. Póki co nie padła żadna karta. Ale też wymieniam je co trzy lata

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Pytanko o karty SD Sandisk-a: czy serie EXTREME i (w szczególności) EXTREME PRO są bardziej wytrzymałe mechanicznie niż seria ULTRA. Te ostatnie z moich doświadczeń są bardzo delikatne. Na 7 nowych po 2 latach 4 są OK. Reszta pękła albo czasami są błędy na pojedynczych plikach? Jakie macie macie doświadczenia w tej kwestii?
    Miłego dnia
    moja www

  3. #33
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Używam od lat kart SandDisk - zarówno SD, jak i CF - wersje ultra, extreme i jakieś chyba jeszcze - i nigdy nie miałem problemów z trwałością/wytrzymałością, bez względu na jej klasę. Nie trzymasz ich w plastikowych ochronkach, że tak się niszczą?

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Używam od lat kart SandDisk - zarówno SD, jak i CF - wersje ultra, extreme i jakieś chyba jeszcze - i nigdy nie miałem problemów z trwałością/wytrzymałością, bez względu na jej klasę. Nie trzymasz ich w plastikowych ochronkach, że tak się niszczą?
    Różnie z tymi osłonkami, ale jeśli są bez to tylko w osobnej kieszonce torby. Nie są zgniatane, czy narażone na działanie jakichś większych sił. Znajomy ma 1 kartę kingstona, którą wyciąga tylko do zgrania zdjęć i też pękła. Dużo bardziej wolę CF-y mimo wyższej ceny, ale teraz nie mam wyjścia Spróbuję teraz pamiętać o osłonkach. Może to im trochę wydłuży żywot.
    Miłego dnia
    moja www

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Pytanko o karty SD Sandisk-a: czy serie EXTREME i (w szczególności) EXTREME PRO są bardziej wytrzymałe mechanicznie niż seria ULTRA. Te ostatnie z moich doświadczeń są bardzo delikatne. Na 7 nowych po 2 latach 4 są OK. Reszta pękła albo czasami są błędy na pojedynczych plikach? Jakie macie macie doświadczenia w tej kwestii?
    Od 3 lat używam jednocześnie SD extreme pro i ultra. Żadnych problemów aczkolwiek ultra planuję wymienić na extreme pro.

  6. #36
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Żuromin
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Właśnie mi padła wczoraj w czasie sesji CF Lexar Profesjonal 1066x 32GB. Używna 3,5 roku. Zawiesza czytnik (sprawdzona na dwóch)nie pokazuje dysków. W aparacie komunikat że można tylko sformatować. Miał ktoś już jakiś przypadek padu Karty od Lexara?

  7. #37

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    A czy chcesz odzyskać dane zapisane na karcie czy może są już nie potrzebne? Skoro karta padła w czasie sesji to może zrobiłeś jeszcze te raz zdjęcia co wcześniej i zależy Ci tylko na jej ponownym uruchomieniu? Chociaż taką opcję bym odradzał bo skoro raz coś się popsuło to może znów się zepsuć po naprawie.

    Jeśli chcesz odzyskać dane to odradzam formatować kartę w aparacie, niektóre aparaty zapisują całą kartę zerami tak że odzyskanie danych jest niemożliwe, ale w ostateczności można spróbować sformatować kartę w komputerze i liczyć że to skasuje ewentualne błędy na niej. Jeśli by karta zaczęła działać to potem można próbować odzyskać skasowane pliki jakimś programem do odzyskiwania (np. Recuva).
    Filmy i teledyski ślubne: Kamerzysta Stalowa Wola
    Fotograf na ślub i wesele: Fotograf ślubny Nowy Sącz

  8. #38
    Bywalec Awatar Yanc
    Dołączył
    Oct 2015
    Miasto
    Manieczki
    Wiek
    49
    Posty
    205

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Odpowiadasz na post sprzed 2 lat, zapewne sprawa jest już dawno zamknięta.
    Co do kart CF - mój 7dII robi pełne formatowanie karty identycznej jak ta w poście wyżej w kilka sekund. Zaznaczam - PEŁNE. Rzeczywiście wtedy nie ma już co odzyskiwać. Karta która raz taki numer zrobiła nie nadaje się już do użytku, zwłaszcza profesjonalnego, za duże ryzyko.
    C6, C7DMkII, C60D, 17-50/2,8, 50-150/2,8, 50/1,8, 85/1,8, 150/2,8 Macro, 70-200L, 120-400, 430EX, S568

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •