Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: Najpewniejsze karty pamięci.

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Do czasu podwójnych slotów w aparatach, to fotografowie chyba musieli mieć pełne gacie na zleceniach.
    Fotopstrykom to napewno nie przeszkadza, w koncu dla nich sie nie liczy czym i jaki material oddadza. Wazne zeby sie zamknac w dotacji i pociagnac jakos ten rok.

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Zdjecia trzymam na raidzie ale 0 ^^
    Co zwiększa ryzyko awarii ...

    --- Kolejny post ---

    Ja też używam właściwie tylko SanDisków, SD i CF, żadna jak do tej porty nie zawiodła ani Ultra ani Extreme. Miałem też jedną platinium CF i na niej ze dwa razy zdarzyło mi się, że zapisane zdjęcie było uszkodzone (zapisane tylko w części). Choć test jaki ktoś tu zaproponował, żeby parę razy zapisać i odczytać - przechodziły zarówno przed jak i po. Wyglądało to jakby aparat nie zdążył zgrać całego zdjęcia na kartę.

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Fotopstrykom to napewno nie przeszkadza, w koncu dla nich sie nie liczy czym i jaki material oddadza. Wazne zeby sie zamknac w dotacji i pociagnac jakos ten rok.
    Fajnie o sobie piszesz. Kim byłeś jakiś czas temu? Od teraz podwójny slot w aparacie robi "Profi". XD

    Fotopstryki to chyba Ci co mają 6D, 5DmkII i całą resztę ? XD
    Ostatnio edytowane przez 7four ; 27-02-2017 o 13:23

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Co zwiększa ryzyko awarii ...
    Wiem o tym, ale robię tylko zdjęcia dla siebie. Jeden zewnętrzyny dysk powinien wystarczyć. Gdybym miał aspiracje do ślubów kupiłbym cos z serii 1.

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Fajnie o sobie piszesz. Kim byłeś jakiś czas temu? Od teraz podwójny slot w aparacie robi "Profi". XD

    Fotopstryki to chyba Ci co mają 6D, 5DmkII i całą resztę ? XD
    ja dalej jestem amatorem, 5d kupiłem bo myślałem, ze z nim będę robił zaje***e zdjęcia. Niestety dziś można z 60D wyciągnąć naprawdę dużo. Jednak, gdy ma się ślub na karku warto mieć te dwa sloty, nawet dla świętego spokoju.

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Co zwiększa ryzyko awarii ...

    --- Kolejny post ---

    Ja też używam właściwie tylko SanDisków, SD i CF, żadna jak do tej porty nie zawiodła ani Ultra ani Extreme. Miałem też jedną platinium CF i na niej ze dwa razy zdarzyło mi się, że zapisane zdjęcie było uszkodzone (zapisane tylko w części). Choć test jaki ktoś tu zaproponował, żeby parę razy zapisać i odczytać - przechodziły zarówno przed jak i po. Wyglądało to jakby aparat nie zdążył zgrać całego zdjęcia na kartę.
    Robiłeś sprawdzanie i naprawę błędów?

    BTW, mało kto wie jaki można mieć syf na kompie i nie bierze tego też pod uwagę.

    Weźmy jeszcze pod uwagę co kupujemy. W opcji jak "najtaniej - okazja" chyba łatwo wbić się w podróbki.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    Wiem o tym, ale robię tylko zdjęcia dla siebie. Jeden zewnętrzyny dysk powinien wystarczyć. Gdybym miał aspiracje do ślubów kupiłbym cos z serii 1.



    ja dalej jestem amatorem, 5d kupiłem bo myślałem, ze z nim będę robił zaje***e zdjęcia. Niestety dziś można z 60D wyciągnąć naprawdę dużo. Jednak, gdy ma się ślub na karku warto mieć te dwa sloty, nawet dla świętego spokoju.
    Zapominasz, że jest 1 kontroler. Czekamy zatem na nowy level "Profi" aparatów z dwoma kontrolerami, bo z 1 to za duże ryzyko (pomimo że obsługuje 2 karty).

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Zapominasz, że jest 1 kontroler. Czekamy zatem na nowy level "Profi" aparatów z dwoma kontrolerami, bo z 1 to za duże ryzyko (pomimo że obsługuje 2 karty).
    True, ale szybciej padaja karty niz kontrolery. Kazdy mial chyba w swoim zyciu jakas karte ktora zdechla.

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Ja tam awarii nie miałem CF nigdy. Ale trzymam się zasady (o której kiedyś przeczytałem też).
    1) karta do aparatu
    2) format karty z poziomu aparatu
    3) zdjęcia
    4) przegranie zdjęć
    i powrót do pkt 1.

    I żadnego noszenia luźnych CF w spodniach.

    O SD się nie wypowiadam, bo te potrafią się rozpaść na pół.

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 046

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Cytat Zamieszczone przez 7four Zobacz posta
    Ja tam awarii nie miałem CF nigdy. Ale trzymam się zasady (o której kiedyś przeczytałem też).
    1) karta do aparatu
    2) format karty z poziomu aparatu
    3) zdjęcia
    4) przegranie zdjęć
    i powrót do pkt 1.

    I żadnego noszenia luźnych CF w spodniach.

    O SD się nie wypowiadam, bo te potrafią się rozpaść na pół.
    Robie to samo, format z poziomu aparatu. Nie kasuje zdjec, czytnik tej samej firmy jest uzywany tylko do kopiowania na pc. Same karty nosze w jakims tam tinktanku, szalu nie ma ale sie nie walaja po torbie.

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2014
    Miasto
    Oberschlesien
    Posty
    389

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Zdechła mi cf kingstona i to wcale nie była tania karta. Już kupuję tylko SanDisk.
    Teraz mi pękła SD extreme ale sama karta działa. Przy czym mam ją z 5 lat.
    Ostatnio edytowane przez cubbus ; 27-02-2017 o 16:39
    Widzę ostrość na nieskończoności...!

  10. #20

    Domyślnie Odp: Najpewniejsze karty pamięci.

    Mialem kilka kart CF/SD SanDiska (zarowno z serii extreme jak i nizszych) i 1 Lexara. Z zadna nie mialem problemow. W plecaku sa zabezpieczone w etui.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •