Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Canon M6

  1. #1
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Canon M6

    Canon zaprezentował kolejnego bezlusterkowca o symbolu M6. Ma to być następca modelu M3.
    https://www.dpreview.com/news/293704...h-optional-evf
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon M6

    jeszce jeden obrót numeracją i dodatkowo wersja z pełną klatką i rynek bezlusterkowców będzie pozamiatany
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  3. #3
    Coś już napisał Awatar feciu
    Dołączył
    May 2015
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    44
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Canon M6

    M6 to praktycznie M5 ze zdejmowanym EVF. A liczyłem, że wreszcie wpakują FF w bezlustro...
    X-T2...|

  4. #4
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Cytat Zamieszczone przez feciu Zobacz posta
    M6 to praktycznie M5 ze zdejmowanym EVF. A liczyłem, że wreszcie wpakują FF w bezlustro...
    ale po co dokladnie?

    zeby do niego podpinac szkla EF (aka mydelniczka + wiaderko), czy zeby miec do wyboru jeszcze mniej szkiel niz jest w EF-M?
    www albo tez flickr

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ale po co dokladnie?

    zeby do niego podpinac szkla EF (aka mydelniczka + wiaderko), czy zeby miec do wyboru jeszcze mniej szkiel niz jest w EF-M?
    Żeby mieć migawkę elektroniczną (znaczy bezgłośną i bez kłapania lustrem), żeby mieć możliwość filmowania przez wizjer i ... pewnie parę rzeczy bym jeszcze wymienił. Czekam na FF bezlusterkowca od Canona (i pewnie kiedyś się doczekam). Właściwie nawet bym się zadowolił APS-C, ale w takim tempie jak to robią, to obawiam się, że zadowoli mnie dopiero model M911 Może więc FF potraktują od razu nieco poważniej.

    W bezlusterkowcu nie interesują mnie rozmiary, tylko możliwości technologiczne, których DSLR nigdy mieć nie będzie za sprawą lustra (ograniczenia mechaniczne np. szybkostrzelność, brak możliwości ciągłej analizy obrazu np. precapture i wiele, wiele innych).
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 17-02-2017 o 13:07

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Mnie by wystarczyło aby zrobili coś w rodzaju fujiX100 tylko z FF. Choć chyba prędzej się tego doczekam od Fuji.

  7. #7
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    W bezlusterkowcu nie interesują mnie rozmiary, tylko możliwości technologiczne, których DSLR nigdy mieć nie będzie za sprawą lustra (ograniczenia mechaniczne np. szybkostrzelność, brak możliwości ciągłej analizy obrazu np. precapture i wiele, wiele innych).
    OK.

    tylko ja mysle, ze na jednego takiego jotesa przypada jakies 1000 uzytkownikow, ktorzy bezlusterkowce kupuja wlasnie ze wzgledu na rozmiary. i pod tym wzgledem obecny M staje sie sensownym systemem, tylko jeszcze brakuje sloiczkow. dlatego jego dalsza droga jest uzupelnianie wlasnie tych brakow (w obiektywach przede wszystkim amatorskich). a nie zmiana wielkosci matrycy...
    www albo tez flickr

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    OK.

    tylko ja mysle, ze na jednego takiego jotesa przypada jakies 1000 uzytkownikow, ktorzy bezlusterkowce kupuja wlasnie ze wzgledu na rozmiary. i pod tym wzgledem obecny M staje sie sensownym systemem, tylko jeszcze brakuje sloiczkow. dlatego jego dalsza droga jest uzupelnianie wlasnie tych brakow (w obiektywach przede wszystkim amatorskich). a nie zmiana wielkosci matrycy...
    Tak, tylko z tymi rozmiarami to jest poniekąd utopia czyli marketing. Chcesz mieć mniejszą optykę, to musisz mieć mniejszą matrycę. A czy jest tam lustro czy nie, to sprawa drugorzędna. Co do potrzeb i możliwości, to oczywiście one są różne. Ale wymagania użytkowników będą rosnąć. Za chwilę prawie nikt nie będzie chciał kupić aparatu, który będzie mieć mniejsze możliwości niż smartfon (np. rozpoznawanie twarzy czy 1000fps ).
    Też kupiłem sobie na próbę M10. Że niby mały i będę go zabierał ze sobą częściej i wygodniej będzie. Nic z tego. Ze sobą, to mam zawsze komórkę. A jak chcę fotografować, to i tak biorę lustrzankę. Jeśli coś trzeba dodatkowo zabrać, to nie robi mi różnicy czy to jest duże czy małe.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 17-02-2017 o 16:03

  9. #9
    Początki nałogu Awatar merida
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    416

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Dalej nic mnie nie przekonuje by zamienić Fuji na bezlusterkowca Canona...

  10. #10
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Canon M6

    Cytat Zamieszczone przez merida Zobacz posta
    Dalej nic mnie nie przekonuje by zamienić Fuji na bezlusterkowca Canona...
    a mnie jedna rzecz przekonala. moze nie do bezlusterkowca bo do lustrzanki, no ale to kwestia preferencji, z M-ka tez bym ten numer zrobil.

    jedna rzecz nazywa sie: XF 10-24. za jego cene mam w Canonie korpus + standardowy zoom + zoom UWA + zoom tele. w moim przypadku 750D + 18-55 STM (optycznie nie ustepujacy XF 18-55), 55-250 STM (lepszy optycznie i mechanicznie od XC 50-230) i 10-18 STM (gorszy niz 10-24 ale do moich potrzeb wystarczajacy).

    i w ten sposob pozegnalem sie z drogim Fuji. a do tego 750D mi robi jako telekonwerter do EF 70-300 i moge nim fotki makro robic z niskiego kata...
    www albo tez flickr

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •