Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Wątek: zasilanie lamp studyjnych w plenerze

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Milicz
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: zasilanie lamp studyjnych w plenerze

    witam mam dp600 i szukam taniego sposobu na dodatkową baterie do niej czy tylko kupno org aku za 240 zł ;(
    5dmk III 6D 17-40/4 24-70 2.8 70-200/2.8 is ex580II DP-600 epson l800 mavic

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: zasilanie lamp studyjnych w plenerze

    Starsze wersje zasilaczy miały gniazdko 12V, z którego można było nie tylko ładować wewnętrzny akumulator, ale normalnie pracować z lampą. W Twojej "12V" służy tylko do ładowania?
    Masz jakieś pojęcie o elektronice, czy raczej nie bardzo?

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Milicz
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: zasilanie lamp studyjnych w plenerze

    właśnie nie bardzo i tak ma kable tzw do gniazda samochodowego
    5dmk III 6D 17-40/4 24-70 2.8 70-200/2.8 is ex580II DP-600 epson l800 mavic

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    84

    Domyślnie Odp: zasilanie lamp studyjnych w plenerze

    Cytat Zamieszczone przez stultus Zobacz posta
    właśnie nie bardzo i tak ma kable tzw do gniazda samochodowego
    Jeśli w twoim zestawie jest kabel do zasilania z gniazda samochodowego to należy sprawdzić, ale najpierw w instrukcji. Nie wiem czy są różne wersje twojej lampy, ja w instrukcji znalazłem info że po podłączeniu do gniazda zapalniczki lampa pobiera z tego gniazda energię a akumulator lampy jest wtedy odłączony. Śmiało można kupić akumulator np. żelowy właściwie zamontować do niego gniazdo zapalniczki samochodowej koniecznie z bezpiecznikiem. Koszt w zależności od pojemności akumulatora ale taki 17Ah 12V nie jest za ciężki i według mnie wystarczający plus gniazdo kable ładowarka to sądzę że 200zł powinno wystarczyć. Dokupujesz samochodową ładowarkę usb i masz super wydajny powerbank Albo jeszcze prościej i taniej kup coś takiego
    URZĄDZENIE ROZRUCHOWE ROZRUCH 3W1 PROSTOWNIK 12V (6730490224) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Link przykładowy, jest tu wszystko ładowarka akumulator zabudowany z gniazdem zapalniczki. Są jeszcze dużo mniejsze wynalazki ale co do ich sprawności to podchodził bym z bardzo małym zaufaniem.
    CARPOW POWERBANK Model K30 12V 6900 mAh + KLEMY (6265554966) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    Również link przykładowy.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: zasilanie lamp studyjnych w plenerze

    @stultus: Poszukałem w sieci instrukcji obsługi do zasilacza Quantuum, czy masz ten model?
    http://quadralite.pl/images/quadrali...-Manual-PL.pdf
    Jeśli tak, to na stronie 4 jest odpowiedź na Twoje pytanie
    A gdybyś miał starszą wersję http://www.fotorimex.pl/download/ins...pack-dc300.pdf to działa tak samo.
    Wydawało mi się, że nowsze wersje mogły tylko ładować swój akumulator z gniazda zapalniczki, ale nie miałem racji, według instrukcji i starszy, i nowszy zasilacz może pracować jako przetwornica zasilana z dowolnego akumulatora 12V, nawet samochodowego

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Milicz
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: zasilanie lamp studyjnych w plenerze

    hej wielkie dzięki za podpowiedzi mam taki http://quadralite.pl/images/quadrali...-Manual-PL.pdf a teraz nie wiem czy jest sens kupić czegoś takiego jak kupie sobie tylko to QUANTUUM BATTERYPACK DC300 DO LAMP DUAL POWER - Cyfrowe.pl czy lepiej prostownik
    5dmk III 6D 17-40/4 24-70 2.8 70-200/2.8 is ex580II DP-600 epson l800 mavic

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: zasilanie lamp studyjnych w plenerze

    Sam akumulator (firmowy) - wygodniejszy, akumulator żelowy plus prostownik (zwykłe prostowniki samochodowe się nie nadają) pojemniejszy, koszt łączny około 100zł. Oryginał ma chyba 3Ah, żelówka może mieć więcej, a jak waga nie jest problemem to (jak masz prostownik do samochodu) kupujesz jakiś mały samochodowy (30-34Ah) i masz zapas energii na wiele sesji (przy okazji solidne obciążenie statywu, co w plenerze może się przydać)

  8. #18
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Milicz
    Posty
    85

    Domyślnie Odp: zasilanie lamp studyjnych w plenerze

    fakt czasem warto mieć zapas ale i tak nie mam codziennie takich sesji ze muszę wykorzystywać lampę w plenerze wiec wybieram drugi aku
    5dmk III 6D 17-40/4 24-70 2.8 70-200/2.8 is ex580II DP-600 epson l800 mavic

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •