Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Kit lens dla EOS-M

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Kit lens dla EOS-M

    Witam.

    Po kilku latach łamania karku dla jedynego słusznego kadru pod znakiem żółtych, powiedziałem koniec. Koniec latania za i ze szkłami, cropami 100% i ostrością z każdym rogu. mój D7200 i D600 poszedł w dobre ręce, więc migawka będzie miała zajęcie. Pozostał tylko 17-55 F2.8 do którego mam sentyment, bo jest w stanie fabrycznym.... oprawię w ramkę i powieszę w salonie
    Postawiłem na "system" EOS-m, przekonała mnie wielkość matrycy, na dobry początek dla fotek rodzinnych kupię M10. I teraz mam wybór pomiędzy kitowym 15-45 lub 18-55, ten drugi trochę jaśniejszy, ale możliwe że diabeł tkwi w szegółach. Co wybrać, lub czym się kierować?

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Kit lens dla EOS-M

    18-55 większy rozmiarowo ale o wiele lepszy optycznie. Weź go a potem dokup 11-20 i 55-200. Ewentualnie poczekaj na nowy 18-150.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Kit lens dla EOS-M

    Tak właśnie już gdzieś wyczytałem, że ten 18-55 jest lepszy. M10 będzie dla żony i trochę na próbę dla mnie, jak mi się system spodoba to moze kupie M5 i adapter na "duże" szkła. Jak na razie jest na "+" mały aparacik z APS-C, czyli teoretycznie powinno być dobrze, a w praktyce to się zobaczy.
    Ostatnio edytowane przez arwic ; 23-11-2016 o 10:05

  4. #4

    Domyślnie Odp: Kit lens dla EOS-M

    22mm F/2 i więcej nie trzeba :-)

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Kit lens dla EOS-M

    Tak, to wiem 22mm dojedzie do mnie za około tydzień, przedpłacony, zarezerwowany, po prostu jest problem z dostawami.
    Trzymałem się 16 lat marki Nikon, od małpki przez DX (różne D40, D90, D7100), potem FF, powrót na DX. Szukam czegoś nowego, co ma w miare dobry obrazek (APS-C) i kieszonkowe wymiary. Jestem świeżo po zakupie M10, powiem tyle że albo ja mam niskie wymagania albo ta 18tka matryca robi robotę, oczywiście AF ssie po całości, ale bez irytacji, nic ponad to czego oczekiwałem, ogólnie fajny aparacik. Możliwe że dla siebie z czasem kupie M5 a ten będzie miała żona. Jako, że w zestawie jest z kitem 15-45, o którym ludzie mówią że nie powala, w moim zaprzyjaźnionym sklepie mam opcje na wymianę na EF-M 18-55 na zasadzie 1:1. Więc potestujemy ten, a potem drugi.
    Problem mam w wyborze UWA, EF-M 11-22 który niestety trochę kosztuje, lub coś z EF EF_S , adapter na te szkła już mam.

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Kit lens dla EOS-M

    Jak masz adapter i nie chcesz 11-22 to tylko 10-18STM. Mały, lekki i genialny optycznie.
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Kit lens dla EOS-M

    Tak, już czytałem na temat tego obiektywu i wygląda to lepiej niż dobrze. U mnie cena 11-22 to około 370euro, a 10-18 można mieć za 270, wiec wybór jest oczywisty.
    Dzisiaj zrobiłem szybki spacer z EF-M 15-45 i wiadomo kit jak to kit, **** nie urywa, ale nie jest to też jakaś tragedia, z tego co widze to lepiej spisuje się przy 15 niż 45, kolory są ładne, bokeh też. Natomiast jestem miło zaskoczony matrycą w M10, przypuszczam że nie jest to cud Canona na APS-c, tylko pewnie jakaś starsza konstrukcja, ale ISO 1600 jest rewelacyjne, 3200 całkiem akceptowalne, a i wyżej jest szum, ale przyjemny jednolity. Na moje oko, nie jest gorzej niż na D7200. Czuje, że jak podepnę jakiś "L"epszy obiektyw to matryca dopiero pokaże na co ją stać.

  8. #8
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Kit lens dla EOS-M

    Cytat Zamieszczone przez arwic Zobacz posta
    Natomiast jestem miło zaskoczony matrycą w M10, przypuszczam że nie jest to cud Canona na APS-c, tylko pewnie jakaś starsza konstrukcja, ale ISO 1600 jest rewelacyjne, 3200 całkiem akceptowalne, a i wyżej jest szum, ale przyjemny jednolity. Na moje oko, nie jest gorzej niż na D7200. Czuje, że jak podepnę jakiś "L"epszy obiektyw to matryca dopiero pokaże na co ją stać.
    Widzisz musisz bardziej dogłębnie poczytać forum to wtedy dowiesz się, że ta matryca jest zupełnie do niczego i nie da się nią robić zdjęć .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Kit lens dla EOS-M

    Wiedziałem, że coś robię źle

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Kit lens dla EOS-M

    Czy jakiś szczęśliwy i życzliwy posiadacz EF-M 15-45 zechciałby udostępnić zdjęcie na 45 mm f/6.3 i na minimalnej odległości ostrzenia? (Najchętniej RAW, ale może być jpeg)
    Czyli chodzi o najostrzejsze "makro" jakie da się uzyskać na 45 mm. Najlepiej zdjęcie jakiegoś standardowego płaskiego obiektu np. fragment banknotu 1$ ale może być PLN.

    Moje wyniki są bardzo słabe pod względem ostrości w takich warunkach, chociaż ogólnie ten kit jest całkiem OK.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •