Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Canon eos m - problem z af

  1. #1

    Domyślnie Canon eos m - problem z af

    Z racji tego że nie mogę sie pozbyć aparatu muszę go niestety zostawić... Nie zadowala mnie w nim autofocus, przeszukałem fora i idąc za głosem innych zaktualizowałem oprogramowanie co miało pomóc AF... Niestety nic... Dlatego pytanie czy ktoś używa tego sprzętu z innym obiektywem niż kitowy i jak wygląda szybkość af przy innym obiektywie. Ewentualnie czy ktoś używał go z samyangami i może podrzucić jakieś sample?

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    PL
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon eos m - problem z af

    EOS M -bez numerka ? bo jak by co mam M3 oraz przejściówkę na obiektywy EF / EF-S. Z obiektywów innych niż EF-M mam 50-kę STM oraz 18-135 STM.
    Ostatnio edytowane przez linek ; 17-10-2016 o 15:17

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon eos m - problem z af

    A jak to działa z 50? Czy lepiej działa AF?

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2016
    Miasto
    PL
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: Canon eos m - problem z af

    najszybciej działa z 18-135 oraz kitem 18-55 to na prawdę nie można złego słowa powiedzieć - jak chcesz mogę Ci nagrać film bo takie sformułowania jak "szybko" bywaj jednak subiektywne. Na stałkach czyli 50-tce STM oraz 22mm f/2 STM jest wolniej. Ale porównywalnie gdy podłączam 50-kę do DSLR. Nadal nie napisałeś o której M-ce mówisz. Ja EOS M oraz M2 nie miałem w rękach wiec nie mam wyrobionego zdania ale na dpreview piszą że różnica na korzyść M3 jest spora.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon eos m - problem z af

    Mam zwykłą M-kę... Czyli widzę że trzeba się przesiąść na inny sprzęt jednak...

  6. #6
    Awatar Robert-foto
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    woj.małopolskie
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Canon eos m - problem z af

    Witam posiadam eos M i robię testy - mam przejściówkę Eos M na eos EF-s mam kilka obiektywów i nie mam problemu z AF są nimi Sigma F1.8 canon F1.8 canon 85mm oraz Canon 17-40 F4. Posiadam też obiektyw samyang 8 mm wersja 2 bagnet EF i tu jest problem - mianowicie po założeniu obiektywu widzę ładny szeroki kąt ale aparat nie reaguje na spust migawki - po prostu nie mogę zrobić zdjęcia.... MOŻE KTOŚ COŚ PODPOWIE....
    Motto dla tych, którzy mają jakąś wiedzę o fotografiii : Fotografować i kasować żeby z wprawy nie wyjść
    Motto dla tych ,którzy zaczynają: Fotografować i kasować żeby się nauczyć

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon eos m - problem z af

    Funkcje Indywidualne (C.Fn) -> Zwolnij migawkę bez obiektywu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •