Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wbudowane WI-FI vs. WI-FI transmitter Vs. Karta sd. WI-fi

  1. #1

    Domyślnie Wbudowane WI-FI vs. WI-FI transmitter Vs. Karta sd. WI-fi

    wyszukiwarka nie pomogła więc zakładam nowy temat. Czy ktoś ma doświadczenie z transmisją Wi-fi z aparatów 5D Mark II i wyżej? Osobiście ostatnio zrobiłem test kart Wi-Fi i niestety nie powala ich jakość. Pracuje przy eventach na ściance gdzie jakieś 2 m ode mnie stoi stanowisko z komputerem i drukarką do natychmiastowego druku zdjęć. I przenoszenie zdjęć na karcie jest czasochłonne. Testowałem Eye-fi mobi , Sandisc, i Toshiba airfi. Wszystkie z adapterem z sd do CF i w 5DMK2.
    Podsumowując :
    Eye Fi mobi działa do 0,5 m a jak połączenie się zerwie i zrobię kilka zdjęć to zaczyna się krzaczyć - więcej czasu trwa przywracanie połączenia niż wyjęcia karty z aparatu.
    Sandisc na licencji Eyefi jest przeterminowany ;/ okazuje się że oprogramowanie którego potrzebuje karta czyli takie którym można dopisać lokalne Wi-fi do karty (na tym mi najbardziej zależało) już nie istnieje. jedyne co można zrobić to zmigrować kartę by działała jak Eye-fi Mobi.
    Toshiba okazała się dobrze działać do 1,5 m czyli już prawie to co chciałem, niestety nie można do niej dopisać lokalnego wi-fi, a zdjęcia są widoczne na komputerze jako dysk sieciowy a nie zwykły folder. (ta ostatnia uwaga jest ważna ponieważ program do autodruku jak się okazało może monitorować tylko zwykłe foldery.

    nie Hejtuje eyefi-- miałem kartę z poprzedniej generacji niestety karta się zniszczyła a oprogramowanie już nie działa jak w Sandiscu


    Po takim wstępie pytanie czy ktoś korzysta z transmitera lub z 5DMK4 który ma wbydowane Wi-fi i może się podzielić opinią na jaką odległość działa takie Wi-fi? i jak są widoczne plik w komputerze?

    Wdzięczny za każdą uwagę.
    Tomq

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Wbudowane WI-FI vs. WI-FI transmitter Vs. Karta sd. WI-fi

    Wi-Fi wbudowane w lustrzanki Canona ma zasięg około trzydziestu metrów wg producenta. Więc nie ma żadnego problemu z używaniem w domu czy studiu, a nawet na jakiejś hali jeśli tylko kwestia rozmieszczenia punktów dostępowych została fachowo rozwiązana. Dodatkowo używam z sieciami w lesie i trzcinowisku, tam mam zasięg jakieś 15-20 metrów w porywach, czasami tylko 10. Piszę to na podstawie własnej praktyki z modelami 70d, 80d i 6d. Wi-Fi używam do zdalnego sterowania, a nie przesyłania plików. Jeśli chodzi o to ostatnie, to 5d4 ma dodatkowo możliwość odkładania plików na serwer ftp.

    P.S. Ostatnio Canon wypuścił również kartę W-E1 w formacie SD przeznaczoną dla lustrzanek z dwoma slotami (7d2, 5ds). Dla niej podaje zasięg około 10 metrów.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 13-10-2016 o 22:34

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Wbudowane WI-FI vs. WI-FI transmitter Vs. Karta sd. WI-fi

    Ja używam Eye Fi mobi i problemu z zasięgiem nie mam żadnego, do 10 metrów działa bez problemu, niestety ogólnie bardzo wolno
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 027

    Domyślnie Odp: Wbudowane WI-FI vs. WI-FI transmitter Vs. Karta sd. WI-fi

    Dochodzi jeszcze sprawa "tłoku w eterze" który potrafi drastycznie obniżać zasięg.
    Zainstaluj w smartfonie aplikację "Wifi analyzer" ona ma funkcje sugerowania najlepszego kanału WIFI w danej lokalizacji
    1DX + 50L

  5. #5

    Domyślnie Odp: Wbudowane WI-FI vs. WI-FI transmitter Vs. Karta sd. WI-fi

    Cytat Zamieszczone przez sebcio80 Zobacz posta
    Ja używam Eye Fi mobi i problemu z zasięgiem nie mam żadnego, do 10 metrów działa bez problemu, niestety ogólnie bardzo wolno
    a karta eye-fi sd czy z przejściówką na CF ? zastanawiam się czy to nie jest problemem?

    --- Kolejny post ---

    dzięki za informację

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    44
    Posty
    2 655

    Domyślnie Odp: Wbudowane WI-FI vs. WI-FI transmitter Vs. Karta sd. WI-fi

    Cytat Zamieszczone przez Tomqp Zobacz posta
    a karta eye-fi sd czy z przejściówką na CF ? zastanawiam się czy to nie jest problemem?

    --- Kolejny post ---

    dzięki za informację


    bez przejściówki
    Moje wątki na forum: sport | fashion
    | R5 | 5D3 | 16-35L II | Sigma 24 Art | Sigma 50 Art | Sigma 105 Art | Sigma 120-300 2.8 OS |

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •