Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Jaki statyw do filmowania Canon mark III

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    1

    Domyślnie Jaki statyw do filmowania Canon mark III

    Chciałbym kupić statyw do filmowania mark III, taki do 1000 zł. I nie wiem czy lepszą opcją jest taki z rozpórką na dole, jak ten:
    CG-5100 Statyw do kamer video
    czy może taką po środku, jak tu:
    CG-5090 Statyw do kamer video

    różnica w cenie żadna, a chciałbym kupić coś co będzie bardziej uniwersalne.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 07-11-2016 o 01:07

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Jaki statyw do filmowania Canon mark III

    Cytat Zamieszczone przez photoshooter.gda Zobacz posta
    Chciałbym kupić statyw do filmowania mark III, taki do 1000 zł. I nie wiem czy lepszą opcją jest taki z rozpórką na dole, jak ten:
    CG-5100 Statyw do kamer video
    czy może taką po środku, jak tu:
    CG-5090 Statyw do kamer video

    różnica w cenie żadna, a chciałbym kupić coś co będzie bardziej uniwersalne.
    Z rozpórką na dole szybciej się rozkłada - do repo lepsza opcja ale musi być w miarę płaskie podłoże. I tu jest miejsce dla takiego z rozpórką wyżej, bo tego ustawisz wszędzie ale z kolei nogi są szerzej rozstawione co w wielu miejscach jest uciążliwe.
    Nie wiem do czego masz zamiar używać tego statywu ani jak intensywnie ale trzeba pamiętać że "chińskie" statywy po pewnym czasie zaczynają się rozlatywać - śruby się przekręcają, głowice ciekną klejem (to nie żaden olej) itd.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 07-11-2016 o 01:09
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3

    Domyślnie Odp: Jaki statyw do filmowania Canon mark III

    Na pewno z rozpórką wyżej niż na samym dole , no chyba że będziesz statywu używał w studio-pomieszczeniu
    Eos- 5d MK 3 + Eos-50d + C 70-200/f2,8 +Extender canon 1,4 III + C 24-70/f4 + C 50/f1,4 + C18-200 / f3,5-5,6 + Speedlite 580EXII

  4. #4
    Awatar emi3000
    Dołączył
    Nov 2016
    Miasto
    Lublin
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Jaki statyw do filmowania Canon mark III

    Fajny statyw kupiłam jakiś czas temu - Manfrotto MT190XPRO3 z głowicą MHXPRO-3W. 3 sekcje, aluminiowy, kolumna 90 st - super stabilny, szybko się rozkłada . Głowica trzykierunkowa a więc precyzyjna, składane rączki, wbudowana poziomica, też aluminiowa porządna - dźwignie do 8 kg więc aż nadto, duży zakres ruchów. Baardzo się sprawdza w studio Cena za całość koło 1000 zł, ale warto, bo pracuje się na nim świetnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •