Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Pomoc w zakupie nowego body

  1. #1

    Domyślnie Pomoc w zakupie nowego body

    Witajcie!
    Nadszedł czas kiedy to mój stary, wysłużony i dobry Canon 40D odszedł na emeryturę (padła migawka) i nie opłaca mi się go przywracać do stanu używalności. Potrzebuję z Waszej strony pomocy przy zakupie nowego body - oczywiście ze stajni Canona.

    Posiadam obecnie szkła: Tamron 17-50 F/2.8 i Tamron SP 70-300 F/4-5.6 Di VC USD. Robię głównie zdjęcia na potrzeby lokalnego portalu internetowego - wypadki, pożary itp. W dzień i w nocy. Potrzebuję body, który przede wszystkim ma wysokie używalne ISO, gdyż gdzie nie gdzie jest całkowita ciemność a muszę przy pomocy mojego Tamrona 17-50 F/2.8 ogarnąć w miarę "czytelne" zdjęcie.

    Zastanawiam się nad Canonem 60D i pytanie do Was - czy warto? Może dołożyć i kupić coś lepszego? Mój budżet wynosi 2000zł i chciałbym kupić jakąś używkę z niskim przebiegiem. Pomożecie?

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Miasto
    Poznań
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie nowego body

    Przesiadlem sie z 450d. Z mojego punktu widzenia bylo warto poniewaz gdy na dworze zaczynalo sie robic szarawo to zdjecia juz nie wychodzily. Ja dalem 1500 zl za body z gwarancja rozruchowa i 4800 klapniec. Jednak szalu sie nie spodziewaj iso podskoczysz do 3200 akceptowalne. W 450d bylo dla mnie 800 na podobnie akceptowalnym poziomie. Za reszte kup lampe badz tez 50 1.8 stm. Albo 2 rozwiazenie dozbierac do 3 tys 5d mk ii i zamiana tamrona 17-50 na 28-75 na pewno w wiekszej szarzyznie wyjda lepsze zdjecia.

  3. #3
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie nowego body

    Nie poszalejesz z tym budżetem, ale jako były posiadacz 50D myślę, że dwu cyfrowy canon dobrze się spisze. Kolega fotografuje 60D i powiem, że zdjęcia przyrodnicze, które robiliśmy razem, są porównywalne - mam 7DmkII.
    C6DII, C7DII, 400mm f5.6, 17-40 f4.0L, Golphoto YH324C, Yongnuo600EX_RT

  4. #4
    Coś już napisał Awatar peet_peet
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Wiek
    52
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie nowego body

    Podłączę się do pytania... Na razie teoretycznie bo moje 40D ma się dobrze ;-) tylko właśnie trochę brakuje mi ISO w złych warunkach oświetlenia. No i może efektywności ostrzenia. Wcześniej pracowałem na 400D i przesiadka była dużym skokiem.
    Na co w związku z tym zbierać teraz? Oczywiście budżet bez szału... Czy iść w 60D czy może wyżej? 70D, 80D?
    Zasadniczo nie zależy mi na bajerach, gadżetach, filmowaniu... Tylko to co potrzebne do fotografii.

    wysłane w biegu ;-)
    EOS 40D + EOS 400D + S 17-70/2.8-4.5 DC + S 70-300/4-5.6 APO DG Macro + C 50/1.8 II , C 580 EX II, monopod Velbon RUP-43, statyw Hama, plecak Lowepro i kilka innych drobiazgów

  5. #5
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie nowego body

    Ja z 40D przesiadłem się na 5DI

    Ze staruszka na staruszka, ale zadowolony jestem bardzo.

    Tylko do tego dochodzi jeszcze niestety wymiana szklarni czyli dodatkowe koszta.

    Na początek kupiłem T28-75 i jakoś tam sobie zdjęcia robił. Ale C 35 2.0 i 85 1.8 spowodowały, że tampon leży w torbie prawie nie używany.

    Jak Cię stać i chcesz dalej brnąć w temat foto to może uzbieraj od razu do 6D i na początek 50 1.8 stm. Z wysokiego iso na pewno będziesz zadowolony bardzo. O af piszą, że centralny też dobrze sobie radzi.
    Ostatnio edytowane przez mwitek ; 11-10-2016 o 10:19

  6. #6
    Coś już napisał Awatar peet_peet
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Wiek
    52
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie nowego body

    Ze szklarnią nie ma problemu bo nie mam szkieł Canon. Gorzej z tym "jak cie stać" ;-)
    Dlatego myślę o 60D... Tylko czy to co zyskamy jest warte tych pieniędzy które wydam?


    wysłane w biegu ;-)
    EOS 40D + EOS 400D + S 17-70/2.8-4.5 DC + S 70-300/4-5.6 APO DG Macro + C 50/1.8 II , C 580 EX II, monopod Velbon RUP-43, statyw Hama, plecak Lowepro i kilka innych drobiazgów

  7. #7
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie nowego body

    Nie da się ukryć, że 60D jest kilka razy tańszy niż 6D. Jak się nie boisz to za około 2000 uda się wyrwać w niezłym stanie 5DI, koło 3000 już możesz dostać 5DII.

  8. #8
    Coś już napisał Awatar peet_peet
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Wiek
    52
    Posty
    61

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie nowego body

    Ale czy 5D I będzie wymiernym krokiem w przód? Poza FF

    wysłane w biegu ;-)
    EOS 40D + EOS 400D + S 17-70/2.8-4.5 DC + S 70-300/4-5.6 APO DG Macro + C 50/1.8 II , C 580 EX II, monopod Velbon RUP-43, statyw Hama, plecak Lowepro i kilka innych drobiazgów

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie nowego body

    Cytat Zamieszczone przez peet_peet Zobacz posta
    Ale czy 5D I będzie wymiernym krokiem w przód? Poza FF
    Uwierz, już samo przejście na FF jest wymiernym krokiem w przód

  10. #10
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Pomoc w zakupie nowego body

    Zdecydowanie tak.

    Poza FF a co za tym idzie np. wyższe używalne iso, to 5DI nawet będzie krokiem w tył. ALE, samo przejście na FF jest tego warte. Tak jak napisał aptur.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •