Strona 6 z 24 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 236

Wątek: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

  1. #51
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Jeszcze istnieć co najmniej jedna kategoria osób, które kupują bezlusterkowce dla EVF a nie dlatego, że są małe. Wówczas podpięcie ciężkich szkieł przez adapter również wydaje się być OK.

  2. #52
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Problem zaczyna się wtedy gdy podepniemy duże szkło do małego korpusu. Staje się to bardzo niewygodne - przynajmniej ja tak mam.
    Olek ma łatwiej ze względu na paznokieciową matrycę. Prawdziwa heca zaczyna się przy FF.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #53
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    IMHO wyważona opinia na temat M5 na dpreview:
    https://www.dpreview.com/opinion/449...disappointment
    Długi tekst, nie czytać na pusty żołądek.

    Do mnie ta argumentacja zupełnie nie trafia. Artykulik sam sobie przeczy, napisany najwyraźniej z perspektywy totalitarnej mentalności zachodniej i osoby pamiętającej "lepsze czasy". Gdyby Canon robił tak, jak ten angielski pan chce, byłby w tej chwili jedynym koncernem na świecie produkującym sprzęt foto. Czy o to chodzi? O to chodzi żeby wszyscy robili to samo i się zawzięcie zwalczali, żeby został na pobojowisku tylko jeden, bo niestety, rynek nie jest z gumy? Zachodnim chyba tak, bo tak mają wyprane mózgi.â˜*

    Dobry aparat, tylko za późno, szkoda, że i tak się sprzeda, bo ciemny lud to kupi. Co za nonsens. Za późno na co? Zmarnowana okazja, żeby ud..ić Sony? Bo Canon musi być numero uno w lustrzankach, bezlusterkowcach i jeszcze brakuje im telefonu lepszego niż Apple i Samsung. Musi mieć najlepsze ficzery i najlepszy user interfejs, trzymać rękę na pulsie i deptać wszelkie wysiłki konkurencji w zarodku. Tak, żeby zdominować wszystko, mieć 100% rynku i żeby fanatyk Canona w końcu mógł kupić wszystko tylko od Canona.

    Sony wycofało się z DSLR, za to Canon pozwolił Sony i innym zainwestować w bezlusterkowce i pobiec do przodu z tym. Przez jakiś czas, nie na wieczność, aż zarobią na włożonych pieniądzach. Sam zainwestował tymczasem może mniej i w co innego. Sony zainwestowało ogromne pieniądze w nowe matryce, Canon nie starał się za wszelką cenę, żeby te pieniądze stracili, tylko pracował nad czymś innym i odcinał kupony od wcześniejszych sukcesów, bo mógł. Kiedy Canon wcześniej opracował rewolucyjne matryce CMOS i FF, Nikon nie rzucił się, żeby natychmiast mieć to samo, (a przecież wiedział wcześniej, co robi Canon) dał żyć, skupił się na czymś innym. I co, czy teraz jast wielki smutek i tragedia, że "spóźnili się" o kilka lat? Zarobił Canon na swojej inwestycji, potem zarobił Nikon na swojej. To jest harmonijny postęp.☯Z minimalną ilością trupów, bo na tym nikt nie korzysta.

    Przykład Samsunga znowu nie wspiera argumentów autora. Ponadczasowy, rewolucyjny sprzęt, firma dała ludowi innowacje, dała z siebie wszystko i co? I nic. Nawet nie żarło i zdechło. I tym tropem ma iść Canon? Samsung NX to wynik desperacji Samsunga, dali co mogli, bo nic innego im nie zostało. Ostatnie podrygi. Nie widzieli innej szansy na zaistnienie na tym rynku. Nic nie pomogło. Wszystko przez głupich fotografów, którzy nie docenili heroizmu Samsunga. Ja jakoś nie rwę sobie włosów z głowy, że nie mam Samsunga NX i że nie mogłem kupić M5 już trzy lata temu. Może dlatego, że tak naprawdę techniczna jakość zdjęć i tempo postępu zadowala mnie jako tako już od pewnego czasu, natomiast chciałbym robić lepsze kadry sprzętem perfekcyjnie przemyślanym, bardziej wyrafinowanym i przyjemniejszym w użyciu.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 18-09-2016 o 21:35
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  4. #54
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2008
    Miasto
    Mazowsze Opinogóra ta od Krasińskich - zapraszam
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Ktoś miał w ręku tą redukcję EF-M - EF? Tam jest jakaś elektronika czy za 2 bagnety i kawałek rurki płaci się 550 złotych? Widziałem jakąś niezależną też chora cena 430 złotych.
    CANON EOS 5D MK II, 24-70 F2.8L, Speedlite 580 EX II.

  5. #55
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Nowy Sacz
    Wiek
    54
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    W oryginalnej nie widać bo jest wszystko zakryte maskownicą - nie sadze jednak by była tam jakaś elektronika.

  6. #56
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez AdamMaxx Zobacz posta
    Ktoś miał w ręku tą redukcję EF-M - EF? Tam jest jakaś elektronika czy za 2 bagnety i kawałek rurki płaci się 550 złotych? Widziałem jakąś niezależną też chora cena 430 złotych.
    Na ali są od około $26.
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  7. #57
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 079

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta

    BTW: dziś miałem w ręku A7 z ogórem 24-70/2.8 - masakra co za bezsens.
    W sensie? Jaka masakra, jaki bezsens?
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #58
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Długi tekst, nie czytać na pusty żołądek.

    Do mnie ta argumentacja zupełnie nie trafia. Artykulik sam sobie przeczy, napisany najwyraźniej z perspektywy totalitarnej mentalności zachodniej i osoby pamiętającej "lepsze czasy". Gdyby Canon robił tak, jak ten angielski pan chce, byłby w tej chwili jedynym koncernem na świecie produkującym sprzęt foto. Czy o to chodzi? O to chodzi żeby wszyscy robili to samo i się zawzięcie zwalczali, żeby został na pobojowisku tylko jeden, bo niestety, rynek nie jest z gumy? Zachodnim chyba tak, bo tak mają wyprane mózgi.â˜*

    Dobry aparat, tylko za późno, szkoda, że i tak się sprzeda, bo ciemny lud to kupi. Co za nonsens. Za późno na co? Zmarnowana okazja, żeby ud..ić Sony? Bo Canon musi być numero uno w lustrzankach, bezlusterkowcach i jeszcze brakuje im telefonu lepszego niż Apple i Samsung. Musi mieć najlepsze ficzery i najlepszy user interfejs, trzymać rękę na pulsie i deptać wszelkie wysiłki konkurencji w zarodku. Tak, żeby zdominować wszystko, mieć 100% rynku i żeby fanatyk Canona w końcu mógł kupić wszystko tylko od Canona.

    Sony wycofało się z DSLR, za to Canon pozwolił Sony i innym zainwestować w bezlusterkowce i pobiec do przodu z tym. Przez jakiś czas, nie na wieczność, aż zarobią na włożonych pieniądzach. Sam zainwestował tymczasem może mniej i w co innego. Sony zainwestowało ogromne pieniądze w nowe matryce, Canon nie starał się za wszelką cenę, żeby te pieniądze stracili, tylko pracował nad czymś innym i odcinał kupony od wcześniejszych sukcesów, bo mógł. Kiedy Canon wcześniej opracował rewolucyjne matryce CMOS i FF, Nikon nie rzucił się, żeby natychmiast mieć to samo, (a przecież wiedział wcześniej, co robi Canon) dał żyć, skupił się na czymś innym. I co, czy teraz jast wielki smutek i tragedia, że "spóźnili się" o kilka lat? Zarobił Canon na swojej inwestycji, potem zarobił Nikon na swojej. To jest harmonijny postęp.☯Z minimalną ilością trupów, bo na tym nikt nie korzysta.

    Przykład Samsunga znowu nie wspiera argumentów autora. Ponadczasowy, rewolucyjny sprzęt, firma dała ludowi innowacje, dała z siebie wszystko i co? I nic. Nawet nie żarło i zdechło. I tym tropem ma iść Canon? Samsung NX to wynik desperacji Samsunga, dali co mogli, bo nic innego im nie zostało. Ostatnie podrygi. Nie widzieli innej szansy na zaistnienie na tym rynku. Nic nie pomogło. Wszystko przez głupich fotografów, którzy nie docenili heroizmu Samsunga. Ja jakoś nie rwę sobie włosów z głowy, że nie mam Samsunga NX i że nie mogłem kupić M5 już trzy lata temu. Może dlatego, że tak naprawdę techniczna jakość zdjęć i tempo postępu zadowala mnie jako tako już od pewnego czasu, natomiast chciałbym robić lepsze kadry sprzętem perfekcyjnie przemyślanym, bardziej wyrafinowanym i przyjemniejszym w użyciu.
    Chyba za dużo własnej ideologii dodałeś do tego co Pan napisał .
    Co do Samsunga to oni w ogóle zrobili błąd, że weszli poważniej w foto. Im się wydawało że skoro robią wszystko od lodówki po statki to czemu jeszcze nie aparaty. Tymczasem okazało się że to bardzo dziwnie konserwatywny rynek i d.....
    Sony to trochę inny przypadek. Oni dobrze rozegrali to czasowo, mieli doskonałą bazę know-how (kupując Minoltę) i jednak jakie takie doświadczenie na tym polu (choćby z kamer). Co w połączeniu z ogromnymi nakładami i agresywnym marketingiem przełożyło się na niezłe wyniki. Do tego nie walczyli w segmencie w którym wiedzieli, że mają przegrane na starcie (dslr) tylko w bezlusterkowcach, które dopiero startowały - tu trzeba przyznać świetnie wyczuli rynek. Sony ma zupełnie inną strategię niż Canon - wkładają zwykle do sprzętu dużo więcej i mniej wycinają. To oczywiście ma wady i zalety jak wszystko. Dlatego nie trafia do mnie argument, że gdyby Canon tak działał to by wykosił konkurencję do zera. Japońskie firmy w ogóle tak nie działają, a Canon nie ma jakichś nadludzkich mocy sprawczych . Koronny argument zresztą sam przytoczyłeś przywołując Nikona. W pewnym momencie przewaga technologiczna po stronie Canona była miażdżąca i co i nic się nie stało specjalnego. Nikon istnieje, w pewnym momencie udziały na rynku dslr mieli niemal porównywalne z C. Ergo gdyby Canon przestał bawić się w debilne wycinanki to zyskaliby użytkownicy ale świat by się nie zawalił i nadal współistniałyby inne firmy.


    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    W sensie? Jaka masakra, jaki bezsens?
    Ergonomiczny i AF działający z prędkością przy, której żółw to pociąg pospieszny .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #59

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez AdamMaxx Zobacz posta
    Ktoś miał w ręku tą redukcję EF-M - EF? Tam jest jakaś elektronika czy za 2 bagnety i kawałek rurki płaci się 550 złotych? Widziałem jakąś niezależną też chora cena 430 złotych.
    Przecież musi być elektronika bo przenosi autofocus. Adapter jest ok ale AF drastycznie dostaje po tyłku czyli jest jeszcze wolniejszy (mówię tu o swoim Canonie M gdzie autofocus i tak jest dość wolny).

  10. #60
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Jeśli kawałek kabla uważamy za elektronikę...

Strona 6 z 24 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •