Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 191 do 200 z 236

Wątek: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

  1. #191
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    spacerzoom to 15-45

    do portretu to po mojemu EF 50/1.8 STM z adapterem
    @akustyk, dziękuję bardzo.
    Ten EF 50/1,8 STM mi się podoba i nawet nie wyrywa dziury w portfelu ;-) Gorzej z adapterem, oryginał kosztuje niemal tyle co szkło.
    Ktoś może polecić jakiś zamiennik przenoszący sterowanie?
    Spacerzoom jest taki sobie, na m4/3 było by 12-36 mm ( dla FF 24-72) No od czegoś trzeba zacząć.
    Mam w m4/3 tele - Panas 100-300, chciałbym utrzymać coś w zakresie, czyli coś ma długim końcu 750-800 mm wg Canona. Są jakieś niewygórowane cenowo obiektywy C lub niezależnych producentów współpracujące z korpusem EOS-M5 ? Zależy mi na sprawnym AF.

  2. #192
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    @akustyk, dziękuję bardzo.
    Ten EF 50/1,8 STM mi się podoba i nawet nie wyrywa dziury w portfelu ;-) Gorzej z adapterem, oryginał kosztuje niemal tyle co szkło.
    Ktoś może polecić jakiś zamiennik przenoszący sterowanie?
    Spacerzoom jest taki sobie, na m4/3 było by 12-36 mm ( dla FF 24-72) No od czegoś trzeba zacząć.
    Mam w m4/3 tele - Panas 100-300, chciałbym utrzymać coś w zakresie, czyli coś ma długim końcu 750-800 mm wg Canona. Są jakieś niewygórowane cenowo obiektywy C lub niezależnych producentów współpracujące z korpusem EOS-M5 ? Zależy mi na sprawnym AF.
    Na adapter jest teraz cashback 230 zł więc wychodzi praktycznie jak podróbka .
    Co do szkieł to wszystkie szkła EF i EF-S pracują na tym korpusie jak na każdym innym. Jedyna kwestia to ten adapter który moim zdaniem jest konieczny.
    Co do szkieł dedykowanych to niemal must have jest naleśnik 22/2.... .
    A kit, jak to kit nie jest to eLka ale bardzo dobrze się sprawdza jako tzw szkło uniwersalne.

    BTW: ja kupiłem ostatnio 50/1.8 stm taniej niż ten adapter ....
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #193

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Z tego co mi wiadomo to sigma 150-600C dobrze działa z m5,jest test chłopaków z camerastoretv i w akcji jest sigma https://youtu.be/JBNjn1g1LbY
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 10-12-2018 o 21:08

  4. #194
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez JERONIMO1 Zobacz posta
    Z tego co mi wiadomo to sigma 150-600C dobrze działa z m5,jest test chłopaków z camerastoretv i w akcji jest sigma https://youtu.be/JBNjn1g1LbY
    Lufa imponująca. Dla mnie zapora cenowa. Ale dzięki za wskazówkę ;-)
    @Kolekcjoner, dziękuję za porady. Może zdradzisz na PW gdzie takie tanie źródełko? Może i body stamtąd się nada?

  5. #195
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    Lufa imponująca. Dla mnie zapora cenowa. Ale dzięki za wskazówkę ;-)
    @Kolekcjoner, dziękuję za porady. Może zdradzisz na PW gdzie takie tanie źródełko? Może i body stamtąd się nada?
    To żadna tajemnica. Ja kupiłem w czarny piątek w eurortvagd czy jak im tam . Z tego co pamiętam to mają tam M5 w outlecie w dobrej cenie.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #196
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    EOS M5 Mark II - są jakieś przecieki? Ktoś coś wie? Co to będzie? Kiedy? Za ile?

  7. #197
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Rysiek_O Zobacz posta
    EOS M5 Mark II - są jakieś przecieki? Ktoś coś wie? Co to będzie? Kiedy? Za ile?
    Po pierwsze to jakie będą zmiany. Póki co potwierdza się DPAF w video 4k. Dla mnie marginalna sprawa.
    Nie słychać o nowym sensorze, nowym procku a bez tego to jest coś jak M50.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  8. #198
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Po pierwsze to jakie będą zmiany. Póki co potwierdza się DPAF w video 4k. Dla mnie marginalna sprawa.
    Nie słychać o nowym sensorze, nowym procku a bez tego to jest coś jak M50.
    Procesor może być nie tyle nowy, co nowszy. M5 miał DIGIC 7, teraz może dostanie ( tak jak M50) DIGIC 8

  9. #199
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    No nie wiem. Trochę by się znalazło rzeczy.
    Pytanie bardziej o strategię, czy Canon będzie chciał już dać w palnik w eMkach i powoli likwidować wyższą klasę dslr /80d/ czy jeszcze z tym poczekają?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  10. #200
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2018
    Miasto
    47-364 Komorniki
    Wiek
    63
    Posty
    88

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    No nie wiem. Trochę by się znalazło rzeczy.
    Pytanie bardziej o strategię, czy Canon będzie chciał już dać w palnik w eMkach i powoli likwidować wyższą klasę dslr /80d/ czy jeszcze z tym poczekają?
    Ot polityka Panie...
    Marketing przekona księgowość, a ci zarząd.

Strona 20 z 24 PierwszyPierwszy ... 101819202122 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •