Strona 16 z 24 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 236

Wątek: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

  1. #151
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Po co ten sarkazm. Używam M50 i naprawdę obsługa jego jest intuicyjna i wygodna. Przyzwyczajenia z dużej lustrzanki się przydają.

  2. #152
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Sarkazm po to, by zauważyć, że wrażenia z użytkowania aparatu bez wizjera elektronicznego (M10), gdzie patrzy się tylko i wyłącznie na obraz na ekraniku z tyłu aparatu, na aparat, gdzie patrzy się poprzez EVF są mało porównywalne.
    W trakcie korzystania z EVF korzystamy głównie z pokręteł, guzików - jak w lustrzance. No może poza przesuwaniem palcem po ekranie pola nastawiania ostrości.
    60D, 5Dmk III, C 24-105, S 150-500, C 50/1.8, EX 430 II,
    D 20, G1Xmk I, C M5 + Tamron 18-400 ,

  3. #153
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Przecież uwaga była o relacji M5 do M50 i o różnicę jednego pokrętła, oba mają EVF. Ja wybrałem M50 bo nowszy procesor z nowymi możliwościami i to pokretło tam wogóle nie jest potrzebne. Aparat obsługuje się podobnie do lustrzanki.

  4. #154
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez soko Zobacz posta
    Sarkazm po to, by zauważyć, że wrażenia z użytkowania aparatu bez wizjera elektronicznego (M10), gdzie patrzy się tylko i wyłącznie na obraz na ekraniku z tyłu aparatu, na aparat, gdzie patrzy się poprzez EVF są mało porównywalne.
    w jakim sensie?

    ze aparatem z gibanym ekranikiem fenomenalnie foci sie roslinki i grzybki czy chocby ludzi, ktorzy duzo mniej stresuja sie fotografem niezaslonietym przez aparat?

    Cytat Zamieszczone przez soko Zobacz posta
    W trakcie korzystania z EVF korzystamy głównie z pokręteł, guzików - jak w lustrzance. No może poza przesuwaniem palcem po ekranie pola nastawiania ostrości.
    dokladnie to samo mozna robic korzystajac z ekraniku, bo nie ma obowiazku korzystania z ustawien na ekranie (dla mnie to jest duzo mniej wygodniejsze). na ekraniku znacznie wygodniejszy jest wlasnie wybor pola AF.
    a dodatkowo funkcja wykonywania zdjecia po nacisnieciu palcem (i zlapaniu ostrosci) jest fenomenalna przy ruchomych obiektach.
    www albo tez flickr

  5. #155
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    w jakim sensie?

    ze aparatem z gibanym ekranikiem fenomenalnie foci sie roslinki i grzybki czy chocby ludzi, ktorzy duzo mniej stresuja sie fotografem niezaslonietym przez aparat?
    mój post i moje uwagi nie są o sprawie gibanego ekraniku, a o pokrętłach na M5 versus ich brak/mniej na M50.
    Patrząc poprzez EVF przyciskamy twarz do ekranika ( przynajmniej na M5) i go nie widzimy. Więc pokrętła i przyciski są potrzebne.


    Co do ustawiania punktu (pola) ostrości na ekraniku palcem, to jest to niby wygodne. Ale, przynajmniej w przypadku ręki dorosłego mężczyzny można sobie dyskutować, czy wygodniejsze i dokładniejsze jest dotykanie paluchem, wielokrotnie większym od pola ostrości, czy poręczniejszy (i dokładniejszy, bardziej przewidywalny) jest knypelek jak w np. m.in.Canon 5D3.
    60D, 5Dmk III, C 24-105, S 150-500, C 50/1.8, EX 430 II,
    D 20, G1Xmk I, C M5 + Tamron 18-400 ,

  6. #156
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    W M50 można przesuwac punty AF joystickem podobnie jak w 5DmkIII, pewnie w M5 tak samo.
    Ostatnio edytowane przez RomanS ; 03-07-2018 o 13:39

  7. #157
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez soko Zobacz posta
    Ale, przynajmniej w przypadku ręki dorosłego mężczyzny można sobie dyskutować, czy wygodniejsze i dokładniejsze jest dotykanie paluchem, wielokrotnie większym od pola ostrości, czy poręczniejszy (i dokładniejszy, bardziej przewidywalny) jest knypelek jak w np. m.in.Canon 5D3.
    zupelnie nie mam takich problemow w 750D - jedno dotkniecie i mam pole ostrosci tam gdzie chce. joystick przelatujacy przez pierdylion punktow AF... ? dziekuje, postoje!
    www albo tez flickr

  8. #158

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez soko Zobacz posta


    Co do ustawiania punktu (pola) ostrości na ekraniku palcem, to jest to niby wygodne. Ale, przynajmniej w przypadku ręki dorosłego mężczyzny można sobie dyskutować, czy wygodniejsze i dokładniejsze jest dotykanie paluchem, wielokrotnie większym od pola ostrości, czy poręczniejszy (i dokładniejszy, bardziej przewidywalny) jest knypelek jak w np. m.in.Canon 5D3.
    Ale po co dyskutować skoro można mieć w oba rozwiązania i dobierać wedle potrzeb?

  9. #159
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ale po co dyskutować skoro można mieć w oba rozwiązania i dobierać wedle potrzeb?
    Choćby po to, by się dowiedzieć, że może M5 ma joystick. Jak dotąd nie znalazłem tej funkcjonalności. Może zablokowana, gdzieś?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    zupelnie nie mam takich problemow w 750D - jedno dotkniecie i mam pole ostrosci tam gdzie chce. joystick przelatujacy przez pierdylion punktow AF... ? dziekuje, postoje!
    Jak trzymasz aparat z porządnym obiektywem i patrzysz przez EVF, to masz raptem wolny tylko kciuk w okolicy ekraniku. Jak dla mnie joystick pod kciukiem byłby wygodniejszy, niż na ślepo jeżdżenie kciukiem po ekraniku. Ja przynajmniej tak to widzę.
    60D, 5Dmk III, C 24-105, S 150-500, C 50/1.8, EX 430 II,
    D 20, G1Xmk I, C M5 + Tamron 18-400 ,

  10. #160

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    To nie jest jeżdżenie na ślepo. Działa to bardzo intuicyjnie.

Strona 16 z 24 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •