Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 236

Wątek: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

  1. #121
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    To jest właśnie różnica pomiędzy "starym" w branży foto Canonem z rozbudowanymi segmentami aparatów a "nowym" Sony który nie ma takiego bagażu zaszłości produktowej.
    bo sie go pozbyl? jak rozszarpal co sie dalo z Minolty i polozyl doszczetnie jej dzial (D)SLR? a przeciez nie musial.

    popatrz na przyklad Pentaksa - go* nakladu pracy nad technologia, a mimo to utrzymuja jakies tam promile rynku DSLR. Sony, gdyby chcialo, mogloby miec wiekszy udzial. ale zwyczajnie nie chcialo o te marne procenty walczyc. wolalo pojsc w tansze w produkcji bezlusterkowce.


    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    U Canona bezlusterkowiec to konkurencja z własnymi wyrobami, u Sony to znacznie mniejszy problem.
    jw. jak sie zlikwidowalo swoje DSLR (ze wzgledu na zaszlosci technologiczne i znikomy udzial w rynku), no to sie tez z nimi nie konkuruje. ale to byl wybor Sony. jak kupowali Minolte ta byla calkiem aktywna w rozwoju DSLR i miala juz niezle (choc ze zwyczajowo g* dla tej firmy AF-em) D7D i D5D. Sony potem wypuscilo jakies pierwsze wlasne lustrzanki, ale dosc szybko samo sie z tego wycofalo...

    a co do kwestii na ile bezlusterkowce robia konkurencje u Canona... przy takim ukladzie jak jest obecnie, to oczywiscie nie robia zadnej. i tu zgadzam sie, ze Canon zachowuje sie zwyczajnie po koszernemu i robi to z premedytacja.
    moglby tu byc ciekawszy wybor. ja bym bardzo chetnie kupil takie 750D jak mam w wersji bezlusterkowej. ten aparat mialby dla mnie duzo sensu
    www albo tez flickr

  2. #122
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    ja bym bardzo chetnie kupil takie 750D jak mam w wersji bezlusterkowej. ten aparat mialby dla mnie duzo sensu
    No a czemu M5 nie spełnia Twoich oczekiwań?
    Pytam poważnie bo poważnie rozważam takie uzupełnienie FF no a akurat jest M5.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  3. #123
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 944

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    No a czemu M5 nie spełnia Twoich oczekiwań?
    750D + 18-55 ---------> 640 EUR (-45 EUR zwrotu aktualnie)
    M5 + 15-45 ---------> 1260 EUR

    przy czym 15-45 optycznie tez d* nie urywa a przy 15mm ssie. 18-55 jest calkiem przyzwoity optycznie


    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Pytam poważnie bo poważnie rozważam takie uzupełnienie FF no a akurat jest M5.
    ja rozwazalem M3, bo cenowo M5 to jest duzo ponad to co chcialbym wydac na drugorzedny korpus. ale jednak nie. brak celownika (a ja nie lubie sie na ekran gapic), za male w lapie, bawienie sie w adaptery, porazajaca zywotnosc na baterii... dla malej Japonki pstrykajacej sobie selfie to moze i to sie nada...


    przy czym 750D ze swojej lustrzankowosci ma tyle, ze faktycznie z uczciwym szkiel to fajnie pracuje. z EFS-ami niestety jest gorzej, bo ich nie wolno uzywac z wielopolowym AF (szczegolnie 10-18 trafia kompletnie w maliny z ustawianiem ostrosci). jako bezlusterkowiec nie mial by tego problemu
    Ostatnio edytowane przez akustyk ; 23-01-2017 o 21:36
    www albo tez flickr

  4. #124
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    No dobra, ale wątek jest o EOS M5, a nie o pełnoklatkowym Sony A7R2.

    M5 jest jakimś tam postępem w ofercie bezlusterkowców Canona, ale nie ma wszystkiego tego, co użytkownik mieć chciałby. Jak zwykle, aby mieć jedną konkretną funkcję, trzeba iść do konkurencji, a po drugą do następnej konkurencji- nawet w obrębie jednej marki. Na przykład Pentax (K50, lustrzanka i inne pewnie też) ma taki bajer, jak działającą korekcję ekspozycji w trybie M i Auto ISO- wręcz wymarzony tryb automatyki, którego Canony nie mają. Z kolei któryś tam Panasonic ma obracalny o 90° EVF, wbudowany i niezależny od sanek lampy. Najnowszy z kolei Panas już wabi o połowę większą rozdzielczością EVF, ale nie jest on obracalny. I tak do usranej śmierci, lub póki będzie istnieć jakakolwiek konkurencja. Nie za bardzo ufam, że M5 da radę z 55-250 STM, no i cena jest z sufitu. Za drogi do robienia zdjęć u cioci na imieninach, nie ma FF, więc do kotleta i glamuru jest zbyt słabym sprzętem.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  5. #125
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    jak działającą korekcję ekspozycji w trybie M i Auto ISO- wręcz wymarzony tryb automatyki, którego Canony nie mają.
    Czy wymarzony, to nie wiem. Fakt, że często używam. Oczywiście w Canonie. 80d. Nie wiem czy M5 ma taką możliwość. Powinien.

  6. #126
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    W EOS M2 jest jeszcze gorzej pod tym względem, trzeba mieć bardzo czysto w kadże i duży odstęp od tła, aby aparat zechciał ustawić ostrość na mały obiekt. Nie wiem, jak się pod tym względem spisuje EOS M5, ale cudów się nie spodziewam. Cena aparatu- przesadzona do wiwatu. Ostatecznie nie dysponuje on niczym specjalnym w stosunku do kompaktów z megazoomami, a nie ma nawet tego megazooma o krotności 1:50 ;-)
    M5 jest jak kompakt z megazoomem tylko bez megazooma? To chyba tak z nudów piszesz żeby budzić zdziwienie, bo nie widzę sensu. W każdym razie zapewniam, że nie przekonasz w ten sposób Canona do przeceny M5 do poziomu korpusu od megazooma.

    Ja nie mam problemu z trafianiem w małe obiekty, w tym celu zoomuje się obszar ostrzenia, co skutkuje pomniejszeniem ramki.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  7. #127
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    330

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ... osobny układ AF są już zbędnymi elementami...
    Ten zbędny element nadal dla niektórych jest decydujący i AF w żadnym z dotychczas wyprodukowanych bezlusterkowce nie był tego w stanie zmienić.

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    ...ma taki bajer, jak działającą korekcję ekspozycji w trybie M i Auto ISO- wręcz wymarzony tryb automatyki, którego Canony nie mają...
    Mają, mają... Choć trzeba by dodać: wreszcie
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  8. #128
    Pełne uzależnienie Awatar atsf
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    4 288

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Ten zbędny element nadal dla niektórych jest decydujący i AF w żadnym z dotychczas wyprodukowanych bezlusterkowce nie był tego w stanie zmienić.


    Mają, mają... Choć trzeba by dodać: wreszcie
    Moje nie mają

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    M5 jest jak kompakt z megazoomem tylko bez megazooma? To chyba tak z nudów piszesz żeby budzić zdziwienie, bo nie widzę sensu. W każdym razie zapewniam, że nie przekonasz w ten sposób Canona do przeceny M5 do poziomu korpusu od megazooma.

    Ja nie mam problemu z trafianiem w małe obiekty, w tym celu zoomuje się obszar ostrzenia, co skutkuje pomniejszeniem ramki.
    Ja na pewno nie przekonam Canona, aby przestał lecieć w gumę z użytkownikami. Ostatnio mnie do szału doprowadza swoją "polityką lampową". O oszustwie, wskutek którego, użytkownicy lamp serii EZ musieli się przesiąść na EX aby używać ich z lustrzankami cyfrowymi, już kiedyś pisałem. A teraz mi wychodzi, że firma obcina energię lamp producentów niezależnych tak, że nie osiągają te lampy deklarowanych liczb przewodnich.
    EOS 550D, 6D, M2, M5, 80D, 7D II, kit 18-55 IS, EF-S 55-250 IS STM, EF-M 4-5,6/11-22 STM, EF-M 3,5-5,6/18-55 STM, EF-M 2/22 STM, EF 3,5-4,5/28-70, EF 1,8/50 Mk 1 i STM, EF 100-400L II, Tamron 100-400, Olympusy OM-1, OM-2N, OM-4, OM-10, stałki i zoomy Zuiko od 24 do 200 mm.

  9. #129
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    330

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez atsf Zobacz posta
    ...Ja na pewno nie przekonam Canona, aby przestał lecieć w gumę z użytkownikami. Ostatnio mnie do szału doprowadza swoją "polityką lampową". O oszustwie, wskutek którego, użytkownicy lamp serii EZ musieli się przesiąść na EX aby używać ich z lustrzankami cyfrowymi, już kiedyś pisałem. A teraz mi wychodzi, że firma obcina energię lamp producentów niezależnych tak, że nie osiągają te lampy deklarowanych liczb przewodnich.
    Powoli zaczynasz dojrzewać do przesiadki na Sony
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  10. #130
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Uczestniczę w forach dyskusyjnych bezlusterkowców, śledzę zmagania posiadaczy tego typu body.

    Nie warto mieszać (przejściówkami) systemów, mieć różne typy obiektywów np :
    - Sony A7x i obiektyw Canona
    - Sony A7x i obiektyw Sony A
    - EF i EF-M
    - .......
    to jest droga "autosadystów" : koszty, kłopoty i gubi się sens "małego" body bezlusterkowca.

    Trzeba się zdecydować na jeden system.

    Ponieważ już bardzo długo byłem w FF, przyzwyczaiłem się do "szerokości" i czasem drukuję duże powiększenia to praktycznie został mi Sony serii A7 by pozostać w FF (nie przepłacam za czerwoną kropkę)
    Wymieniłem wszystkie obiektywy, przeszedłem z zoomów na stałki (z wyjątkiem 70-200 którego nie zabieram na wyjazdy), mogę je podpinać wprost do (E) FF i APS-C gdybym chciał dokupić drugi.
    Mniejszy ciężar, mniejszy sprzęt, mniejszy plecak/torba

    Stabilizacja w body była oczekiwanym bonusem ale zaskoczyła mnie szczegółowość i ostrość obrazu
    Miałem 5D3 i obiektywy L, w A7R2 na prawdę widać przy powiększeniach skutek braku filtra (R) i więcej pikseli matrycy.

    Jeśli ktoś rozważa (widzi sens) posiadanie bezlusterkowca to z czystym sumieniem polecam "swoją drogę", zamiany całości

    Nie koniecznie, ale można też przejść na system A7x któryś z Mark II, w tej chwili cena ostro spada gdyż w zapowiedziach są Mark III a jak zapewniają produkcja Mark II będzie kontynuowana.

    jp

    PS
    Jeśli ktoś ma mały budżet i fotografuje "ulice", wnętrza i panoramy to na początek polecam FF i stałkę w okolicach 24mm-25mm.
    W moich 2 ostatnich wyjazdach (Japonia, Sycylia) ponad 85% zdjęć to ten zestaw.
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 24-01-2017 o 07:16
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •