Strona 10 z 24 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 236

Wątek: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

  1. #91
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o dolną półkę, gdzie pewnie dużą rolę odgrywa marka, to Canon jest znacznie lepiej postrzegany w Japonii niż Sony (temu się wcale nie dziwię).
    Natomiast w przypadku bardziej zaawansowanego sprzętu, mogę powiedzieć na własnym przykładzie, że baza kliencka Sony jest dość słaba. Co z tego, że mam korpus Sony, skoro nie mam (i raczej nie będę mieć) żadnego szkła Sony? Nic tak nie wiąże z marką foto jak inwestycja w szklarnie. A to oznacza, że gdy Canon wypuści konkurencyjny produkt, tacy klienci jak ja przestaną być w ogóle klientami Sony. Nie wspominam tu już o innych kwestiach takich jak dostępność produktów, ich dopracowanie czy obsługa serwisowa.
    1. Ilość dostępnych obiektywów dla bezlusterkowców w sklepie/ofercie B&H
    a.
    bezlusterkowce Sony dla :
    - FF : 89 obiektywów
    - APS-C : 67 obiektywów ( w sumie z FF które można podpiąć bez żadnych przejściówek daje 156 )
    b.
    - system Canona EF-M : 27

    2. Tabela (ranking) testów jakościowych obiektywów do bezlusterkowców (E, FE, EF-M) Sony i Canona
    https://www.dxomark.com/lenses/launc...ist&yDataType=

    jp

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Na pewno macie sporo racji, co do "targetu". Ale z punktu widzenia entuzjasty-europejczyka. Jednak Canon ma do obsłużenia również inny target. Przede wszystkim rynki w Azji, gdzie bezlustra sprzedają się najlepiej. I najwyraźniej potrafi dobrze trafić w jego potrzeby, skoro w Japonii przegonił już nawet Sony (!!!). Z drugiej strony, niestety, na tym polega mój problem z bezlusterkowcami Canona. Bo jak dotąd dla Canona bezlusterkowiec oznacza przede wszystkim "mały". Mały korpus, małe szkła. Dla mnie bezlusterkowiec oznacza coś innego. Aparat, który nie ma technologicznych ograniczeń lustrzanki. I dlatego (póki co) wybrałem a6300, chociaż wolałbym Canona. A to czy szkła są małe czy nie, jest mi zupełnie obojętne.
    .... skoro w Japonii przegonił już nawet Sony ....

    Trzęsienie ziemi wyłączyło ze sprzedaży na kilka miesięcy produkcję (najlepiej sprzedających się) body typu A7x

    jp
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 21-01-2017 o 05:41
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  2. #92
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    1. Ilość dostępnych obiektywów dla bezlusterkowców w sklepie/ofercie B&H
    a.
    bezlusterkowce Sony dla :
    - FF : 89 obiektywów
    to takie statystyki wytrzymują tylko chwile na papierze lub ekranie przeglądarki, realnie wybór szkieł dla sony oczywiście jest ale liczba tych szkieł obraca sie raczej około 20 i nie jest to bogaty system zapewniający realizację wszystkich możliwych zastosowań. (o podpinaniu pleśniaków nie pisać po chwili zabawy każdy w końcu potrzebuje podpiąć coś konkretnego).
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  3. #93
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    to takie statystyki wytrzymują tylko chwile na papierze lub ekranie przeglądarki, realnie wybór szkieł dla sony oczywiście jest ale liczba tych szkieł obraca sie raczej około 20 i nie jest to bogaty system zapewniający realizację wszystkich możliwych zastosowań. (o podpinaniu pleśniaków nie pisać po chwili zabawy każdy w końcu potrzebuje podpiąć coś konkretnego).
    ok.

    No to jakie Ty masz obiektywy do bezlusterkowca Canona i nie możesz kupić takich dla bezlusterkowca Sony ?
    a. takie do podpinania bez przejściówek (EF-M) ?
    b. do podpinania z przejściówkami ?

    jp

    PS
    I może nie porównujmy ile pojawiło się ostatni obiektywów typu EF-M a ile typu FE, E
    Ostatnio edytowane przez jan pawlak ; 21-01-2017 o 14:19
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #94

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Działa ta nowa m-ka w theteringu po kablu z PC ?
    Ostatnio edytowane przez Camilo ; 21-01-2017 o 15:46

  5. #95
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta
    ok.

    No to jakie Ty masz obiektywy do bezlusterkowca Canona i nie możesz kupić takich dla bezlusterkowca Sony ?
    a. takie do podpinania bez przejściówek (EF-M) ?
    b. do podpinania z przejściówkami ?

    jp

    PS
    I może nie porównujmy ile pojawiło się ostatni obiektywów typu EF-M a ile typu FE, E
    zacznę tak - system sony którym się posługujesz z małymi problemami wyczerpałby moje potrzeby fotograficzne - system mi się podoba i mógłbym go używać
    nie używam bezlusterkowca - myślałem o tym i nie wykluczam w przyszłości ale nie najbliższej i raczej na pewno nie będzie to z mocowaniem EF-M tzn. kolejny korpus który kupię będzie najprawdopodobniej lustrzanką - taką zwykłą normalną cyfrową lustrzanką z mocowaniem EF - z wielu względów - mam już wszystko czego potrzebuję, nie potrzebuję większej ilości megapikseli, właściwie to nic więcej nie potrzebuję , znowu robię również na kliszy więc jak mam fantazję to dokładam do torby tylko analogowy korpus (niestety kolejne 800g), a wszystko inne (łącznie z wężykiem ) pasuje.
    odniosłem sie tylko do faktu że mz 89 obiektywów do systemu sony to tylko marketing - pięknie wygląda w wyszukiwarce - żeby nie być gołosłownym używam obiektywu canon 100-400mm często na 400mm - jest coś podobnego dla sony? podejrzewam że nawet z czymś tak typowym jak 70-300 będą problemy, używam rybę canona 15mm - coś podobnego w systemie sony? najlepiej z AF i znaczkiem sony na obudowie, to tylko dwa przykłady a moje potrzeby fotograficzne są raczej skromne.
    ale ogólnie system mi się podoba i uważam że to świetna posuwająca się szybko do przodu konkurencja dla zółto-czerwonego duopolu.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  6. #96
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    A czy Sony ma tilt-shift?

  7. #97
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez jan pawlak Zobacz posta

    Trzęsienie ziemi wyłączyło ze sprzedaży na kilka miesięcy produkcję (najlepiej sprzedających się) body typu A7x

    jp
    Podasz jakieś dane na ten temat, bo to jest bardzo ciekawy news?

    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    A czy Sony ma tilt-shift?
    Po przejściówce od C .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #98
    Pełne uzależnienie Awatar zdebik
    Dołączył
    Jun 2013
    Miasto
    Londyn
    Posty
    4 049

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Po przejściówce od C .
    I tyle w temacie, dlugich luf tez brak, czyli sprzet dla amatora.

  9. #99
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2 746

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Trochę przesadzacie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    podejrzewam że nawet z czymś tak typowym jak 70-300 będą problemy
    Niesłusznie, jest Sony FE 70-300mm f/4.5-5.6 G OSS


    Cytat Zamieszczone przez zdebik Zobacz posta
    A czy Sony ma tilt-shift?
    Jest Rokinon T-S 24mm f/3.5 ED AS UMC Tilt-Shift Sony E-mount


    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    używam rybę canona 15mm - coś podobnego w systemie sony?
    Jest Rokinon 12mm f/2.8 ED AS IF NCS UMC Fisheye Sony E mount

  10. #100
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Bezlusterkowiec Canon Eos M5

    Cytat Zamieszczone przez Sunders Zobacz posta
    Trochę przesadzacie
    Gdzie tam. Sony to najlepszy system na świecie. Ze względu na jego wszechstronność i nadzwyczajną ofertę optyki używają go wszyscy profesjonaliści na świecie . To jest tzw. oczywista oczywistość i kto uważa inaczej temu w mordę .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 10 z 24 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •