Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 131

Wątek: Tamron SP 150-600 mm G2

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Tamron SP 150-600 mm G2

    Wracając do tematu - czy ktoś już miał i testował to szkło? Poważnie się zastanawiam. Jakiś czas temu rozważałem pierwszą wersję - ale po testach zdecydowanie przegrała z 100-400 is usm canona (mk i) - masakrycznie wolne ostrzenie (testowałem na zewnątrz, w południe w pochmurny dzień) słaba jakość zdjęć (mydło). Natomiast z tego co czytałem - podobno nowa wersja ma mieć poprawione wszystkie negatywne cechy poprzednika. Cena jak cena - nie przeraża - raczej tego się spodziewałem. Cichy - w przypadku pierwszej wersji zrobiłeś dobry test - czy tu możemy się też spodziewać?

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Tamron SP 150-600 mm G2

    Nie, nikt nie miał i nie testował, bo jeszcze nie dojechało.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Tamron SP 150-600 mm G2

    Tutaj można porównać różne ogniskowe:

    Tamron 150-600mm f/5-6.3 Di VC USD G2 Lens Image Quality

  4. #24
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Tamron SP 150-600 mm G2

    Gdyby wystarczało 400mm to bym się nawet nie zastanawiał. Szkoda, że nie ma tych sampli na normalnej puszce, 5dsR to raczej nienajlepszy wybór body do takiego szkła.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Tamron SP 150-600 mm G2

    A kiedy będzie na półkach sklepowowych? nie wiesz może?

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Tamron SP 150-600 mm G2

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    Gdyby wystarczało 400mm to bym się nawet nie zastanawiał. Szkoda, że nie ma tych sampli na normalnej puszce, 5dsR to raczej nienajlepszy wybór body do takiego szkła.
    A jaki jest ten najlepszy wybór? Wg mnie 5dsr to najbardziej uniwersalna puszka Canona do fotografowania z telezoomem.

    Co do ogniskowych, to 100-400 II + 1,4 III daje na 560mm lepszy obrazek niż ten Tamron na 400mm. Choć zgodzę się, że warto mieć wtedy puszkę trochę lepiej ostrzącą na f/8 czyli np. 80d, 1dx2 czy (chyba) 5d4.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 11-10-2016 o 10:34

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Tamron SP 150-600 mm G2

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    A jaki jest ten najlepszy wybór? Wg mnie 5dsr to najbardziej uniwersalna puszka Canona do fotografowania z telezoomem.

    Co do ogniskowych, to 100-400 II + 1,4 III daje na 560mm lepszy obrazek niż ten Tamron na 400mm. Choć zgodzę się, że warto mieć wtedy puszkę trochę lepiej ostrzącą na f/8 czyli np. 80d, 1dx2 czy (chyba) 5d4.
    Hm... 80d? ostrzy na f.8? Zastanawiaem się nad tą puszką do robienia zwierząt... jak sobie radzi?

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    45
    Posty
    7 427

    Domyślnie Odp: Tamron SP 150-600 mm G2

    Cytat Zamieszczone przez kacperm Zobacz posta
    A kiedy będzie na półkach sklepowowych? nie wiesz może?
    nie wiem, kiedy będzie na półkach, ale preorder rozejdzie się za 1-2 dni jak będzie dostawa.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    A jaki jest ten najlepszy wybór? Wg mnie 5dsr to najbardziej uniwersalna puszka Canona do fotografowania z telezoomem.
    5dsr to puszka studyjna a nie do focenia teleobiektywami.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: Tamron SP 150-600 mm G2

    Cytat Zamieszczone przez Cichy Zobacz posta
    nie wiem, kiedy będzie na półkach, ale preorder rozejdzie się za 1-2 dni jak będzie dostawa.

    --- Kolejny post ---



    5dsr to puszka studyjna a nie do focenia teleobiektywami.
    akurat co do tego to bym się spierał, sam nie jestem jakimś autorytetem, ale wczoraj byłem akurat na spotkaniu ze świetnym fotografem przyrody - Grzegorzem Leśniewskim - robi foty dzikich zwierząt w bieszczadach (profil dzień dobry bieszczady na facebooku) i mówił - że przesiadł się niedawno na 5dsr i jest bardzo zadowolony z tego sprzętu jeśli chodzi o fotki przyrodnicze

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Tamron SP 150-600 mm G2

    Cytat Zamieszczone przez kacperm Zobacz posta
    Hm... 80d? ostrzy na f.8? Zastanawiaem się nad tą puszką do robienia zwierząt... jak sobie radzi?
    Tak, 27 punktów krzyżowych ostrzy na f/8. Ale tylko w zestawie 100-400 II + 1.4x III. Do kadrów statycznych super. Do ruchomych serwo czasami nie nadąży, zwłaszcza, jeśli defocus jest znaczny. Ostatnio fotografowałem takim zestawem biegusy. Jak sama nazwa wskazuje nie są to ospałe stworzenia i było całkiem całkiem jeśli o AF chodzi.

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •