Strona 62 z 69 PierwszyPierwszy ... 12526061626364 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 689

Wątek: Canon 5D mark IV - oficjalnie

  1. #611
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez miszaj Zobacz posta
    Co do gwarancji to faktycznie jest to tzw. gwarancja sprzedawcy - w przypadku HDEW Cameras polega to na tym, ze maja oni zawarte umowy z niezaleznymi warsztatami w UK i do nich odsylaja sprzet jesli potrzebna jest jakas naprawa a jesli jest to nieoplacalne to daja po prostu nowa sztuke. A na clach sie nie znam.
    Genialne. Uszkodzony sprzęt odsyłasz z UK do Chin a oni wysyłają do niezależnego serwisu w UK. Potem serwis z UK wysyła aparat do Chin a oni do ciebie do UK. Fajne

  2. #612

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Eeee, chyba nie zaczailes aptur. HDEW ma siedzibe w Londynie i odsylasz do nich - oni wysylaja do ktoregos ze swoich serwisow - ktore tez w UK. Ale moze faktycznie wydawac sie to upierdliwe robiac to z Polski. Cos za cos - ja zaoszczedzilem na kupnie sprzetu kilka tysiecy funtow i wszystko poki co dziala bez problemow. Zreszta zakupy juz dawno odpracowane. Nie to, zebym wielce polecal te droge zakupu - kazdy musi sobie sam skalkulowac. Pokazuje tylko, ze poza oficjalnymi sklepami sa jeszcze inne mozliwosci zakupu. Jesli ta gwarancja Cie tak drazni to mozna np. dokonac zakupu placac karta kredytowa - co prawda nie wiem czy to dziala w Polsce, ale w UK masz wtedy dodatkowa gwarancje od operatora karty na zakupiony sprzet. Albo po prostu ubezpieczyc aparat i tyle.
    Ostatnio edytowane przez miszaj ; 28-11-2017 o 19:52

  3. #613
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Pytanko, bo przeleciałem instrukcje i szukałem, a znaleźć nie mogę, czy można do jakiegoś guzika, albo choć do quick menu wrzucił bezpośrednie włączanie i wyłączanie Wi-fi? Trochę to lipa że przy tak customizowalnym body nie da sie podstawowej funkcji wywalić gdzieś na wierzch (wrzuciłem oczywiście do mojego menu, niemniej i tak trzeba ze 3 czy 4 razy kliknąć żeby wifi wyłączyć). GPS się dało do qmenu, a wifi już nie? I drugie pytanie, canon standardowo w body nie mających 1 w nazwie nie potrafi związać punktowego pomiaru światła z aktywnym punktem AF (nie kumam dlaczego) za to dość dobrze działa pomiar wielosegmentowy, za to złośliwie, po naciśnięciu do połowy spustu migawki, blokuje ekspozycję, czy można to blokowanie ekspozycji przy pomiarze wielosegmentowym ominąć? Chodzi o o to że na np koncercie mam kołowrotek świateł, mam artystę z boku kadru, przymierzam na niego AF i czekam aż światło wpełznie na niego (często trwa to ułamki sekund) i niestety przy punktowym świetle mierzy mi gdzieś ze środku kadru a przy wielosegmentowym ekspozycja jest blokowana w momencie wciśnięcia spustu migawki do połowy, oczywiście mogę próbować wciskać jednocześnie spust migawki blokadę ekspozycji ale mogę nie trafić, oczywiście mogę też robić na manualu, ale nie po to kupuję aparat z taką automatyką żeby tracić czas na przestawianie parametrów co 5 zdjęć, bo do tego się to by sprowadzało...
    Ostatnio edytowane przez rojo ; 28-11-2017 o 21:07

  4. #614
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Znaczy się nie da czy za trudne technicznie pytanie? Czy o innych sprawach niż o cenach czy lepszości nad 5d3 lub 6d2 się nie dyskutuje?
    Pozdrawiam

  5. #615
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Nie mam 5d4, ale wydaje mi się, że odpowiedź na 90% będzie dotyczyć wszystkich obecnych korpusów Canona (pozostałe 10% to jednak zawsze szansa, że w stosunkowo nowym 5d4 coś poprawili).
    A zatem:
    1. Wi-Fi tylko można włączać/wyłączać z menu, nie można przypisać do przycisku.
    2. Tutaj nie do końca może rozumiem na czym polega problem, ale wydaje mi się, że rozwiązaniem byłoby przesunięcie AF ze spustu na przycisk AF-ON, wtedy na spuście zostaje tylko sam pomiar (i oczywiście wyzwolenie migawki). To oczywiście daje się zrobić obecnie w każdej lustrzance Canona. Wtedy ustawiasz sobie AF na obiekcie za pomocą AF-ON (również w trybie AI Servo), a pomiar masz w momencie gdy zostanie właściwie oświetlony i wyzwolisz migawkę spustem.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 29-11-2017 o 18:07

  6. #616
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Tez sobie zadawałem kiedyś to pytanie. Skończyło się na My menu Tyle ze jak tak znowu często WiFi nie potrzebuje.
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  7. #617
    Początki nałogu Awatar rojo
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    325

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Nie mam 5d4, ale wydaje mi się, że odpowiedź na 90% będzie dotyczyć wszystkich obecnych korpusów Canona (pozostałe 10% to jednak zawsze szansa, że w stosunkowo nowym 5d4 coś poprawili).
    A zatem:
    1. Wi-Fi tylko można włączać/wyłączać z menu, nie można przypisać do przycisku.
    2. Tutaj nie do końca może rozumiem na czym polega problem, ale wydaje mi się, że rozwiązaniem byłoby przesunięcie AF ze spustu na przycisk AF-ON, wtedy na spuście zostaje tylko sam pomiar (i oczywiście wyzwolenie migawki). To oczywiście daje się zrobić obecnie w każdej lustrzance Canona. Wtedy ustawiasz sobie AF na obiekcie za pomocą AF-ON (również w trybie AI Servo), a pomiar masz w momencie gdy zostanie właściwie oświetlony i wyzwolisz migawkę spustem.
    w 6d włączanie wifi dało sie wrzucić w my menu ale od razu i osobno ustawienia wifi, tu jedno i drugie zaszyte jest jeszcze pod inną funkcją, gps mogli wrzucić do qmenu a wifi już nie, nie kumam.
    Co do drugiego to mniej wiecej o to chodziło, choć wolałbym mieć af jak biali ludzie czyli pod spustem migawki, ale faktycznie jak sobie poprzestawiałem af na af-on a przy wyzwalaniu migawki tylko pomiar to działa tak jak chciałem. Dzięki!

  8. #618

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez miszaj Zobacz posta
    Za wyprzedazowa cene nowego 5d3 mozesz spokojnie kupic nowe 5d4 z Hong Kongu/Chin.
    Oj faktura potrzebna, dzieki temu odejdzie wat i podatek

    A moze 6d?

  9. #619
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez rojo Zobacz posta
    w 6d włączanie wifi dało sie wrzucić w my menu ale od razu i osobno ustawienia wifi, tu jedno i drugie zaszyte jest jeszcze pod inną funkcją, gps mogli wrzucić do qmenu a wifi już nie, nie kumam.
    Co do drugiego to mniej wiecej o to chodziło, choć wolałbym mieć af jak biali ludzie czyli pod spustem migawki, ale faktycznie jak sobie poprzestawiałem af na af-on a przy wyzwalaniu migawki tylko pomiar to działa tak jak chciałem. Dzięki!
    Po co komu szybki dostęp do WiFi? 3 kroki to za dużo ?

  10. #620

    Domyślnie Odp: Canon 5D mark IV - oficjalnie

    Witam, z jaką prędkością mk iv może robić zdjęcia w trybie live view? Normalnie jest 7 kl/s a w trybie live view?

    Pozdrawiam.

Strona 62 z 69 PierwszyPierwszy ... 12526061626364 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •