Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: co by tu kupić?

  1. #1
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie co by tu kupić?

    Mimo iż posiadam lustrzankę od czasu do czasu focę też małpką (wygoda i jeszcze raz wygoda np podczas wycieczek no i mniejsze straty gdy dzieciaki dorwą w łapska) Najpierw miałem Nikona L21 z 8 mp matrycą i nawet znośne foty robił. Niestety był słaby jakościowo i padł podczas gwarancji. Kupiłem Samsunga es 55 z 10 mp matrycą i tu już szumiało ale jeszcze byłem w stanie to przeżyć. Niestety zaliczył glebę, działa ale po siłowym wytarganiu obiektywu rzęzi i mam wrażenie że niebawem padnie na amen. Rozglądam się za czymś innym. Pojawiła się super promocja bo za niecałe 200 zł można było kupić sony e810. Coś mnie tchnęło i najpierw kupiłem w sklepie internetowym (419 zł) do testu i całe szczęście. Szumowina nieziemska z 20 mp matrycą. Po prostu szok jaka to tandeta oczywiście poszedł do zwrotu. Co by tu zatem kupić? Najgorsze że poniżej 16 mp już praktycznie nic nie ma. Skłaniam się ku używkom bo chyba jeszcze w nich nadzieja Nie wydam za takie coś ponad 300 zł. W co warto celować, co jest warte uwagi, niekoniecznie spod Canona?
    PS Smartfona nie mam bo nie chcę. Jak już coś ma zaliczyć glebę to niech tylko trzy stówy stracę

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: co by tu kupić?

    Może Samsung EX1? Jak dobrze poszukasz to znajdziesz za 300-400 zł. 10mpx, 24mm i światło 1.8.

  3. #3
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: co by tu kupić?

    Aptur dobrze radzi. Mam EX1 - daje naprawdę niezłą jakość obrazu jak na tego typu aparat.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: co by tu kupić?

    Za 300 będzie ciężko ale po negocjacjach powinno się udać za ok. 400. Jakieś dwa miesiące temu kupowałem drugi egzemplarz dla siostry i udało się wyrwać za 350zł.
    Aparat ogólnie polecam. Dla mnie ważne, że ma szeroki kąt (24mm), jasny obiektyw i co najważniejsze tryb RAW. Matryca oczywiście maleńka i szumy na wyższych ISO są. Za tą cenę będzie ciężko kupić coś lepszego. No chyba że drugą lustrzankę Za 300zł spokojnie da się kupić 350D, 20D lub może nawet 400D.

  5. #5
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: co by tu kupić?

    Ten EX 1 brzmi kusząco ale do lepszych fot mam lustrzankę. Te Rawy to kuszą jeszcze bardziej... Tylko to chyba jak silnik Hondy w maluchu.
    No ale ja potrzebuje typową małpke ot cyknąć pamiątkowe że się było, widziało itd. Poniżej stówki znajduję te samsungi es 55 i to w stanie rewelacyjnym. Podobno linia es była dość dobra tzw wyższa półka. Ten mój mógłby jeszcze za dawcę części posłużyć. No ale rozważam i rozważam Nawet wolałbym mniej pikseli na rzecz większej matrycy niż 1/2,3

  6. #6
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: co by tu kupić?

    A jakie to są te "lepsze foty"? Sprzedałem trochę zdjęć zrobionych tym aparatem, więc foty jeśli przechodzą jakościową weryfikację inspektorów w bankach zdjęć, to chyba dobrze o nim świadczy

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: co by tu kupić?

    Ja nie znam tego aparatu więc nie będę się tu wymądrzał. Nie kwestionuje jakości zdjęć bo nigdy nie widziałem spod tego aparatu. Do lepszych mam na myśli to że można zmieniać optykę a to już daje dużo możliwości. Ale to zupełnie inny temat. Wróćmy do głównego czyli małpka do takiego sobie pstrykania ale warta uwagi bo... I to jest to główne pytanie.

  8. #8
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: co by tu kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    A jakie to są te "lepsze foty"? Sprzedałem trochę zdjęć zrobionych tym aparatem, więc foty jeśli przechodzą jakościową weryfikację inspektorów w bankach zdjęć, to chyba dobrze o nim świadczy
    Możesz wrzucić linka co ludzie kupujá?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Ten EX 1 brzmi kusząco ale do lepszych fot mam lustrzankę. Te Rawy to kuszą jeszcze bardziej... Tylko to chyba jak silnik Hondy w maluchu.
    No ale ja potrzebuje typową małpke ot cyknąć pamiątkowe że się było, widziało itd. Poniżej stówki znajduję te samsungi es 55 i to w stanie rewelacyjnym. Podobno linia es była dość dobra tzw wyższa półka. Ten mój mógłby jeszcze za dawcę części posłużyć. No ale rozważam i rozważam Nawet wolałbym mniej pikseli na rzecz większej matrycy niż 1/2,3
    Dziś pamiátkowe foty cykniesz każdym telefonem I będziesz zadowolony. Więc po grzyba inwestować w jakieś badziewie

  9. #9
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: co by tu kupić?


  10. #10
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: co by tu kupić?

    Cytat Zamieszczone przez Macios Zobacz posta
    Świetna fotka ... Gratki
    Wszystkie fotki robiłeś tym aparacikiem?
    Ostatnio edytowane przez chrisNI ; 05-08-2016 o 00:06

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •