Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

  1. #21
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    No właśnie, chciałem się zapytać, co to jest dobiegaczka do 10 m?
    Element aparatu, który jest odpowiedzialny za ciągle ustawianie ostrości na wybranym, poruszającym się obiekcie - w aparatach jest to określane jako AF- Continue. Dobiegaczka umożliwia śledzenie poruszających się obiektów i wykonywanie im zdjęć seryjnych z dobrze ustawioną ostrością (po wcześniejszym podniesieniu lustra).
    Źródło: Dobiegaczka | Terminy - Studio Fotograficzne

  2. #22
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Ao nieco bardziej wyczerpującą odwiedź mógłbym prosić ? Co zyskuję płacąc więcej, co stracę kupując taniej?
    Teoretycznie płacąc wiecej dostaniesz wiecej:
    lepsza ergonomia, lepszy AF, lepsza bateria, uchylany ekran, lepsze ISO, więcej funkcji, lepsza matryca, więcej FPS, itd.
    Z czasem funkcje z topowych modeli schodzą do modeli niższych więc nie koniecznie to na czym ci zależy będzie tylko w wyższych modelach, tutaj trzeba porównać konkretne modele. Korpus to 30% wydatków, reszta to szkło/szkła.

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Czyli rozumiem że czterocyfrowy np 1300 można by przypisać do któregoś trzycyfrowego? A jak umiejscowić model 100 do czego go porównać, bliżej mu do trzy czy czterocyfrowych?

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    To jednak nie mówi nic o "dobiegaczce do 10 m," co mniej więcej wyjaśniłem w poście #12.
    Dobiegaczka do 7 m jest lepsza niż dobiegaczka do 10 m.
    Ostatnio edytowane przez pan.kolega ; 06-08-2016 o 23:38
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Czyli rozumiem że czterocyfrowy np 1300 można by przypisać do któregoś trzycyfrowego? A jak umiejscowić model 100 do czego go porównać, bliżej mu do trzy czy czterocyfrowych?

    Podejdź do sklepu i pomacaj wszystkie serie. Ważne żeby aparat dobrze leżał w dłoni. Potem w danej serii szukaj aparatu który ma funkcje na których ci zależy.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Dobiegaczka do 7 m jest lepsza niż dobiegaczka do 10 m.
    W zasadzie jest to logiczne. Lepiej dobiegać bliżej niż dalej.

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 237

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    W zasadzie jest to logiczne. Lepiej dobiegać bliżej niż dalej.
    Podążając za logiką dalej: najlepiej to jednak w ogóle bez dobiegaczki, bo wcale nie trzeba biegać.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Czyli rozumiem że czterocyfrowy np 1300 można by przypisać do któregoś trzycyfrowego? A jak umiejscowić model 100 do czego go porównać, bliżej mu do trzy czy czterocyfrowych?
    Liczba 100 ma trzy cyfry, to jest jednoznaczne .
    A tak poważnie, 100D to coś w rodzaju eksperymentu, gdzie Canon zrobił bardzo mały aparat, pasujący zwłaszcza do małych obektywów ("50", "24 STM"), funkcjonalnie bliski serii "trzycyfrowej". Patrząc na dane techniczne, w zasadzie większość funkcji 100D jest taka sama jak w 700D. Matryca, jak pisałem, prawdopodobnie taka sama, wizjer - taki sam, filmy - takie same opcje itp. itd. Co ważne - seria "czterocyfrowa" ma trochę mniejszy wizjer (powiększenie 0.80 w 1300D vs. 0.85 w 700D, 0.87 w 100D). Co ciekawe - właśnie sprawdziłem i nowsze aparaty serii "trzycyfrowej" (750D, 760D) mają znowu trochę mniejszy wizjer (powiększenie 0.82).

    Tak jak napisali Koledzy - przejdź się do sklepu fotograficznego i obejrz sobie, pobaw się, to ważne co Tobie bardziej odpowiada:
    a) mniejszy rozmiar, choć trochę starsza technologia - EOS 100D
    b) nowsza technologia, ale większa cena - EOS 750D/760D
    c) mniejsza cena - więcej pieniędzy zostaje np. na obiektywy i statyw - EOS 1300D
    d) starszy model, być może dobra cena - EOS 700D*

    * z wymienionych przeze mnie modeli tylko na EOSa 700D jest już dostępne fajne oprgoramowanie Magic Lantern, mocno rozszerzające możliwośći aparatu/

    Ja, użytkując od prawie sześciu lat EOSa 550D, gdybym miał wybierać teraz, pewie wybrałbym 760D... ale wybrałem 80D bo trafiła się w dobrej cenie - i mam nadzieję że będę zadowolony z wydatku. Mam nadzieję że Ty też.

    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez tomfoot Zobacz posta
    Podążając za logiką dalej: najlepiej to jednak w ogóle bez dobiegaczki, bo wcale nie trzeba biegać.
    Wszystko się zgadza. Najlepiej jeśli dobiegaczka w ogóle nie jest potrzebna

  10. #30
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    99

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez HuleLam Zobacz posta
    Liczba 100 ma trzy cyfry, to jest jednoznaczne .
    Ale się wygłupiłem... Tyle że te 100 to tak mimowolnie wypada z serii 400,450,500,550,600 itd a tu nagle 100 jakby zupełnie coś innego. Ja użyskuję 400 i 1200 więc jakieś tam porównanie mam w tym co piszecie jak leży w dłoni. Oba podchodzą mi tak samo z przewagą na 1200 bo (nie zabijcie mnie śmiechem) migawka ma przyjemny klank znany z Nikona. Ale oczywiście to nie jest dla mnie najważniejszy atut. Wkurza mnie że włożono tam znów jakiś nowy przycisk w stylu upiększ, udoskonal czy coś w tym stylu Dlatego zaczynałem zastanawiać się czy czterocyfrowe nie poszły w kierunku "jeszcze bardziej dla idiotów" i czy nie skreślić tego z listy ewentualnego zakupu. Dlatego zaczynałem się zastanawiać co włożono im do środka (matryca, procesor itd)

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •