Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

  1. #11

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Nie planuję używek, bynajmniej w tym momencie.
    To co napiszę to moje zdanie co nie oznacza że mam rację dlatego pytam na tym forum. Mam wrażenie że model po modelu to często tylko kosmetyczna zmiana. Ale w którymś momencie dany model przechodzi gruntowną modernizację i coś konkretnie dostaje lepszego ( nie wiem, lepsza matryca, procesor itd) Jeśli mam kupić stary model w nowej skórze to nie bardzo mnie to interesuje bo nie jest dla mnie aż tak ważne np odchylany ekran czy kolejny przycisk który tylko przeszkadza. Czytam czasami porwania na optyczne pl ale w którymś momencie )nie pamiętam dokładnie ) po takiej analizie dowiedziałem się że kupując zapłacę właśnie ok 1000 zł więcej bo ten droższy ma usuwanie kurzu z matrycy a ten tańszy nie. Podstawowe elementy takie same. W tym momencie sprawa dla mnie jest jasna.
    Ot taki przykład z testu 1300d , komentarz Myślałem, ze wkrótce nastąpi koniec odgrzewania kotleta - matrycy takiej jaką miał 7D 7 lat temu, ale widać ciągle da się

    Tego typu info mnie interesuje, co zyskam a co stracę kupując tańszy czy droższy?

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta

    Tego typu info mnie interesuje, co zyskam a co stracę kupując tańszy czy droższy?
    Nic nie stracisz kupując droższy model z zakresu 3 i 4 cyfrowych, poza pieniędzmi.

    Nie uzyskasz też żadnych fundamentalnych według Ciebie ulepszeń, jeżeli uważasz te wszystkie dodatki za nieistotne. Celniejszy, trochę szybszy AF w trudniejszych warunkach to tyle. Nie spodziwaj się innej odpowiedzi, bo jej nie dostaniesz - Twój problem jest rozwiązany. Kup najtańszy model i czekaj na rewolucyjne zmiany, które kiedyś pewnie nastąpią.

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    No właśnie, chciałem się zapytać, co to jest dobiegaczka do 10 m?
    Dobiegaczka do 10 m wbrew pozorom nie dotyczy maksymalnej bezpiecznej odległości od toalety w razie ostrej biegunki.
    Oznacza, że z obiektywem 300 mm f/2.8 L AF będzie w stanie śledzić obiekt poruszający się z prędkością 50 km/h dopóki odległość jest co najmniej 10 m od aparatu. Przynajmniej tak to rozumiem.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  3. #13

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
    Nic nie stracisz kupując droższy model z zakresu 3 i 4 cyfrowych, poza pieniędzmi.

    Nie uzyskasz też żadnych fundamentalnych według Ciebie ulepszeń, jeżeli uważasz te wszystkie dodatki za nieistotne. Celniejszy, trochę szybszy AF w trudniejszych warunkach to tyle. Nie spodziwaj się innej odpowiedzi, bo jej nie dostaniesz - Twój problem jest rozwiązany. Kup najtańszy model i czekaj na rewolucyjne zmiany, które kiedyś pewnie nastąpią.


    Piszesz to z ironią czy ze stanem faktycznym. Jakiś powód że coś jest tańsze a coś droższe chyba musi być Ja się zastanawiam czy ów powód jest wart swojej ceny, a dokładniej rzecz ujmując chciałbym wiedzieć za co tak naprawdę płacę/zapłacę.

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Piszesz to z ironią czy ze stanem faktycznym. Jakiś powód że coś jest tańsze a coś droższe chyba musi być
    Jest, nazywa się moda, marketing itp.
    Skrajny przypadek: wiele osób uważa, że 1300d to "prawie to samo co 1200d", tylko z dołożonym wifi, bez którego aparat jest mniej atrakcyjny dla pokolenia smartfonowców.
    Z drugiej strony nie masz racji pisząc o niezbyt ważnych dodatkach jak odchylany ekran czy dodatkowy przycisk. Odchylany ekran można łatwo docenić przy próbie zrobienia np. makro z niskiego położenia aparatu, dodatkowy przycisk to może nie, ale dodatkowe kółko do zmiany ustawień jest wygodniejsze niż tylko jedno przy spuście.
    Jesteś "wyjątkowym przypadkiem", najczęściej ludzie zaczynają narzekać, że mają stary aparat, który nie ma - i tu następuje lista najmocniej reklamowanych ostatnio wodotrysków - i dlatego MUSZĄ zmienić sprzęt. Ty napisałeś, że "400 d powinien już iść na emeryturę" ale nie napisałeś, w którym momencie Cię ogranicza, a więc wygląda na to, ze nawet ten 1200d z powodzeniem spełni Twoje oczekiwania. Jednak "oczko wyżej" to np. ciekawsze możliwości filmowe, nieco lepszy AF, może być też inna ergonomia - to musisz porównać i sprawdzić samodzielnie.

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Cytat Zamieszczone przez jamto Zobacz posta
    Piszesz to z ironią czy ze stanem faktycznym. Jakiś powód że coś jest tańsze a coś droższe chyba musi być Ja się zastanawiam czy ów powód jest wart swojej ceny, a dokładniej rzecz ujmując chciałbym wiedzieć za co tak naprawdę płacę/zapłacę.
    Nie, było bez ironii tym razem. Jeśli te usprawnienia nie robią na Tobie wielkiego wrażenia (a wygląda na to, że nie) to nie warto za nie płacić.
    Ocena, czy konkretna cecha czy "ulepszenie" aparatu jest warte swojej ceny jest kompletnie subiektywna. Np. dla niektórych odchylany ekran ma wartość negatywną (bo niby jest podatny na uszkodzenia) dla mnie zdecydowanie pozytywną (o ile nie powoduje zbytniego przyrostu wymiarów). Ja nigdy bym nie kupił korpusu bez LV, a dla niektórych do niedawna, a nawet i teraz, było to zupełnie zbędne. Usprawnienie ostrzenia w trybie LV jest dla niektórych obojętne, dla mnie istotne. Filmów dużo nie robię, ale chcę mieć - innym potrzebne jak rybie rower. Dla mnie dużo punktów bocznych może być, czemu nie, dla innych to bardzo ważne.
    Z drugiej strony, dla mnie matryce FF Canona są zupełnie wystarczające do doskonałych zdjęć i nie pali mi się specjalnie do ulepszeń, a matryce kropowe są zupełnie zadowalające do większości celów, na pewno w normalnych warunkach z jasnymi szkłami. Dla innych matrycami kropowymi Canona nie da się w ogóle fotografować, tragedia i średniowiecze, a FF ledwo ujdą.
    Więc oczywiste, że nie ma odpowiedzi na pytanie "czy warto" . Zależy komu i do czego. A jeszcze dochodzi sprawa pieniędzy.

    Ja osobiście korpusami czterocyfrowymi nigdy nie byłem zainteresowany, Natomiast, jeśli ktoś potrzebuje wystarczającego aparatu bez przepłacania, po prostu, żeby robić dobrej jakości zdjęcia czy to turystyczne, czy na ebay, albo portrety w studio, to polecam czterocyfrowe bo nikt nie pozna czy to było robione 1200d czy nawet 80d.
    I don't always shoot wide angle zooms, but when I do, I prefer the 16-35 f/4 IS.

  6. #16
    Uzależniony Awatar mwitek
    Dołączył
    Dec 2011
    Miasto
    Łódź
    Posty
    501

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Ja bym na twoim miejscu kupił 50/60/70 d zależy od budżetu

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Ja bym poszedł do sklepu, pomacał modele trzy i czterocyfrowe i zdecydował. Jak zrozumiałem serię xxD kolega wyklucza.
    Co do porównania specyfikacji to można to ładnie zrobić np. na strona dpreview.
    https://www.dpreview.com/products/co...=canon_eos760d
    Ostatnio edytowane przez aptur ; 05-08-2016 o 07:41

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 244

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Kup Canon 100d. Będziesz zadowolony.

  9. #19
    Coś już napisał Awatar mystical
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    60

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    A może w takim razie jakaś tzw. hybryda? Skoro zadowala Cię jakość zdjęć z 1200D to z pewnością zaawansowane kompakty również będą ok. Nie każdy musi mieć lustrzankę, do wielu zastosowań wystarczą prostsze aparaty.
    Ja zaczynałem z Lumixem z obiektywem Leica i byłem zadowolony, do tej pory przeglądając starsze fotki jestem zadowolony z ich jakości. A przecież postęp widzimy cały czas, czyli dzisiejsze hybrydy będą jeszcze lepsze.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Kraków/Szczecin
    Wiek
    44
    Posty
    1 641

    Domyślnie Odp: Canon trzy czy czterocyfrowy, za i przeciw?

    Canon 700D, 100D, 1300D prawdopodobnie mają taką samą (podobną) matrycę. 750D/760D mają już trochę nowszą generację. 100D powinien "leżeć" w ręku tak, jak 400D, obecne trzycyfrowe EOSy są ciut większe.
    zdRAWki
    Fotograf platoniczny

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •