Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: lampa błyskowa czy 70 200?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: lampa błyskowa czy 70 200?

    Cytat Zamieszczone przez abi85 Zobacz posta
    Może i jestem porywczy, hardy i czego am by nie przyczepił, będzie pasowało.
    Jednak jest mi z tym dobrze i ciężko pracuję aby pozwolić sobie na to aby takim być.

    A co do macho, rzeczywiście nim jestem, od urodzenia, przecież nie znaczy to nic innego niż facet.
    Co do Kochanego, to ok nie będę mówił do Kochanie, Kochanie. To taka ironia, mam nadzieję że nie zaczniesz się rzucać. :P

    A porady na ogólnym poziomie i sprzętu, cóż myślcie co chcecie.
    nie, nie będe sie rzucał, bo widze że "gramy w innych ligach" nie tylko foto ,ale i kultury osobistej. To taka ironia
    w profilu jest ikonka "Dodoaj do listy ignorowanych" własnie ja nduszam, i możesz być z siebie dumny, zrobiłem to pierwszy raz odkąd jestem na forum
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  2. #12
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: lampa błyskowa czy 70 200?

    Cytat Zamieszczone przez abi85 Zobacz posta
    Może i jestem porywczy, hardy i czego am by nie przyczepił, będzie pasowało.
    Jednak jest mi z tym dobrze i ciężko pracuję aby pozwolić sobie na to aby takim być.

    A co do macho, rzeczywiście nim jestem, od urodzenia, przecież nie znaczy to nic innego niż facet.
    Co do Kochanego, to ok nie będę mówił do Kochanie, Kochanie. To taka ironia, mam nadzieję że nie zaczniesz się rzucać. :P

    A porady na ogólnym poziomie i sprzętu, cóż myślcie co chcecie.
    Skąd mamy wiedzieć co ci jest potrzebne. Nie wiemy co fotografujesz, jakie masz obiektywy, jaki aparat. Potrzebujesz lamp z parasolkami czy obiektywu ? Z 70-200 będzie wygodniej wybrać się w plener niż z parasolkami. Kup obiektyw

  3. #13
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: lampa błyskowa czy 70 200?

    Bardzo bym prosiłbym o stonowanie emocji.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #14
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: lampa błyskowa czy 70 200?

    Miałem kiedyś zagwòzdke co wybrać I zdecydowałem Sam. kupiłem obiektyw, 3x młotki 580 mk2 , a że nie byłem jeszcze pewien czego potrzebuję kupiłem zestaw elinchrome rx600 I okrasiłem 5xTT5 + Ac3 i 3xst4

  5. #15
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: lampa błyskowa czy 70 200?

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    w profilu jest ikonka "Dodoaj do listy ignorowanych" własnie ja nduszam, i możesz być z siebie dumny, zrobiłem to pierwszy raz odkąd jestem na forum
    Heh, ja robię to samo. Niby nie brałem udziału w dyskusji, ale przez samo czytanie się poirytowałem. A zupełnie niepotrzebnie bo piątkowy piękny wieczór jest czerwcowy... szkoda zdrowia.

    PS. Kup lampę, będzie ekstra
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Odp: lampa błyskowa czy 70 200?

    Kup obiektyw

  7. #17
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: lampa błyskowa czy 70 200?

    Przyznaję, przegiąłem trochę delikatnie wczoraj.
    Tydzień wku... w pracy wyszedł mi bokiem i dał o sobie znać.

    Przepraszam Tombasa http://www.canon-board.info/members/tombas-6231/ za kochanie, nawet go nie znam a przegiąłem nie dopatrując się "".

    Co do sprzętu to mam tylko: lampę Youngnuo 560 + sigmę 24-70 2.8 + Canon 1D mk.II + statyw i blenda szt. 1.
    Poza sprzętem: Sporo wiedzy na temat światła, techniki fotografowania i obróbki zdjęć.
    Brakuje mi natomiast doświadczenia ze światłem (jedynie lampa na stopce ze słoikiem) i brakuje wiedzy jak wygląda praca z 70 - 200.

    Focę czasem na ślubach i powyższy sprzęt daje radę, w zupełności do tego mi wystarcza.
    Ostatnio edytowane przez abi85 ; 04-06-2016 o 13:13

  8. #18
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: lampa błyskowa czy 70 200?

    Niczego nie kupuj. Jak jesteś dobry macho, to żadna zabawka twojej zajefajnosci nie poprawi. Jak jesteś kiepski to i tysiąc zabawek tego nie naprawi. Za te kasę pojedź sobie na wycieczke

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: lampa błyskowa czy 70 200?

    Cytat Zamieszczone przez abi85 Zobacz posta
    Focę czasem na ślubach
    Dla świętego spokoju swojego i Twoich klientów zacznij listę zakupów od:
    - "jakieś body"
    - "jakieś szkło", choćby 50/1.8 STM
    - druga lampa
    W tej chwili jeśli na początku dnia coś Ci padnie (dowolny element body-szkło-lampa) nie robisz nic (a jak młody lub drużbowie będą "wyrywni", to...).
    Jak dla mnie to dość ryzykowne przy robieniu na zlecenie.

  10. #20
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: lampa błyskowa czy 70 200?

    Abi85 IMHO podstawá fotografi na poczátek to odpowiednià szklarnia I poznania jej możliwości w zderzeniu ze światłem zastanym. Pracá z fleszami wymaga już trochę wiedzy I znajomości Jak skorygować oświetlenie sceny. Skoro rozważasz parasolki to wnioskuję żemyślisz o domowych studio ... To jeszcze wyższy stopień wtajemniczenia I zasobności portfela. Niestety Nie kończy się tylko na zakupie palnikòw ... Dobry osprzęt to też spore wyrzeczenia. Pozatym sterowanie całym tym ustrojstwem to też ciágłe problemy gdy chcesz tanio I ciágle testujesz wciáż nowe experymenty made in PRCh. Przeszłem tá całá drogę od pixeli I srykseli youngnuo I srongnuo, po zakupie pocketWizzard -òw zapomniałem co to problem ... No ale to sporty wydatek , ale jednorazowy

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •