Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Epson L800 - przebarwienia na zdjęciach

  1. #1

    Domyślnie Epson L800 - przebarwienia na zdjęciach

    Cześć,

    od około 2 lat drukuje na Epsonie L800, do tej pory wszystko było ok.
    Natomiast od wczoraj jest coś nie tak.
    - na krawędziach zdjęcia (obojętnie czy drukuje format 13x18 czy A4 - papier w obu przypadkach epson premium glossy) są zółte paski (zaznaczylem na zdjęciu zdjęć ). Poza tym mam wrażenie jakby z zielenią też byłoby coś nie tak.

    3 razy czyściłem głowice, raz użyłem czyszczenia specjalnego, wyłączylem szybkie drukowanie, niestety wszystko bez efektu.

    Czy ktoś spotkał się już z takim problemem w Epsonie? Co to może być? I ile ewentualnie może kosztować naprawa sprzętu ?


  2. #2
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Epson L800 - przebarwienia na zdjęciach

    Cytat Zamieszczone przez Żwirek Zobacz posta
    Cześć,

    od około 2 lat drukuje na Epsonie L800, do tej pory wszystko było ok.
    Natomiast od wczoraj jest coś nie tak.
    - na krawędziach zdjęcia (obojętnie czy drukuje format 13x18 czy A4 - papier w obu przypadkach epson premium glossy) są zółte paski (zaznaczylem na zdjęciu zdjęć ). Poza tym mam wrażenie jakby z zielenią też byłoby coś nie tak.

    3 razy czyściłem głowice, raz użyłem czyszczenia specjalnego, wyłączylem szybkie drukowanie, niestety wszystko bez efektu.

    Czy ktoś spotkał się już z takim problemem w Epsonie? Co to może być? I ile ewentualnie może kosztować naprawa sprzętu ?

    http://images78.fotosik.pl/627/bdc9c3c0b59a0e58.jpg
    przeczyść octem rolki prowadzące papier

  3. #3

    Domyślnie Odp: Epson L800 - przebarwienia na zdjęciach

    Przeczyściłem, faktycznie musiały być brudne bo zostały ślady tuszu na szmatce ale niestety nie pomogło to w żaden sposób, na krawędziach wciąż są przebarwienia

  4. #4
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Epson L800 - przebarwienia na zdjęciach

    W takim razie obawiam się, że tylko serwis - wygląda mi to raczej na problem z prowadzeniem papieru niż przytkanymi dyszami.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Epson L800 - przebarwienia na zdjęciach

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    W takim razie obawiam się, że tylko serwis - wygląda mi to raczej na problem z prowadzeniem papieru niż przytkanymi dyszami.
    Wykonałem wydruk z otwartą klapą, dzięki temu widziałem sposób nakładania tuszu - wychodzi na to że to prosto z głowicy wychodzi to przebarwienie i zawsze dokładnie w tym samym miejscu, tj około 1 cm od krawędzi zdjęcia (na każdej wielkości papierze).

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Epson L800 - przebarwienia na zdjęciach

    Sprawdzales na innym papierze? Ewentualnie w sofcie nie kliknely ci sie jakies ramki??

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Koszalin i okolice
    Wiek
    45
    Posty
    856

    Domyślnie Odp: Epson L800 - przebarwienia na zdjęciach

    Zgodnie z ruchem papieru, czy glowicy te paski?

    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

  8. #8

    Domyślnie Odp: Epson L800 - przebarwienia na zdjęciach

    Dostałem wiadomość z serwisu, uszkodzona głowica, naprawa około 500zł więc to raczej nie ma sensu.
    Zamiast naprawiać chyba kupię L805

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Apr 2013
    Posty
    716

    Domyślnie Odp: Epson L800 - przebarwienia na zdjęciach

    Wczoraj podczas drukowania zdjęć, drukarka zaczęła drukować subtelne ciemne paski.
    Widać je tylko na zielonych tłach, np trawa, drzewa itd. Czyściłem kilku albo nawet kilkunastokrotnie głowice. Dopiero później wyczytałem, że nie należy tego robić tak często pod rząd.
    po przeczyszczeniu głowicy delikatne paseczki pojawiają się już tylko blisko krawędzi zdjęcia.
    Macie może jakieś pomysły?
    Wszelkie procedury konserwacyjne zachowałem, prócz jednej...nie drukowałem może ok 1 roku.
    Przy okazji, w jaki sposób można wykonywać testy wydruków oszczędzając papier, bo drukuję na Epsonie Ultra Glossy i szkoda mi trochę tego papieru.
    Drukarka to L850.
    Pozdrawiam
    5D, 2x6D, 16-35/4ISL, 20/1.4A, 24-70/2.8LII, 24-85/3.5-4.5, 50/1.4, 50/1.8STM, 55/1.8, 85/1.8, 135/2L, 200/2.8LII, 70-300 4-5.6II, 100-300/5.6L, 400/5.6L
    600EX-RT, 430EXII, 568EXII
    CX241, i1DisplayPro, L850, SC-P600

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    .
    Posty
    675

    Domyślnie Odp: Epson L800 - przebarwienia na zdjęciach

    Pokaż problem i pokaż wydruk kontrolny testu dysz. Prawdopodobnie coś się mogło przytkać albo masz brudne dysze. Może pampers nie doprowadza nadmiaru tuszu i brudzi.
    Zawsze możesz drukować próbne na najtańszym papierze z allegro.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •