Aparatem Canon A480 nagrywam plik AVI w formacie 640x480 30fps (dokładnie to 30.000300 - tak pokazuje VLC Player) MJPEG, dźwięk PCM U8 (araw), mono, 11024Hz, 8-bit
i jednocześnie nagrywam dźwięk na innym urządzeniu rejestrującym - komputer stacjonarny przez kartę dźwiękową na dysk do pliku WAV, stereo 44100Hz, 16-bit.

Docelowo chcę zsynchronizować dźwięk nagrany do pliku WAV na dysk z obrazem w pliku AVI nagranym aparatem, usunąć dźwięk zarejestrowany aparatem i skompresować do jakiegoś formatu np. Xvid + MP3.

Udaje mi się to ale tylko gdy materiał nie przekracza 3 minut. Później zaczyna być widać rozjeżdżanie dźwięku względem obrazu i to w oknie Preview przed renderingiem.

W Vegas projekt mam ustawiony na identyczne fps w jakim nagrywa aparat czyli 30,000300 fps. Zauważyłem iż synchronizuję dźwięk 44100Hz 16bit z dźwiękiem 11024Hz 8 bit i to może być problem ale jak mam w takim razie to ugryźć aby było dobrze. Aparat nie nagra lepszej jakości dźwięku a do pliku WAV nie chcę nagrywać w jakości gorszej niż 44100Hz, 16bit stereo - to absolutne minimum jakie może być bo to jest dźwięk z instrumentu muzycznego. Prawdopodobnie jakbym nagrał dźwięk z instrumentu do formatu w jakim nagrywa aparat czyli 11024Hz 8bit to nie miałbym problemów z rozjeżdżaniem ale ja tak nie chcę bo to marna jakość.

Myślałem aby zrobić resampling ścieżki w pliku AVI z aparatu z 11024 8bit na 44100 16bit demuksując ją z pliku AVI np. w VirtualDub a następnie łącząc znowu z plikiem obrazu ale czy wtedy ścieżka też nie będzie już rozjechana z obrazem? Docelowo przecież chcę tę ścieżkę usunąć i zastąpić ją plikiem WAV 44100Hz 16-bit wiec taki resampling chyba bez sensu?