Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Jaki obiektyw na początek?

  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw na początek?

    Cześć, zaczynam swoją przygodę z filmowaniem lustrzanką. Obecnie posiadam 550d z kitem, ale obiektyw nie daje rady, obraz jest bardzo słabej jakości. Potrzebuje czegoś na dobry początek. Co polecacie? Zastanawiałem się nad Sigma 17-50 f/2.8 . Nie ukrywam, że niektóre ujęcia będą robione nocą, w świetle miasta, a część ujęć będzie mojej facjaty. Obawiam się, że te szkło nie poradzi sobie w ciemniejszych scenach.. Czy ten obiektyw zda egzamin? Może lepiej zainwestować i kupić coś lepszego? Samyang 35mm f1.4 ?Mój budżet na chwilę obecną to ok. 1000zł, lecz jeśli będzie trzeba mogę dorzucić kolejny tysiąc do puli. Dzięki za cenne informacje

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw na początek?

    50/1,8 stm , jezeli nie specjalnie znasz sie na ustawianiu strosci na manualu to troche wody upłynie zanim to zrozumiesz i załapiesz, w przypadku stm jak bedziesz filmowac cos statycznie to przynejmniej af ustawisz w punkcie ktory chcesz
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw na początek?

    Cytat Zamieszczone przez michalsalek Zobacz posta
    Cześć, zaczynam swoją przygodę z filmowaniem lustrzanką. Obecnie posiadam 550d z kitem, ale obiektyw nie daje rady, obraz jest bardzo słabej jakości.
    Co to znaczy "bardzo słabej jakości" - co jest z nim nie tak?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw na początek?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Co to znaczy "bardzo słabej jakości" - co jest z nim nie tak?
    Nie łapie ostrości, ani na manualu, ani na AF. ( Model: EFS 18-55 f3.5-5.6 IS ) Czytałem na internecie opinie i ten typ tak ma. Przy robieniu zdjęć problem znika. Mam drugi obiektyw Sigmę 90-300 i widać sporą różnicę w jakości, na plus Sigmy.

    Jakieś tam podstawy mam, potrafię wyostrzyć, ustawić odpowiednio aparat, sprzęt w formie statywów i steadycamów także jest. Magic Lantern zainstalowany. Kwestia dobrania odpowiedniego obiektywu..
    Ostatnio edytowane przez michalsalek ; 21-05-2016 o 16:27

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw na początek?

    Cytat Zamieszczone przez michalsalek Zobacz posta
    Nie łapie ostrości, ani na manualu, ani na AF. ( Model: EFS 18-55 f3.5-5.6 IS ) Czytałem na internecie opinie i ten typ tak ma.
    Nie wierz we wszystko co piszą w internetach. Ten typa tak nie powinien mieć.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw na początek?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Nie wierz we wszystko co piszą w internetach. Ten typa tak nie powinien mieć.
    Mniejsza z tym. Trzeba go wymienić na lepszy, jakieś propozycje ?

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw na początek?

    Cytat Zamieszczone przez michalsalek Zobacz posta
    Nie łapie ostrości, ani na manualu, ani na AF. ( Model: EFS 18-55 f3.5-5.6 IS ) Czytałem na internecie opinie i ten typ tak ma. Przy robieniu zdjęć problem znika. Mam drugi obiektyw Sigmę 90-300 i widać sporą różnicę w jakości, na plus Sigmy.

    Jakieś tam podstawy mam, potrafię wyostrzyć, ustawić odpowiednio aparat, sprzęt w formie statywów i steadycamów także jest. Magic Lantern zainstalowany. Kwestia dobrania odpowiedniego obiektywu..
    Masz zepsuty obiektyw. Nie ma problemu żeby nim uzyskać zadowalające efekty, wręcz bardzo dobre. Za 1000 zł to będzie postęp w jakości trudno zauważalny.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Pełne uzależnienie PREMIUM member Awatar MMM
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    4 250

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw na początek?

    Na początek odpuść sobie super jasne szkła bo w filmowaniu bardzo płytka głębia ostrości nie jest potrzebna, wręcz przeszkadza. W odróżnieniu od fotografii, w filmie głębię obrazu uzyskuje się ruchem kamery i perspektywą a nie płytką GO, która wygląda nienaturalnie w szerszych planach i paradoksalnie spłaszcza obraz pozbawiając go perspektywy. EF-S 18-135 STM mimo że ciemnawy to całkiem przyzwoity obiektyw do filmowania, lekki, ostry, niezła stabilizacja i bardzo przydatny przy pracy w pojedynkę ciągły AF. Trochę brakuje stałego f/4, ma widoczną beczkę na szerokim końcu ale za te pieniądze trudno więcej oczekiwać.

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw na początek?

    Cytat Zamieszczone przez michalsalek Zobacz posta
    Mniejsza z tym. Trzeba go wymienić na lepszy, jakieś propozycje ?
    5 best lenses for shooting video with a Canon DSLR (with video examples) | Stark Insider

    Jak jest kasa w portfelu to w 2016 roku warto zamienić EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM na EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM Opinia z Cyfrowe.pl:

    Rewelacja!
    Jak wiekszosc osob dlugo zastanawialem sie nad wyborem obiektywu,szukalem uniwersalnego zoomu a wiec poniekad do wszystkiego bez zbednego wachlowania obiektywami bo ten za wąski a ten za szeroki.oczywiscie opcji bylo wiele ale ja postawilem na ten obiektyw bo:nie chcialem obiektywu ktory jest juz na rynku od kilku lub nawet kilkunastu lat a takich jest zdecydowana wiekszosc wiem postawilem na cos zupelnie nowego cos z tej epoki,glownie mam tu na mysli Nano usm czyli polaczenie STM-u z USM-em i powiem wam ze ten obiektyw ostrzy juz w momencie jak o tym pomyslicie jest niesamowicie szybki,dziala z predkoscia swiatla cos niebywalego...w dodatku bez najmnjejszego dzwieku,poprostu nic,cisza....po drugie obiektyw systemowy(to jedyny sluszny wybor) w moim przypadku 70D ostrosc zdjec jest niebywała.cena jak na nowowsc do przelkniecia.na wersje OEM czekalem 2 tygodnie ale oplacalo sie czekac.dadatkowo obiektyw jest uszczelniony co nie wszedzie mozna wyczytac,automatycznie rozpoznaje prace na statywie i panoramowanie.jest bardzo dobrze wykonany i super sie prezentuje.pieknie trafia w punkt ma super kolory,ostrosc no poprostu jest w tej klasie absolutnym mistrzem.mam nadzieje ze moja opinia bedzie pomocna dla przyszlych kupujacych i nie mogacych podjac jednoznacznej decyzji tym bardziej ze to pierwsza opinia na temat tego obiektywu.naprawde polecam
    Ocena:

    Autor: Luca
    Dodano: 2016-04-20 23:48:49

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 277

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw na początek?

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Co to znaczy "bardzo słabej jakości" - co jest z nim nie tak?
    tez uważam ze wystarczy wymienić/naprawić
    kit ci w zupełności wystarczy
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •