Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 184

Wątek: [Maxwell61] Portrety

Mieszany widok

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar maxwell61
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Wrocław, Oborniki Śląskie/ Wołów
    Posty
    48

    Domyślnie [Maxwell61] Portrety

    Poprzedni wątek na moją prośbę admin usunął.
    CREDO:
    Nie potrzebuję:
    - krytyki;
    - rad;
    - opinii;
    - achów i ochów;
    - pochwał;
    - jątrzenia i prowokacji;
    - słuchania jedynej rady jak ma wyglądać poprawne zdjęcie;
    - odsyłania mnie do innych fotografów, celem zobaczenia jak robić dobre zdjęcia itp. bzdury.
    ALBO AKCEPTUJESZ MÓJ STYL ALBO DO ZO!

    Wklejam dla inspiracja dla innych, dla rozmów o sprzęcie, obróbce, dla nowych znajomości.
    Jak masz zamiar pisać w moim wątku, że obróbka zła, tandetna, beznadziejna to żegnam ozięble i idź męczyć dupę komuś innemu. Nie mam czasu na dziecinadę.

    Szczególnie żegnam tych co nie dzielą się swoją galerią, bo nie jestem w stanie określić, czy gadam z mądralińskim fotoziutkiem (patrz: bucem), czy z kimś na odpowiednim poziomie do takich rozmów.
    Staram się być pomocnym i dzielić się wiedza, ale nie z debilami i forumowymi trollami!


    1 -

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Odp: Portrety

    Streszczając twój wpis: o moich zdjęciach możesz pisać tylko dobrze. Jeśli chcesz pisać źle to wypad.
    Cytat Zamieszczone przez maxwell61 Zobacz posta
    Poprzedni wątek na moją prośbę admin usunął.
    CREDO:
    Nie potrzebuję:
    - krytyki;
    - rad;
    - opinii;
    - achów i ochów;
    - pochwał;
    - jątrzenia i prowokacji;
    - słuchania jedynej rady jak ma wyglądać poprawne zdjęcie;
    - odsyłania mnie do innych fotografów, celem zobaczenia jak robić dobre zdjęcia itp. bzdury.
    ALBO AKCEPTUJESZ MÓJ STYL ALBO DO ZO!
    Jest tyle galerii w internecie. Po co ryzykujesz tutaj, że ktoś wyrazi negatywną opinię o twoich zdjęciach?

    Cytat Zamieszczone przez maxwell61 Zobacz posta
    Jak masz zamiar pisać w moim wątku, że obróbka zła, tandetna, beznadziejna to żegnam ozięble i idź męczyć dupę komuś innemu. Nie mam czasu na dziecinadę.
    Cały twój wpis to niestety dziecinada.

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar maxwell61
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Wrocław, Oborniki Śląskie/ Wołów
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Portrety

    aptur ehhhhhhhh stary... czytaj uważnie

    2 -
    Ostatnio edytowane przez maxwell61 ; 12-05-2016 o 12:00

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar maxwell61
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Wrocław, Oborniki Śląskie/ Wołów
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Portrety

    uściślam wpis 1. postu - krytyka (bo tu na forum to najważniejsza rzecz ) jak ktoś bardzo chce to śmiało, ale proszę zachować kulturę i konstruktywność.
    Poniżej Zuzia (strona już nie istnieje)
    3 -

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Portrety

    Skoro rozmowa o obróbce jest dozwolona, to podziel się proszę wiedzą jak wyostrzasz.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Portrety

    No szczerze powiem, że jestem amatorem i dopiero się uczę robienia zdjęć i obróbki ale dla mnie te zdjęcia są rewelacyjne

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar maxwell61
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Wrocław, Oborniki Śląskie/ Wołów
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Portrety

    @michalab - dyskusja każda jest dozwolona, krytyka itd. Nikogo nie powstrzymam przed swoją opinią, byle była kulturalna. Wyostrzanie - normalnie poprzez maskę wyostrzającą lub filtr gornoprzepustowy i opcja mieszania na ostre światło. Z zasady nie obrabiam nie ostrych zdjęć Czasami jak mnie coś podkusi to w ACR wyostrzam.

    @andre - każdy kiedyś zaczynał i ja byłem w Twojej sytuacji i tez zachwycałem się innymi. Musisz byc cierpliwy i niestety cierpliwy

    Andre zapytał się mnie na PW odnośnie sprzętu i programów. Może to interesować innych więc odpowiadam tutaj: używam ogólnie PS CC, Lr, Nik i Camera Raw CC,co jest oczywiste. Zakres ich użycia bywa różny w zależności od konceptu zdjęcia.
    Sprzęt: canon 6d + 70-200 2.8, c 50 1.4, c 28 1.8 i 35 1.4. ogólnie zwykle używam 70tki i 35. reszta od weny zależy.

    Zdjecie nr 3 - było jeszcze robione na 50d i 17-55 IS, któy jest mega świetnym szkłem i polecam z całego serca.
    Ostatnio edytowane przez maxwell61 ; 12-05-2016 o 13:34

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Portrety

    Zdjęcia są ostre to widać, ale są też konkretnie wyostrzone co też widać. A możesz konkretnie na jednym z nich, w czym i jak wyostrzałeś?

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Portrety

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    większość tych zdjęć jest po prostu nieostra, ale to może element stylu autora
    Cytat Zamieszczone przez michalab Zobacz posta
    Zdjęcia są ostre to widać, ale są też konkretnie wyostrzone co też widać. A możesz konkretnie na jednym z nich, w czym i jak wyostrzałeś?
    A teraz przyznać się, który z Panów ma jaką wadę wzroku, i/lub na czym ogląda zdjęcia ;-)

    A wracając do zdjęć, możliwa będzie prezentacja przykładu before/after, jeżeli to nie tajemnica oczywiście ;-)

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar maxwell61
    Dołączył
    Feb 2010
    Miasto
    Wrocław, Oborniki Śląskie/ Wołów
    Posty
    48

    Domyślnie Odp: Portrety

    @michal
    Stosuje dwie opcje: pierwsza jest łagodniejsza a druga mocniejsza w zależności od krycia. Drygą możesz się skupić bardziej na elementach ubioru lub twarzy oraz np. na trawie. Pierwszą raczej całościowo.

    --- Kolejny post ---

    Jedno z moich ulubionych. Z prawej strony świeciłem BD, z lewej chyba czasza.
    4 -

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •