Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Darmowa muzyka do prezentacji / podkłady muzyczne ???

  1. #1
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Question Darmowa muzyka do prezentacji / podkłady muzyczne ???

    Witajcie,

    czy moglibyście podpowiedzieć skąd wziąć darmową legalną muzykę do podkładów muzycznych np. do prezentacji zdjęć lub filmiku na YT ???
    Wiem, że YT coś takiego oferuje , ale mi chodzi o jakieś inne źródła.

    Swego czasu jak wrzuciłem filmik na YT (to było nagranie ekranu) z muzyką, która leciała w tle z radia internetowego to YT mnie powiadomił, że jest naruszenie praw autorskich i że filmik nie może być opublikowany, więc coś tam kliknąłem i YT wyciął tą część muzyki, która prawa autorskie naruszała, ale czasem słychać na filmikach wakacyjnych innych ludzi, że lecą w tle znane hity...

    Coś, ktoś ?

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2012
    Miasto
    Dusseldorf / Krakow
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Darmowa muzyka do prezentacji / podkłady muzyczne ???

    Spróbuj tu: Free Music Archive lub https://www.audioblocks.com/ (tutaj jest 7 dni trial free)
    Nie ma chyba hitów ale może coś wybierzesz. Na pewno będzie to bardziej ekskluzywne
    Ostatnio edytowane przez RAW ; 10-05-2016 o 12:24 Powód: update

  3. #3
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 619

    Domyślnie Odp: Darmowa muzyka do prezentacji / podkłady muzyczne ???

    Dziękuję za linki.

  4. #4

    Domyślnie Odp: Darmowa muzyka do prezentacji / podkłady muzyczne ???


  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Darmowa muzyka do prezentacji / podkłady muzyczne ???

    A właściwie to jak YT klasyfikuje muzykę? Jest dużo filmików, które zawierają muzę i YT ich nie usuwa. Jest tutaj jakaś reguła? Czy wystarczy zmiksować dźwięk np. z odgłosami samochodu i to "przejdzie"?

  6. #6

    Domyślnie Odp: Darmowa muzyka do prezentacji / podkłady muzyczne ???

    YT wyłapuje nawet kilkusekundowe wstawki utworów. Miksowanie z odgłosami zwykle nie przechodzi.
    Jeżeli skorzystasz z "chronionych" utworów, do których nie masz praw, to są 2 opcje:
    1. "Na tym filmie zarabia właściciel praw autorskich." - i film wisi dalej na YT, normalnie można oglądać, nic się nie dzieje. Tylko na reklamach nie zarobisz
    2. "Film zablokowany w niektórych krajach"
    C5DIII,| C20/2.8, C28/1.8, S35/1.4, C50/1.4, C100/2.0

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: Darmowa muzyka do prezentacji / podkłady muzyczne ???

    Cytat Zamieszczone przez zieli33 Zobacz posta
    1. "Na tym filmie zarabia właściciel praw autorskich." - i film wisi dalej na YT, normalnie można oglądać, nic się nie dzieje. Tylko na reklamach nie zarobisz
    A to zależy od konkretnego utworu? Bo raz coś próbowałem wrzucić i od razu YT stwierdził, że bla bla prawa autorskie i film zrobił się "niemy". Ja zarabiać nie chcę na reklamach, może być notka o wytwórni, autorze itp. tylko, żeby do cholery pozwolili ją dodać!
    Są filmy amatorów, w których nie zauważyłem żadnych info na temat wykonawcy itp. a mimo to nikt się nie czepiał. Nie wierzę, żeby zapłacili wytwórniom za publikację domowej roboty "dzieł".

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 580

    Domyślnie Odp: Darmowa muzyka do prezentacji / podkłady muzyczne ???

    Czasami dochodzi do paranoi. Ostatnio związek łyżwiarstwa figurowego wrzucił kilku godzinny film z zawodów juniorskich - było tam kilkadziesiąt a może nawet ponad 100 występów młodych łyżwiarzy - każdy oczywiście z podkładem muzycznym - muzyka była puszczana z głośników a potem nagrywana kamerą, do tego to wycięte fragmenty po maks 3 min, a często krótsze o pogram składa się z kilku kawałków różnych utworów - wiec wartość do słuchania żadna, za to promocja jakaś jest, zawsze może komuś wpaść w ucho kawałek. Po jakiś 2 dniach, film stał się niemy: "właściciel praw autorskich zgłosił roszczenie" - myślałem, że to jakiś geniusz znalazł minutowy lub dwu kawałek w całym filmie i postanowił wyciszyć całość, ale może to youtube samo wykryło i wyciszyło. Chyba nie trzeba dodawać, że jazda figurowa bez muzyki słabo się ogląda. Kilkudziesięcioro + rodzice, dziadkowie, wujki, ciocie - udało się wkurzyć trochę osób.

  9. #9

    Domyślnie Odp: Darmowa muzyka do prezentacji / podkłady muzyczne ???

    Cytat Zamieszczone przez rafels3 Zobacz posta
    A to zależy od konkretnego utworu? Bo raz coś próbowałem wrzucić i od razu YT stwierdził, że bla bla prawa autorskie i film zrobił się "niemy". Ja zarabiać nie chcę na reklamach, może być notka o wytwórni, autorze itp. tylko, żeby do cholery pozwolili ją dodać!
    Są filmy amatorów, w których nie zauważyłem żadnych info na temat wykonawcy itp. a mimo to nikt się nie czepiał. Nie wierzę, żeby zapłacili wytwórniom za publikację domowej roboty "dzieł".
    Tak zależy od konkretnego utworu albo raczej od konkretnej wytwórni muzycznej. Wszystko idzie z automatu. Nie trzeba dodawać żadnego info o autorach żeby działało. Ta informacja jest widoczna tylko dla autora kanału w "menadżerze filmów".
    Jeżeli to amatorskie wideo, to przemontuj z inną muzyką. Jak robisz komercyjnie wideo i chcesz mieć legalnie to zostają banki darmowej muzyki.

    audionautix.com
    C5DIII,| C20/2.8, C28/1.8, S35/1.4, C50/1.4, C100/2.0

  10. #10
    Uzależniony Awatar poszukiwacz2006
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    dawna stolica
    Wiek
    55
    Posty
    824

    Domyślnie Odp: Darmowa muzyka do prezentacji / podkłady muzyczne ???

    W ogóle Google ( bo YT jest przecież ich ) ma dziwną tą swoją politykę związaną z prawami autorskimi. Zgłosiłem im, że moja konkurencyjna firma "ukradła mi" stronę internetową ( skopiowali na zasadzie ctrl c - ctrl v ) i zaczęli się reklamować w linkach google adwords. Myślicie, że ich to wzruszyło? Olali temat. Podejrzewam, że zlewają pojedyncze osoby, ale boją się dużych kancelarii prawniczych, które pilnują prawa autorskich wykonawców.
    Do pracy - 50d, 6d, 135 2.0, 85 1.8, 35 1.4, 24-70 is, DJI Phantom 3, + lampy, wyzwalacze, gripy, rigy, statywy....
    hobbystycznie - brak czasu niestety :-(


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •