Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: LP-E4N - zamiennik poszukiwany

  1. #11
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: LP-E4N - zamiennik poszukiwany

    Trzymanie w 100% naladowanych akumulatorow tak jak i 100% rozladowanych to zlo. Optymalne jest 50%

  2. #12
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie Odp: LP-E4N - zamiennik poszukiwany

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Trzymanie w 100% naladowanych akumulatorow tak jak i 100% rozladowanych to zlo. Optymalne jest 50%
    A jest jakaś podbudowa do tego, bo co rusz to słyszę inną opinię.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2010
    Miasto
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: LP-E4N - zamiennik poszukiwany

    Akumulator przed chwilką przyszedł, firma spisuje się na piątkę bo szybko wysłali i jest ok jeśli chodzi o wysyłkę. Co do samego akku. Pierwsze co zrobiłem to sprawdzenie czy ładowarka go rozpozna i zacznie ładować - ładuje, kontrolki migają. Po włożeniu do aparatu pokazuje się komunikat " Brak komunikacji z akumulatorem. Używać tego akumulatora ? " Po wciśnięciu OK faktycznie prąd jest i da się robić zdjęcia. W menu gdzie sprawdzamy stan naładowania nie widzimy żadnych danych, jest info o braku komunikacji. Na górnym wyświetlaczu również stan naładowania pokazuje zero ale aparat działa normalnie. Zobaczymy teraz ile mniej więcej da się tym zrobić zdjęć.
    C1Dx, 5D emkaczy itd..

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: LP-E4N - zamiennik poszukiwany

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Trzymanie w 100% naladowanych akumulatorow tak jak i 100% rozladowanych to zlo. Optymalne jest 50%
    Co do pełnego rozładowania to się zgodzę, może to zabić Li-ion czy Lipo. Ogólnie litowe sa bardzo delikatne jeżeli chodzi o pełne rozładowanie
    Natomiast pełne naładowanie nie zaszkodzi ogniwom. Przy dłuższym nieużytkowaniu przyjmuje się przechowywanie akumulatorów z odpowiednim napięciem na celach w chłodnym środowisku, natomiast 100% naładowania nie zaszkodzi baterii aczkolwiek podobno nie w pełni naładowane Litowe dłużej zachowują trwałość. 40%-60% naładowania to głównie kwestie bezpieczeństwa przechowywania. No i oczywiście mowa o powiedzmy kilku miesiącach przerwy.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: LP-E4N - zamiennik poszukiwany

    Ale wiesz to z praktyki czy teoretyzujesz? Ja zapomnialem rozladowac pakiety LiPo do smiglowca RC jesienia i na wiosne nie nadawaly sie do uzytku. Z jakiegos powodu rowniez w ladowarkach modelarskich jest program Storage, rozladowujacy lub ladujacy ogniwa do ok 40% pojemnosci. Bateria w laptopie wciaz podlaczonym do sieci po roku rowniez padla, wystarcza na 10 minut pracy. Telefon robiacy za router podlaczony do pradu 24h po kilku miesiacach przybral nieco "w pasie", wybrzuszyl sie wraz ze spuchnieta wewnatrz bateria.

  6. #16
    Początki nałogu Awatar asdf
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    279

    Domyślnie Odp: LP-E4N - zamiennik poszukiwany

    Ogólnie litówki nie lubią trzymania ich długo naładowanych do pełna (czy tam blisko maksymalnego napięcia).
    T17-50/2.8, C85/1.8, pleśniaki.

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 368

    Domyślnie Odp: LP-E4N - zamiennik poszukiwany

    Przy czym dlugo to nie zmaczy tydzien czy dwa ale raczej miesiace. Z ciekawostek najnowszy produkt DJI Phantom 4 ma opcje automatycznego rozladowania akumulatora po zadanej liczbie dni nieuzywania drona.

  8. #18
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: LP-E4N - zamiennik poszukiwany

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Ale wiesz to z praktyki czy teoretyzujesz? Ja zapomnialem rozladowac pakiety LiPo do smiglowca RC jesienia i na wiosne nie nadawaly sie do uzytku. Z jakiegos powodu rowniez w ladowarkach modelarskich jest program Storage, rozladowujacy lub ladujacy ogniwa do ok 40% pojemnosci. Bateria w laptopie wciaz podlaczonym do sieci po roku rowniez padla, wystarcza na 10 minut pracy. Telefon robiacy za router podlaczony do pradu 24h po kilku miesiacach przybral nieco "w pasie", wybrzuszyl sie wraz ze spuchnieta wewnatrz bateria.
    Zużywam 5 pakietów lipo rocznie, do tej pory jakieś 40-50. Często zapominam/nie chce mi się ich rozładowywać przed zimą i latem nie widzę różnicy w pojemności. Lipo dostaje w dupę przy prądąch ładowania kilka razy C, zostawienie naładowanego na kilka miesięcy nie zrobi mu nic złego. Dużo zależy tez od tego jakiej firmy ogniwa się używa. Natomiast po głębokim rozładowaniu można praktycznie ogniwo do śmietnika wywalić.

  9. #19
    Uzależniony Awatar solti
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    43
    Posty
    926

    Domyślnie Odp: LP-E4N - zamiennik poszukiwany

    Cytat Zamieszczone przez Przemek_PC Zobacz posta
    Bateria w laptopie wciaz podlaczonym do sieci po roku rowniez padla, wystarcza na 10 minut pracy.
    Mam co nieco inne doświadczenia. We wszystkich używanych przeze mnie laptopach korzystam głównie z zasilaczy, bateria zawsze naładowana na 100% i najsłabszy wynik jaki mam, to Lenovo R500 z baterią z 2009 roku, która ma 72% oryginalnej pojemności. Skrajnym przykładem jest inny lapek z grudnia 2012, którego bateria na dzień dzisiejszy wygląda tak:
    Laptop prawie bez przerwy pod zasilaczem, z baterii korzystam ze 3-4 razy w roku... Nawet gdyby nie wierzyć tym informacjom ze screen'a, to bateria starcza na min. 4 godziny pracy a to nie jest biznesowa konstrukcja, więc prądu żre dużo.

    Jeśli chodzi o baterie w aparatach, to mam 30D z 2007 roku z dwoma bateriami (oryginał + Hama) i obie baterie w świetnej kondycji. Zawsze przechowywane naładowane na full, nieraz po 2-3 miesiące w okresie zimowym aparat w ogóle nieruszany. Jeszcze w zeszłym roku na pokazach lotniczych potrafiłem na jednej z tych dwóch baterii zrobić ok. 1900 zdjęć przy korzystaniu ze stabilizacji przy 100% zdjęć! 1900 zdjęć na 8-letniej baterii BP-511A!!!
    Sprzęt jest ważny, ale ważniejsze są chęci i umiejętności Niestety ja mam tylko chęci
    galeria na forum Canon-board
    galeria na stronie lotnictwo.net.pl
    galeria.solti.pl

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: LP-E4N - zamiennik poszukiwany

    Cena zamiennika LP-E4N znanego producenta potrafi szokować - 999,00 PLN: https://allegro.pl/bateria-lp-e4n-do...451214345.html
    1DX + 50L

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •