Strona 9 z 41 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 401

Wątek: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

  1. #81
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Piszecie, że to jest na pewno nowa matryca. A ja się boje, że to jest ta nowa matryca z 750d...

    EDIT:
    Powszechnie się uważa, ze 10-18 i 10-22 są dobre. Zestawmy je ze szkłem, które się uważa za słabe: 17-40L.
    DXO

    -albo 17-40 jest bardzo dobre
    -albo pod apsc nie ma żadnego dobrego UWA...
    Ostatnio edytowane przez luso ; 20-02-2016 o 18:18

  2. #82
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Piszecie, że to jest na pewno nowa matryca. A ja się boje, że to jest ta nowa matryca z 750d...
    Zdecydowanie NIE. Zupełnie co innego. Osobna sprawa jakie to będzie mieć przełożenie na obrazek. Może mieć małe, może mieć spore. Zależy np. od rodzaju użytych przetworników ADC. A te znajdują się już (w przeciwieństwie do 750d) na chipie sensora. Więc poza Canonem raczej nikt nie wie.

  3. #83
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    @jotes25. To sa potwierdzone informacje? Jeśli tak to mnie pocieszyłeś

  4. #84
    Bywalec
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    174

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    EDIT:
    Powszechnie się uważa, ze 10-18 i 10-22 są dobre. Zestawmy je ze szkłem, które się uważa za słabe: 17-40L.
    DXO

    -albo 17-40 jest bardzo dobre
    -albo pod apsc nie ma żadnego dobrego UWA...
    Wg tego samego źródła 50 1.8 II jest lepsze od 50 1.4 : Canon EF 50mm f/1.4 USM on Canon EOS 5DS R vs Canon EF 50mm f/1.8 II on Canon EOS 5DS R
    6D/M100/MeizuM8

  5. #85
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 414

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Powszechnie się uważa, ze 10-18 i 10-22 są dobre. Zestawmy je ze szkłem, które się uważa za słabe: 17-40L.

    -albo 17-40 jest bardzo dobre
    -albo pod apsc nie ma żadnego dobrego UWA...
    C10-22 uważam za bardzo dobry obiektyw. Ogranicza go matryca APSC Canona. Na tej matrycy C17-40 wypada też kiepsko.
    Jeżeli jesteśmy świadkami "narodzin gwiazdy" to za moment wszystko się wyjaśni Dobre szkła EF-S "dostaną nowe życie".
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #86
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Piszecie, że to jest na pewno nowa matryca. A ja się boje, że to jest ta nowa matryca z 750d...

    EDIT:
    Powszechnie się uważa, ze 10-18 i 10-22 są dobre. Zestawmy je ze szkłem, które się uważa za słabe: 17-40L.
    DXO

    -albo 17-40 jest bardzo dobre
    -albo pod apsc nie ma żadnego dobrego UWA...
    mam identyczne odczucia zmieniłem cropa z 10-22 na ff z 17-40 i widzę to samo - ff z 17-40 jest lepsze i jest lepsze wszędzie w rogach również, a po lekturze forum spodziewalem się czegoś innego.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #87
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    @jotes25. To sa potwierdzone informacje? Jeśli tak to mnie pocieszyłeś
    Nie. Potwierdzić je może tylko Canon. Ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest, żeby było widać rezultaty na zdjęciach. I wg mnie będzie Bo po co robić tak poważne zmiany? Tylko po to, żeby poprawić konkurencyjność.

  8. #88
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 720

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez serko Zobacz posta
    Masz rację i się z tym zgadzam, ale jest to moja subiektywna ocena a ja video nie nagrywam wcale .
    No tak ale wyciąganie daleko idących wniosków /co do wolumenu sprzedaży/ na podstawie "subiektywnych ocen" jest najdelikatniej mówiąc odważne .

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem, 7d2 nie ma sensu?
    Tak. Po co to było nie wiem. Ja bym dawno uśmiercił tę serię. Z tego co kiedyś czytałem w samym Canonie trochę czasu zajęło czy to wypuszczać czy nie.
    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Piszecie, że to jest na pewno nowa matryca. A ja się boje, że to jest ta nowa matryca z 750d
    Nie. Wszędzie piszą, że "newly developed sensor". Nieoficjalnie, to zupełnie nowa linia.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 20-02-2016 o 19:21
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #89
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    mam identyczne odczucia zmieniłem cropa z 10-22 na ff z 17-40 i widzę to samo - ff z 17-40 jest lepsze i jest lepsze wszędzie w rogach również, a po lekturze forum spodziewalem się czegoś innego.
    Wydaje mi się, że tu praktyka potwierdza to co ustaliły portale testujące.

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    C10-22 uważam za bardzo dobry obiektyw. Ogranicza go matryca APSC Canona. Na tej matrycy C17-40 wypada też kiepsko.
    Jeżeli jesteśmy świadkami "narodzin gwiazdy" to za moment wszystko się wyjaśni Dobre szkła EF-S "dostaną nowe życie".
    Pozwole sobie się nie zgodzić. ef17-40 został zaprojektowany na matryce FF i według DXO z ~20 MPx matrycy 6d wyciąga 14 P-Mpix. Podłączenie go do matrycy ASPC ze znacznie większą liniową gęstością pikseli ale tylko o powierzchni wynoszącej 1/4 sensora FF sprawia, że stawiamy przed nim znacznie większe wymagania. A ten obiektyw był zaprojektowany aby pracować na znacznie większej matrycy i ze znacznie mniejszą liniową gęstością pikseli. I robi to dobrze

    Natomiast obiektywy efs 10-18mm, efs 10-20mm(, efs 18-55mm) były projektowane aby działać na znacznie mniejszej matrycy o znacznie większej liniowej gęstości pikseli. I są tam w stanie uzyskać wynik 8 P-Mpix (i to z matrycy 24MPix matrycy 760d). Powiedział bym, że szału nie ma.

    Wspomniany przez mnie ef-s 18-55mm tez się cieszy dobrą opinią. Dlatego go zakupiłem... zabrałem na wakacje ponieważ jest mały lekki i okazało się, że z tymi zdjęciami jest coś jakby nie tak. Okazuje się, że według DXO daje on 9 P-Mpix z 24 Mpix matrycy. A ja byłem przyzwyczajony do obrazu generowanego przez sigme 18-35mm, która w tych samych warunkach potrafi wygenerować 16 P-Mpix: DXO. I sigma to zrobiła na tej samej starej ograniczającej matrycy Canona.

    Podsumowując. Zdolność rozdzielcza obiektywu nie wzrośnie od podłączenia go do nowej matrycy ponieważ wszystko wskazuje na to, że zdolność rozdzielcza matrycy 80d będzie na tym samym poziomie co w 760d (ta sama liczba M-Pix, filtr dolnoprzepustowy itd.), ewentualnie trochę lepsza (ponieważ zdolność rozdzielcza 24mpix matrycy w 760d według Optycznych jest niezbyt imponująca.).

    Mam natomiast nadzieję, że matryca w 80d będzie miała większy DR, mniejsze szumy itd.

    Reasumując, jest naprawdę niewiele dobrych obiektywów EF-S, a obiektywy EF z definicji będą gorzej działały na matrycach ASPC

    Cytat Zamieszczone przez este Zobacz posta
    Wg tego samego źródła 50 1.8 II jest lepsze od 50 1.4 : Canon EF 50mm f/1.4 USM on Canon EOS 5DS R vs Canon EF 50mm f/1.8 II on Canon EOS 5DS R
    Hmmm,
    EF 50mm f/1.4 USM daje obraz o trochę większej rozdzielczości i ma lepszą transmitancje światła, ale ma większą winietę i aberację chromatyczną. Więc pewnie nic dziwnego, że ten obiektyw przez niektórych może być uznany za optycznie porównywalny (i dokładnie to mówi DXO) od 50 1.8 II. Zawsze mi się zdawało, że największą zaletą ef 50 f/1.4 był AF i teoretyczne f/1.4. Dletego wielu użytkowników przymykało go do 1.8, 2.0, 2.8 aby zaakceptować jakość obrazów przez niego generowaną.

    Podsumowując trzeci raz :P Trzymam mocna kciuki za nowy ("newly developed") sensor. Ponieważ do tego aparatu można podłączyć małe obiektywy. A mały obiektyw jest najlepszy ponieważ możesz go mieć zawsze przy sobie

  10. #90
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2007
    Wiek
    33
    Posty
    156

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    To może być pierwszy APS-C Canona od czasów 50D, który dla mnie by był warty kupna. Jeśli to faktycznie zupełnie nowy sensor z ADC na matrycy, który dogoni konkurencję. Zupełnie jednak nie rozumiem po co filtr AA. Przy takiej gęstości pikseli jest jak piąte koło u wozu i konkurencja się go pozbywa. Przez dość silny filtr AA w puszkach ostatnie cropy Canona nie błyszczały nigdy detalem i ostrością, nawet przy najostrzejszych obiektywach.
    R5 | Irix 15/2.4 | RF 14-35/4 L IS | RF 35/1.8 IS | RF 50/1.8 | C 85/1.8 | C 135/2 L | RF 70-200/4 L IS | RF 100-500/4.5-7.1 L IS | 430exIII
    https://500px.com/pwiniars/galleries

Strona 9 z 41 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •