Strona 29 z 41 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 281 do 290 z 401

Wątek: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

  1. #281
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2013
    Miasto
    Sulechów
    Posty
    489

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Ja akurat mam 70D ale z kitem 18-55STM. Bardzo dobre szkiełko, optycznie takie samo jak 15-85USM oczywiście z wyjątkiem zakresu ogniskowych. Jeśli do przewidywanych zastosowań nie przeszkadza ciemnica 3.5-5.6 to brać - mały, lekki, niewiele miejsca zajmie w torbie a przy foceniu np. krajobrazu przydać się może bardzo. 18-135STM znam tylko z opinii i testów i te są również bardzo pozytywne. Pytanie czy przy już posiadanej szklarni potrzebujesz obiektywów o takim świetle i takim zakresie ogniskowych?
    G12, G3X, 80D, Samyang 8 Fisheye, 10-18STM, 15-85USM, 55-250STM, 50/1.8STM, 100/2.8L macro, SMC Takumar 135/2.5, Sigma 150-600C
    Flickr: https://www.flickr.com/photos/125851272@N07

  2. #282
    Uzależniony Awatar Macios
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    45
    Posty
    692

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    A jak się sprawuje kółko do wyboru punktów af w porównaniu do joysticka (jeśli chodzi o szybkość ustawienia konkretnego pola)?

  3. #283

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Witam, na tym forum jestem nowy i zwracam się do Was z zapytaniem, czy ktoś uzywa 80d z ob. Tamron 17-50 VC. Zakupiłem taki zestaw oczywiście oddzielnie i okazała się, że w obiektywie w trybie LV i podczas filmowania nie działa stabilizacja,pomimo jej włączenia. Obiektyw został wysłany do Tamrona do serwisu i odpowiedź jest taka, że producent nie gwarantuje poprawności działania sprzętu podczas filmowania, obiektyw słuzy do robienia zdjęć, ale tryb LV to jest tryb robienia zdjęć. Wgrany mam w obiektyw najnowszy soft ale to nic nie pomoglo. Obiektyw zapiąłem do 6d (oczywiście winieta, ale nie o to chodzi)i stabilizacja działa podczas LV i video, czyli jakaś blokada 80D. Sprawa zakończyła się że oddalem obiektyw do sklepu i zamieniłem na sigmę 17-50 OS, czekam na paczkę, mama tylko nadzieję, że ten zestaw zadziała.

  4. #284
    Coś już napisał Awatar Maro66
    Dołączył
    Aug 2016
    Miasto
    RZESZÓW
    Posty
    58

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Z pewnością obrazek będzie lepszy od Tamrona.

  5. #285
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Niestety, obawiam się, że stabilizacja to tylko początek problemów. Następny będzie AF. W szczególności do puszek Canona z dual pixel nie należy raczej kupować Sigm lub Tamronów. No chyba, że się nie zamierza używać. A szkoda, bo 80d jest chyba pierwszą puszką Canona, gdzie AF w LV i podczas filmowania jest więcej niż przydatny.

  6. #286

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Witam ponownie, Sigma dotarła i powiem, że przepowiednia "jotes25" nie potwierdza się,stabilizacja dziala (także podczas LV i filmu) i Af też bardzo ładnie chodzi. Sigma ma mniejszy obrót pierścienia AF, wydaje się że szybciej trafia w punkt wskazany na monitorze nie ma tendencji do myszkowania. Tak więc pozostaje się cieszyć, że coś dziala i nie muszę kupować drogich szkiel canona.

  7. #287
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez pol23 Zobacz posta
    Witam ponownie, Sigma dotarła i powiem, że przepowiednia "jotes25" nie potwierdza się,stabilizacja dziala (także podczas LV i filmu) i Af też bardzo ładnie chodzi. Sigma ma mniejszy obrót pierścienia AF, wydaje się że szybciej trafia w punkt wskazany na monitorze nie ma tendencji do myszkowania. Tak więc pozostaje się cieszyć, że coś dziala i nie muszę kupować drogich szkiel canona.
    To się cieszę A jak działa AF w LV i podczas filmowania?

  8. #288

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    To się cieszę A jak działa AF w LV i podczas filmowania?
    Z tego co zauważyłem to dziala "zaje..." porównując do mojego 6d to ogromna przepaść. Filmowanie jest bajeczne, dotykam ekranu i już nastawione, bajka.

  9. #289
    Awatar st4lk3r
    Dołączył
    Nov 2016
    Miasto
    Katowice/Siemianowice Śląskie
    Posty
    4

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Witam!
    Mimo, że zaglądam tu czasami, a Canonów używam od wielu lat, to jest to mój pierwszy postu tutaj, więc dobry wieczór
    Zastanawiam się mocno nad 80D, ale różne testy (optyczne.pl) i komentarze pod nimi nie zachęcają do jego zakupu.
    Aktualnie mam 550D, z którym najczęściej używam Tamrona 17-50 2.8 SP VC. Aparat kupiłem zaraz po premierze, więc mam go już ponad 6 lat i z jednej strony trochę z nim przeżyłem, a z drugiej coraz bardziej irytują mnie jego ograniczenia.
    Myślę nad 80D. Szczególnie (w porównaniu z 550D)zależy mi na:
    -górnym wyświetlaczu
    -bardziej szczegółowym obrazku
    -szybkim i pewnym AF (!)
    -dynamice tonalnej
    -niskich szumach do ISO3200 włącznie
    -lepszej ergonomii
    -wydajnym akumulatorze

    Fotografuję głównie architekturę, plenery, raczej spokojne kadry, często ciemne wnętrza, fotki nocne, statyw (urbex, itp.)

    Myślałem przyszłościowo nad FF, ale mam niechęć do używek, nowe trochę kosztują, nawet dziadek 6D, z którego korzystałem i zasadniczo nie byłem zachwycony tym, co z siebie wypluwał.
    Chciałbym pozostać przy APS-C, ale różne opinie o matrycy 80D mnie trochę skołowały. Miałem przez jakiś czas 70D i o ile ergonomia i szybkość AF mi się podobały, to osiągi matrycy były dla mnie na poziomie rozciągniętego 550D...
    Teraz jest cashback i body byłoby za 4000, czy warto?
    Na początek chciałbym zostać przy 17-50 jako główne szkło, mam nadzieję, że dobrze będzie pracować z 80D (z 70D działało szybko i pewnie).
    Pozdrawiam!

  10. #290
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 417

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez st4lk3r Zobacz posta
    Zastanawiam się mocno nad 80D, ale różne testy (optyczne.pl) i komentarze pod nimi nie zachęcają do jego zakupu.
    ...
    Chciałbym pozostać przy APS-C, ale różne opinie o matrycy 80D mnie trochę skołowały.
    A może zamiast czytać testy takie jak na optycznych lub co gorsze pitolenie niektórych komentatorów pod tymi testami, spróbuj ściągnąć sobie RAW-y z tego body, przy różnych ISO, różnych obiektów, wywołaj po swojemu i zobacz czy Tobie odpowiada to co zobaczysz. A jak masz już z czym porównać to decyzja urodzi się sama.
    To kosztuje troszkę pracy ale nie da się tego niczym zastąpić.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 29 z 41 PierwszyPierwszy ... 19272829303139 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •