Strona 4 z 41 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 401

Wątek: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

  1. #31
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    oszalał? to bardzo delikatnie powiedziane, tak swoją droga ciekaw jestem co teraz stanie sie z tym hurra optymizmem i zachwytami nad nowa puszka jakie tu panowały rano
    Mój optymizm nieco osłabł po odkryciu z punktami AF dla f/8. Ale i tak zdecydują inne rzeczy, którym będę się przyglądał. Co do ceny podchodzę spokojnie. Raz, że ona może się urealnić, dwa, że to nic nowego, "podatek od nowości". O ile pomnę 70d na początku kosztował też niecałe 5 tysięcy, potem dość szybko cena powędrowała w kierunku 4.

  2. #32
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Ten aparat jest tylko o 200 dolarów tańczy od 6d, wiec nie liczę na dużo niższą cenę...

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Mój optymizm nieco osłabł po odkryciu z punktami AF dla f/8.
    aaaa widze że wyczaiłes, iż pomyslałem własnie o Tobie
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #34
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    aaaa widze że wyczaiłes, iż pomyslałem własnie o Tobie
    Dziękuję za pamięć Zachwyt mój jest nad tym, że u Canona się coś zmienia we właściwym kierunku. 1dx2 był pierwszą jaskółką, teraz jest potwierdzenie w postaci 80d. A że nie jest tanio? Ostatnio niewiele tanich rzeczy Canon wypuszcza. Mam na celowniku np. 100-400 II. Drogi w momencie wprowadzenia, ale teraz do kupienia już w całkiem rozsądnej cenie (niestety nie w Polsce). Pocieszam się, że od czasu do czasu potrafią jeszcze coś całkiem taniego wypuścić np. 50 STM.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 18-02-2016 o 20:58

  5. #35
    Uzależniony Awatar PawelB
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    578

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Może ktoś doczytał czy ten PZ będzie ze starszymi puszkami działał, np. 70d?
    Newly enthused: hands on with the Canon EOS 80D: Digital Photography Review
    Z tego zdjęcia wynika że z korpusem moduł PZ się nie łączy, tylko z obiektywem. Więc powinien działać.
    Fomei PRV-3 w środku EOS 50D, EOS 10D, jakieś szkła i miejsce na nowe zakupy.

    Moje gnioty
    Moje gnioty 2

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez PawelB Zobacz posta
    Newly enthused: hands on with the Canon EOS 80D: Digital Photography Review
    Z tego zdjęcia wynika że z korpusem moduł PZ się nie łączy, tylko z obiektywem. Więc powinien działać.
    Nie takie hop-siup. Bo modułem PZ można sterować zdalnie tzn. przez Wi-Fi. Ergo korpus musi wiedzieć o PZ i umieć się z nim komunikować (tak, za pośrednictwem obiektywu).
    Przeszkód technicznych raczej nie widzę. Ale pewnie potrzebna będzie dobra wola Canona i nowy firmware do puszki.
    Ostatnio edytowane przez jotes25 ; 18-02-2016 o 21:13

  7. #37
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jotes25 Zobacz posta
    Diabeł tkwi w szczegółach. Te 27 punktów AF dla f/8 okazuje się tylko dla 100-400 II i 200-400 wyłącznie z extenderami serii III. Dla całej reszty szkieł i extenderów f/8 tylko na środkowym punkcie czyli tak jak w 7d2.
    to i tak cud bo dotąd nasza ulubiona firma rezerwowała to dla aparatów pro lub prawie pro (czy równiez pro w naszym nie najbogatszym kraju)

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Ten aparat jest tylko o 200 dolarów tańczy od 6d, wiec nie liczę na dużo niższą cenę...
    to nam podpowiada ile będzie kosztować 6DII zgodnie z zapowiedziami sprzed roku tak tanio już nie będzie

    ale ogólnie mi się podoba np. 100% kadru w kadrze - w końcu ktoś nabrał rozumu, pewnie dwa lata temu bym coś takiego brał z pocałowaniem ręki (o ile pogłoski o nowej technologii są prawdziwe), teraz tylko popatrzę
    Ostatnio edytowane przez jaś ; 18-02-2016 o 21:19
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  8. #38
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    3 608

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    to i tak cud bo dotąd nasza ulubiona firma rezerwowała to dla aparatów pro lub prawie pro (czy równiez pro w naszym nie najbogatszym kraju)
    Tutaj decyduje raczej jakiś wzgląd ściśle techniczny. Np. konieczność aktualizacji oprogramowania w obiektywach (oczywiście za pośrednictwem korpusu, a nie w serwisie). Nie jestem tego pewien, w jakiś sposób potwierdzi się jeśli rzeczywiście taka aktualizacja się pojawi. Ale może być też inny powód.

  9. #39
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Canon 80D - teraz już naprawdę oficjalnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ...

    to nam podpowiada ile będzie kosztować 6DII zgodnie z zapowiedziami sprzed roku tak tanio już nie będzie

    ale ogólnie mi się podoba np. 100% kadru w kadrze - w końcu ktoś nabrał rozumu, pewnie dwa lata temu bym coś takiego brał z pocałowaniem ręki (o ile pogłoski o nowej technologii są prawdziwe), teraz tylko popatrzę
    Wydaje mi się, że 70d po premierze 80d pozostanie w sprzedaży. Ciekawe czy podobnie będzie z 6d i 6dmk2...

  10. #40

Strona 4 z 41 PierwszyPierwszy ... 2345614 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •