Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

  1. #11

    Domyślnie Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

    Jesli to maja byc portrety zwierząt, to praktycznie żadne zasady fotografii przyrodniczej nie obowiązuja. Zwierzaki w zoo wklatkach kuszone zarciem itd. Karmione z reki. Jesli to ma byc fotografia przyrody naturalnej to te zdjecia juz raczej pod to nie podpadaja. Zreszta temat jest duzo bardziej skomplikowany. Czy slynne tez na tym forum fotki drapoli z nęcisk to jeszcze fotografia przyrodnicza? a czym rozni sie wykladanie karmy i padliny w lesie by zrobi ujecie od karmieni w zoo? Tylko plotem powicie? no nie wiem. Temat rzeka.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    408

    Domyślnie Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

    Zimki maja swoje miejsca, jeśli to stawy po zarybieniu, jest szansa że ryby są w tym samym miejscu i zimki też.
    Jeśli to rzeka, zimek oblatuje rewir kilka razy dziennie w którym ma kilka miejsc. Szansa że siądzie w konkretnym miejscu i zacznie polować są.
    Ustawienie akwarium w stawie nawet realne, w rzece...jakoś tego nie mogę sobie wyobrazić.
    Po fotografiach zaprezentowanych obstawiam na zimki które nie przebywały w naturalnym środowisku.
    Wyzwanie jest, większy zbiornik i nad stawy, przeleci może jakaś rybitwa a może czapla, o ile w zbiorniku będą rybki i postoi z kilka dni.
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  3. #13
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

    Fotografia nie ma zasad. To nie sport. Ważny jest efekt, a nie sposób, w jaki został osiągnięty. - tak sobie tylko zacytowałem pewnego tuza fotografii
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  4. #14
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    Fotografia nie ma zasad. To nie sport. Ważny jest efekt, a nie sposób, w jaki został osiągnięty.
    Fakt, można sfingować przyłożenie pistoletu do skroni i nacisnąć spust migawki - efekt jedna z głównych nagród foto.

  5. #15
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

    Cytat Zamieszczone przez italy Zobacz posta
    Fakt, można sfingować przyłożenie pistoletu do skroni i nacisnąć spust migawki - efekt jedna z głównych nagród foto.
    To po prostu fotografia kreatywna i nie ma w tym nic złego, dopóki nie sprzedaje się jej jako reportaż. Wtedy to zwykłe oszustwo. W tym zakresie fotografia nie potrzebuje specjalnych zasad bo są uniwersalne.

  6. #16
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Zdjęcie zimorodka pod wodą.

    Odkopuje, przykładowy set-up do "łapania" zimorodka.

    https://www.youtube.com/watch?v=5Kb4STPEgY0

    brakuje mi fotela bujanego, podglądu na jakimś większym ekranie, piwo w rękę i wyzwalacz zdalny.
    Z tyłu grill i kiełbaski na ciepło, co chyba oczywiste bo weekend majowy

    --- Kolejny post ---

    Tu za to ładnie pokazany.

    https://www.youtube.com/watch?v=MuSlwmqO9ww

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •