Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Canon 5D MkII + DJI Ronin-M dziwny efekt w ruchu podczas filmowania.

  1. #1

    Domyślnie Canon 5D MkII + DJI Ronin-M dziwny efekt w ruchu podczas filmowania.

    Witam,

    Bardzo proszę o pomoc, zaczynam swoją przygodę z DSLR.
    Posiadam zestaw Canon 5d MkII (soft ML) + 24-105 L f4, DJI Ronin M, redkorder Atomos Ninja 2.
    Nastawy: 1920x1080 24kl, Migawka 50, przysłona 4, ISO nie więcej niż 1250.
    Podczas zakręcania (wykonywaniem ruchu) roninem występuje "drżenie" różnych nagrywanych elementów, dokładnie jest to widoczne na tej próbce https://www.youtube.com/watch?v=an0JypNfhb0
    Obraz nie jest dostatecznie płynny (na monitorze jeszcze ujdzie, ale na TV, aż się nie dobrze robi) :/ podczas gdy filmuje bez ruchu jest wszystko ok, proszę o podpowiedź co może powodować ten efekt :/?


    Pozdrawiam Bartek

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar adawro
    Dołączył
    Jul 2011
    Miasto
    Ursynów
    Wiek
    49
    Posty
    1 021

    Domyślnie Odp: Canon 5D MkII + DJI Ronin-M dziwny efekt w ruchu podczas filmowania.

    Wygląda jakby zgubione klatki
    Rekorder albo aparat przez HDMI gubi klatki?
    Wyłącz ML?
    Czy przy nagrywaniu na wewnętrzną kartę pamięci w aparacie też tak skacze i przycina
    1DX + 50L

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 5D MkII + DJI Ronin-M dziwny efekt w ruchu podczas filmowania.

    Wywaliłem rekorder i wszystko gra Wina była po stronie ustawień (czyli moja): W aparacie 24kl w ML 24kl a w rekorderze 60, po mimo tego że przestawiłem na 24 wszędzie i tak miałem problemy z nagrywaniem (filmiki maks 7-8s (nie RAW), dziwne zakłócenia/fioletowe szumy itp ... także wywaliłem rekorder podłączyłem monitor 7" i naprawdę, teraz jestem zadowolony.

    Pozdrawiam

  4. #4
    Coś już napisał Awatar Matias
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    98

    Domyślnie Odp: Canon 5D MkII + DJI Ronin-M dziwny efekt w ruchu podczas filmowania.

    Szkoda, że wywaliłeś próbkę z Jutuba. Chętnie bym podejrzał

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •