Cytat Zamieszczone przez Dawid_Gaszynski Zobacz posta
Jakąś alternatywą, kompletnie niechętnie kupowaną - jest stałka 200mm 2.8. Nie kosztuje wiele, a opinie o niej są bardzo dobre.

Nie ukrywam, że dla mnie to prawdziwa tajemnica lasu jak ludzie łapią piłkę poniżej 200mm. Może i mam obsesję, ale staram się zawsze wszystko łapać na możliwie dużej ogniskowej. Zawsze to odcięcie tła jest lepsze. Te dwa zdjęcia kadrowałeś jakoś czy to w przybliżeniu oryginalny kadr ?

Trudno będzie odcinać tło schodząc na F4 poniżej 200mm.

Nie jest to łatwe, ale trzeba łapać momenty, kiedy zawodnicy lecą na Ciebie, albo są dosyć blisko - ale mimo wszystko przodem. Wtedy GO jest ładne, a akcje są dynamiczne.

Pomijając to czym się łapie i jak warto też pamiętać jak to potem pokazywać. Moim zdaniem czasem jedno źle dobrane zdjęcie psuje efekt. Masz dwa dynamiczne wysoki złapane z przyzwoitym tłem, dobrą radość zawodnika, ale parę pozostałych zdjęć o wiele mniej atrakcyjnych psuje ogólny odbiór. Gdyby tak 1-2 ciekawe zdjęcia dodać zamiast tych wielu cieszynek byłoby chyba atrakcyjniej.

Gryzę się w język co do podpisu...
#27 nie kadrowane
#30 tylko troszeczkę, aby zawodnik był w centrum kadru

Selekcja faktycznie nie idzie mi to zbyt dobrze. Zawsze mam problemy czy to z wybraniem najlepszych zdjęć, czy wyrzuceniem jednego takiego które nie jest najlepsze, ale nie jest też najgorsze.

Co do stałki 200mm - mało opłacalne w mojej sytuacji. Mam te 70-200mm f4 które mógłbym sprzedać, dopłacić cenę stałki 200mm 2.8 i miałbym bardziej uniwersalne 70-200mm 2.8. No ale to będzie możliwe dopiero za około 2 miesiące kiedy będę miał trochę więcej tych pieniędzy.