Trochę poszperałem w sieci i napisałem do sprzedającego:
Witam otrzymałem linki do ściągnięcia ,ale po pierwsze powinno być to z innej strony Adobe gdzie aktywacja jest po moim e-mailu na który kupowałem.
Po drugie nie jest to wersja Polska a link że spolszczeniem jest zainfekowany wirusem.
Po trzecie w ogłoszeniu jest mowa o licencji ESD a w opisie OEM to są dwie odmienne licencje.

W takim razie odstępuje niniejszym od umowy i mam obawy związane z legalnością tego klucza.

Informacyjnie :

Adobe na licencje ESD komercyjną podajecie sprzedawcy adres e-mail na który musi być zarejestrowana licencja. Następnie taka licencje powinna być możliwa do pobrania po zalogowaniu się przez Was na JEDYNEJ SŁUSZNEJ STRONIE, która gwarantuje oryginalność danych tj. licensing.adobe.com używając jako Adobe ID Waszego adresu mailowego. Tam powinniście znaleźć również certyfikat wystawione na swoje dane lub dane firmy z numerem seryjnym programu i Part Numberem produktu .

Najbezpieczniejsza forma zakupu to tylko ze strony Adobe. Mogę kupić zapakowane pudełko Canona z Lightroom 5 ,ale na nim jest napis not for sale separetly. Tak więc licencja może być w tym przypadku nie ważna nie mając faktury body z którym oprogramowanie było kupione.