Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: lightroom za 39 zł?? czy to legalny? Gdzie haczyk?

  1. #21
    Dopiero zaczyna Awatar Silveraxe
    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Newcastle
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: lightroom za 39 zł?? czy to legalny? Gdzie haczyk?

    Na Allegro bez ryzyka to zakupy do 10 zł
    Na Amazonie zakupy nowych rzeczy i ich zwroty bez problemu.
    Na Ebayu np kupilem 5D z przebiegiem 4708 zdjec za 370 funa.
    Da się. Ale jak sie szuka okazji ze prawie za darmo i sprzet prawie nie śmigany, to wlasnie na takich frajerów smutne niespodzianki czekają w kolejce.
    Olympus OM10 2x Zuiko Miranda 300 mm + extender.
    C.7D, C.5D, C.100D C.SX130is. 18- 55mm IS/ 50mm 1.4/ 24-105mm/ 70- 300mm, 1200 mm Maksutov, 580EX i 580 EXII
    Godox DE300/ 400, Eizo CS230

  2. #22
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: lightroom za 39 zł?? czy to legalny? Gdzie haczyk?

    na allegro LR 5 jest już sprzedawany po 19 zł, setki kupujących, spływające pozytywne komentarze, sam już nie wiem ....
    Lightroom 5 promocja - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    WROCLOVE
    Wiek
    43
    Posty
    257

    Domyślnie Odp: lightroom za 39 zł?? czy to legalny? Gdzie haczyk?

    Cytat Zamieszczone przez centur Zobacz posta
    na allegro LR 5 jest już sprzedawany po 19 zł, setki kupujących, spływające pozytywne komentarze, sam już nie wiem ....
    Lightroom 5 promocja - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
    Cuda się zdarzają, tylko nie zapomnij o Amber Gold ?

    Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: lightroom za 39 zł?? czy to legalny? Gdzie haczyk?

    A co mi tam promocja 10zl i po zapłaceniu odrazu email z kodem i linkami do ściągnięcia w tym spolszczenie. Ponieważ miałem wersje próbna użylem odrazu kod i wszystko ok ,ale próba ściągniecia spolszczenia zatrzymana przez antywirus.Teraz się zastanawiam ,bo tak naprawdę nie czuję się na legalu Znalazłem już nawet na eBay Lightroom 5 ,ale w opakowaniu Canona była to wersja dodawana kiedyś przy zakupie body.Na opakowaniu napis że nie powinno być sprzedawane oddzielnie.Cena £50 ,ale pytanie czy w takim układzie ten zakup będzie bardziej legalny? A jak kupuje się wersje pudełkowa z drugiej ręki to kod już był używany ,więc jeśli był na jeden PC ,a dalej go ktoś używa to co nie zadziała ? Mam na to rozwiązanie kupić lightroom 6 zapakowany

  5. #25
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2008
    Wiek
    49
    Posty
    454

    Domyślnie Odp: lightroom za 39 zł?? czy to legalny? Gdzie haczyk?

    Kupiłeś pirata. Jeśli w przyszłości dojdzie do sprawy o oszustwa (sprzedaż nielegalnego oprogramowania), będziesz wzywany jako świadek. Będziesz odpowiadał na pytania o kontakt ze sprzedawcą (np. maile, faktury itp.) i wszelkie rzeczy, które maja dowieść, że zostałeś wprowadzony w błąd.
    Powodzenia w tłumaczeniu

    Skąd wiem: sprawdzone osobiście przy oszukanym kupnie pakietu biurowego (tak, od legalnej firmy, na fakturę vat, poprzez allegro, cena nie była najniższa itd.).

  6. #26
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: lightroom za 39 zł?? czy to legalny? Gdzie haczyk?

    To nieźle swoją drogą to allegro powinno chronić kupujących.Ok a co z opcją kupienia lightrooma w pudełku Canon do ściągnięcia?

  7. #27
    Początki nałogu Awatar Eryk1
    Dołączył
    May 2018
    Miasto
    Birmingham UK
    Posty
    292

    Domyślnie Odp: lightroom za 39 zł?? czy to legalny? Gdzie haczyk?

    Trochę poszperałem w sieci i napisałem do sprzedającego:
    Witam otrzymałem linki do ściągnięcia ,ale po pierwsze powinno być to z innej strony Adobe gdzie aktywacja jest po moim e-mailu na który kupowałem.
    Po drugie nie jest to wersja Polska a link że spolszczeniem jest zainfekowany wirusem.
    Po trzecie w ogłoszeniu jest mowa o licencji ESD a w opisie OEM to są dwie odmienne licencje.

    W takim razie odstępuje niniejszym od umowy i mam obawy związane z legalnością tego klucza.

    Informacyjnie :

    Adobe na licencje ESD komercyjną podajecie sprzedawcy adres e-mail na który musi być zarejestrowana licencja. Następnie taka licencje powinna być możliwa do pobrania po zalogowaniu się przez Was na JEDYNEJ SŁUSZNEJ STRONIE, która gwarantuje oryginalność danych tj. licensing.adobe.com używając jako Adobe ID Waszego adresu mailowego. Tam powinniście znaleźć również certyfikat wystawione na swoje dane lub dane firmy z numerem seryjnym programu i Part Numberem produktu .

    Najbezpieczniejsza forma zakupu to tylko ze strony Adobe. Mogę kupić zapakowane pudełko Canona z Lightroom 5 ,ale na nim jest napis not for sale separetly. Tak więc licencja może być w tym przypadku nie ważna nie mając faktury body z którym oprogramowanie było kupione.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •