Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: [vik] okiem na świat

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar vik
    Dołączył
    Jul 2015
    Miasto
    Legnica
    Wiek
    26
    Posty
    22

    Domyślnie [vik] okiem na świat

    Wszystkie zdjęcia zostały zrobione Canonem EOS1200D. Proszę o opinię Jestem gotowa do konstruktywnej krytyki, są to jedne z moich pierwszych zdjęć.













    Ostatnio edytowane przez vik ; 01-08-2015 o 12:19

  2. #2
    Dopiero zaczyna Awatar vik
    Dołączył
    Jul 2015
    Miasto
    Legnica
    Wiek
    26
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Na dobry początek - moja mała galeria

    Dodaję parę staroci.

    Tutaj miałam problem, żeby ją złapać, dlatego zdjęcie tak ucięte.




  3. #3
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    49
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: Na dobry początek - moja mała galeria

    Pierwsza rzecz, ważna, aby móc odnosić się do poszczególnych zdjęć w prosty sposób: numeruj je. Nie jestem portrecistą,tym niemniej napiszę, że jak na początek...może być. Ostatnie zdjęcie: chmury, kolory tak, dachy, anteny, kominy itp zdecydowanie nie. Robiąc landszafta unikaj takich dodatków w kadrze.Również do tematu roślin podchodź tak, aby pokazać je najczytelniej jak się da. Poziom (kadr) i pion ( temat główny) rzadko kiedy zagrają dobrą kompozycję, staraj się myśleć o efekcie końcowym zanim naciśniesz spust. Może najpierw popatrz na coś z kilku stron, z różnych perspektyw. Po jakimś czasie to przyjdzie samo, będziesz wiedziała "od razu". No i mogłaś dać wątek do galerii użytkowników. Pracuj, pracuj

  4. #4
    Dopiero zaczyna Awatar vik
    Dołączył
    Jul 2015
    Miasto
    Legnica
    Wiek
    26
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: [vik] okiem na świat

    Z tym landszaftem, zdjęcie robione z łazienki haha, chciałam tylko uwiecznić wschód, bo kolory mnie zaczarowały. Próbowałam uniknąć chociaż odrobinę tych dachów itp, ale nie dało rady. O numeracji nie zapomnę już. Teraz nie mam dużo czasu na cykanie zdjęć (praca w wakacje). Pod koniec przyszłego tygodnia będą nowości Czekam na dalsze opinię

  5. #5
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    49
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: [vik] okiem na świat

    Cytat Zamieszczone przez vik Zobacz posta
    , chciałam tylko uwiecznić wschód, bo kolory mnie zaczarowały
    Na ładny wschód musisz być na miejscu jakąś godzinkę wcześniej. Ideałem jest w ogóle zmiana pogody, wtedy masz kilka rodzajów chmur na różnych poziomach, słońce dopełnia reszty, gdy wstanie. Prawdziwy festiwal kolorów

  6. #6
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [vik] okiem na świat

    Z tych pokazanych , tylko nr jest wartościowe.Tylko zastanawiam się , dlaczego te drzewa w dali są wszystkie pochylone w lewo.
    Twoje początki są takie jak wielu, robisz zdjęcia o małej, wręcz żadnej wartości "artystycznej" jeśli mogę tak to nazwać.Ale nie ma co się załamywać.Większość z nas tak zaczynała.Pracuj nad kadrem,światłem.A najważniejszy to temat zdjęcia.Bo co tu robi np jakaś pszczółka na kwiatku jabłoni chyba, w dodatku z jakąś biegnącą w poprzek cienką linią ?Jeśli chcesz pokazać jakiś fajny układ kropel rosy to nie rób kadru z góry,a jeśli takowego nie da rady zrobić z różnych powodów, odpuść sobie taki pstryk -szkoda nabijać sobie przebieg aparatu.Przed każdym zdjęciem pomyśl co chcesz osiągnąć.To właśnie jest efekt ery aparatów gdzie każdy pstryk nic nie kosztuje.Bo jakbyś miała film na 36 klatek, to szanowała byś każde naciśnięcie migawki.
    Mam tylko nadzieję że moje uwagi zmotywują Cię do nauki,by każdy kadr który wyjdzie spod Twej ręki był kadrem poprawnym a może nawet -nietuzinkowym, czego życzę.
    pozdrawiam

  7. #7

    Dołączył
    Aug 2015
    Miasto
    Chicago
    Posty
    7

    Domyślnie Odp: [vik] okiem na świat

    Pierwsza fotka ma jakiś fajny klimat, gałązka oprószona śniegiem też fajna. A mnie się podoba ostatnie zdjęcie, kolory nieba są nieziemskie,jak dla mnie fajnie wyglądają tylko zarysy, a nie szczegóły budynków.Spoko masz widok z łazienki, ja muszę do parku gnać z rana . Ot opinie osoby co słabo się zna na robieniu zdjęć :

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar vik
    Dołączył
    Jul 2015
    Miasto
    Legnica
    Wiek
    26
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: [vik] okiem na świat

    italy - oczywiście, że nie zmotywowało, a co do tej linii - ona mi się pojawiła po uploadowaniu na DA. W komputerze jej nie ma. Zdjęcia ogółem (większość) jest sprzed roku. To były moje takie pierwsze początki. Postaram się dodać coś świeżego, wezmę pod uwagę wszelkie rady.

    Cocon140 - dziękuje za miłe opinię nawet jeżeli słabo się znasz (to tak jak ja) Twoje uwagi są dla mnie też ważne.

  9. #9
    Uzależniony Awatar italy
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    508

    Domyślnie Odp: [vik] okiem na świat

    Cytat Zamieszczone przez vik Zobacz posta
    oczywiście, że nie zmotywowało,
    raczej niech Cie zmotywuje bede zaglądał i pewnie zawsze jakiś kamyczek wynajdę

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    TWOJA STARA
    Posty
    697

    Domyślnie Odp: [vik] okiem na świat

    Nigdy do zdjęć nie dodawaj białej winiety, nigdy. To wyszło z mody jakieś 20 lat temu a jakby się głębiej zastanowić to nigdy nie było to estetyczne...

    Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka
    ebe ebe

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •