Strona 1 z 36 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 357

Wątek: Wyzwalanie radiowe lamp Speedlite

  1. #1
    plodz1
    Guest

    Domyślnie Wyzwalanie radiowe lamp Speedlite

    Kto mi powie dlaczego radiowe wyzwalacze lamap w Polsce kosztują 200-300 zł a gdzie indziej, np. w na Ebayu w Stanach to samo kosztuje 15 dolarów.
    http://cgi.ebay.com/Radio-Slave-Wire...QQcmdZViewItem

    Fakt że z Chin przesyłka dodatkowo 10 dolarów - ale to daje z przesyłką ok. 80 zł przy jednej sztuce ? Może znajdzie się pare osób, tak żeby większą ilość zamówić ?

    Pozdr
    Plodz

  2. #2
    Uzależniony Awatar Raff
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    778

    Domyślnie

    No, ale faktem jest że to inne radia. Te u nas popularne nie są najlepsze na reportaż ale do studia spoko. Ciekawe jak zatem te po 15 zielonych? Tez bym reflektował na jakieś tańsze radyjko

  3. #3
    emil
    Guest

    Domyślnie

    A jest możliwość zainstalowania radia i lampy błyskowej razem?????

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Te z funsportsu (DC-B, niedawno 320pln/szt, obecnie 199) sa dokladnie takie same jak te prezentowane na e-bay'u "Wireless Radio Slave Flashlight 4 Channel--battery" po $9.99 plus $15.99 przesylka na terenie stanow i $19.99 w swiat. Jest tez nowszy model nieco innej konstrukcji "BEST Studio strobe Radio Slave Wireless Trigger Battery" po $3.99 i $20 przesylki. Wyszukiwarka wypluwa tego calkiem sporo.

    Jako uzytkownik pierwszego modelu moge tylko powiedziec ze zdarza mu sie z 580'tka nie blysnac. Czy jest to zawsze wina 580'tki jak nie nadaza sie ladowac czy wyzwalacza gubiacego sygnal czy "po rowno" nie wiem narazie bo brak czasu na wybadanie. Tak tylko informuje Jest jednak na tyle wygodne, ze nadaje sie do uzytku

    Cytat Zamieszczone przez emil
    A jest możliwość zainstalowania radia i lampy błyskowej razem?????
    Jak masz puszke z gniazdem PC to tak. Bedzie zwisac z boku na przewodzie, chyba ze sobie wymajstrujesz mocowanie. Przewod jest w zestawie.

    W przeciwnym wypadku nie ma szybkiej, latwej i taniej metody, choc mozna nieco zakombinowac z jednak z kostek hamy i przy odrobinie lutowania dopiac sie obok. O automatyce wtedy mozesz zapomniec. Choc i w pierwszym przpadku bedzie glupiala skutecznie utrudniajac prace. Tylko manual.
    ...

  5. #5
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Miasto
    W-wa
    Posty
    214

    Domyślnie

    chętnie na taką radiówkę za 10-15 $ bym sie zapisał (nie wydaje mi sie by zdarzyło mi sie tego użyć częściej jak kilka razy w roku więc kwota do 30$ z wysyłka byłaby do zaakcetowania

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    50
    Posty
    928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    Te z funsportsu (DC-B, niedawno 320pln/szt, obecnie 199) sa dokladnie takie same jak te prezentowane na e-bay'u "Wireless Radio Slave Flashlight 4 Channel--battery" po $9.99 plus $15.99 przesylka na terenie stanow i $19.99 w swiat.
    I tych właśnie nie polecam.
    Miałem i wymieniłem na model z zasilaniem sieciowym.
    Zasilane bateriami mają poważny problem z wyzwalaniem.
    U mnie bylo to około 2 błyski na 10 wyzwolen migawki - doprowadzalo mnie to do qu r wi cy

  7. #7
    jasie_pany
    Guest

    Domyślnie

    a moze mi ktos pokazac przyklad takiego radiowego wyzwalacza z zasilaniem sieciowym? Bardzo dziekuje. A jak nie to jaki polecacie model jesli ktos w ogole uzywa cos takiego. Chodzi mi zeby wyzwolic Sigme ef 500 Super ale bez drugiej lampy.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie Radiowe wyzwalanie lamp speedlite

    Mam pytanko.

    Na ostatniej sesji foto notorycznie problem sprawiało "widzenie" się speedlitów w trybie master-slave za pomocą wbudowanego czujnika (jedna 580ex a druga 550ex).

    Plan na zdjęcie był taki żeby dopalić w ciemnym miejscu parę od przodu tworzące efekt "podswietlenia".

    Udało nam się to tak:


    Ale nie jest to wygodne rozwiązanie ponieważ:
    1) Ktoś lampę musi trzymać przed nimi starając się uniknąć złapania na zdjęciu
    2) Część lampy (z czujnikiem) musi wystawać tak aby złapać błysk mastera a jednocześnie błysk nie może być widoczny dla aparatu mastera wiadomo dlaczego .. Na powyższym zdjęciu musiałem wyciąć kawałek lampy i kawałek nogi
    3) Czasami lampy się nie widzą a niby powinny. Np. jest za jasno. Jest to trochę irytujące

    I pytanie: czy jest jakaś metoda radiowego wyzwalania slave'ów?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    a podobno slave w canonie to własnie wyzwolenie radiowe...??

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar ripek
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    39
    Posty
    1 486

    Domyślnie

    to słabe to radio jak nie przechodzi nawet przez warstwe materiału

Strona 1 z 36 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •