Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 117

Wątek: Książki o fotografii II

  1. #1

    Smile Książki o fotografii II

    Kontynuacja wątku "Książki o fotografii"

    Witam, szukam jakiejś ciekawej pozycji o naświetlaniu zdjęcia, może ktoś miał styczność
    "Z Pamiętnika Lampy Błyskowej. Wielka Siła Małych Fleszy - McNally Joe"? Warto?
    Ostatnio edytowane przez MacGyver ; 26-01-2012 o 09:03

  2. #2
    Coś już napisał Awatar m2k
    Dołączył
    May 2010
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    48
    Posty
    75

    Domyślnie

    Dość dobra pozycja, ale zdjęcia przeciętne jak na obecny rynek. Oczywiście mówię o sytuacji, w której szukasz książki do nauki błyskania fleszami, nie po prostu "o naświetlaniu".
    Wadą jest to, że McNally używa sprzętu Nikona (co już jest wadą samą w sobie ) i opowiada o sterowaniu lampami tak, jak to robi Nikon. Co ciekawe, nie używa Pocket Wizardów. Myślę, że dla początkujących i lekko-średnio-zaawansowanych jest OK. Później trzeba samemu warsztat zrobić. Mnie brakuje tam opisania jak uzyskać klimat na zdjęciach, jaki teraz jest modny (jeśli już wydaje się taką książkę).
    Humor McNally'ego jest rzeczą subiektywną - jedni go lubią inni nie. Czasami przynudza. Ogólnie polecam, ale to cegiełka - według mnie podstawy, jak w ogóle błyskać, żeby coś Ci wyszło na zdjęciu

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kielce
    Posty
    1 290

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mckgro Zobacz posta
    Witam, szukam jakiejś ciekawej pozycji o naświetlaniu zdjęcia, może ktoś miał styczność
    "Z Pamiętnika Lampy Błyskowej. Wielka Siła Małych Fleszy - McNally Joe"? Warto?
    Więcej się dowiedziałem z książki Lampa błyskowa w fotografii ślubnej.
    Czytając pamiętnik możesz się poczuć jakbyś czytał katalog z akcesoriami nikona

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za opinie, rzeczywiście trochę nie precyzyjnie się wypowiedziałem, głównie chodzi mi o książkę tak jak napisał m2k do nauki błyskania fleszami.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    33

    Domyślnie

    Może to Ci się spodoba. Na razie niedostępne Siła fleszy. Wszystko co chcielibyście wiedzieć o lampach błyskowych Canona Recenzje oryginału można przeczytać na Amazonie.

  6. #6
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 675

    Domyślnie

    Ostatnio nabyłem Lampa błyskowa w fotografii ślubnej i mimo, że fotorgrafią zajmuje się tylko amatrosko/hobbystycznie i nie robię fotek na ślubach (zawodowo/zarobkowo) jestem bardzo zadowolony. Wszystko bardzo fajnie i przystępnie napisane. POLECAM!

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar airhead
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    2 495

    Domyślnie

    w październiku przeczytałem:
    Zdobyć zdjęcie. Moja historia fotografii prasowej
    Jak czytać fotografię
    O Fotografii
    - Susan Sontag
    i wszystkie są godne polecenia
    Canon 6D + 20/2,8; 35/1,4; 85/1,8; 70-210/3,5-4,5
    Fujifilm x100

    mgrochocki.wordpress.com

  8. #8
    Bywalec Awatar Hom_er
    Dołączył
    Sep 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    191

    Domyślnie

    Przejrzałem/przeczytałem w Empiku (w 2 h) "W stronę lepszych zdjęć" Davida Notona i powiem szczerze, że dla amatora zbyt mało podstawowych informacji, dla profesjonalisty - jemu w niczym nie pomoże.

    Jest tam sporo fajnych zdjęć i ciekawa opowieść, ale nie można tej książki traktować ani jako poradnika, ani albumu.

    Chociaż znalazłem też zdjęcia, których moim zdaniem nie powinno być w pozycji profesjonalnego fotografa

    W sumie, trochę szkoda na nią kasy.

    Spodziewałem się czegoś lepszego - zaznaczam, że to tylko moja osobista opinia!

    P.s.
    Fajnie, że w niektórych księgarniach można sobie usiąść przy stoliku i pooglądać/poczytać książki
    Fiu fiu

  9. #9

    Domyślnie

    Dzien dobry,
    witam wszystkich Forumowiczow. Chcialbym sie dowiedziec czy istnieje podobna pozycja ksiazkowa dla Canona? Chodzi oczywiscie o piblikacje "Radość fotografowania Nikon".
    Ogladalem nowe wydanie i przyznam, ze troche zrobilo mi sie smutno. Fajna ta ksiazka i miloby bylo przeczytac podobna lekture dotyczaca np 5DMk2.
    Serwus

  10. #10
    Dopiero zaczyna Awatar martieos
    Dołączył
    Apr 2011
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gene Zobacz posta
    Chcialbym sie dowiedziec czy istnieje podobna pozycja ksiazkowa dla Canona?
    Serwus
    "Podstawy fotografowania aparatemi Eos" - książka juz od dawna raczej nie dostepna,choć moze czasami na allegro...

    Polecam,świeżo po lekturze , A.Mroczka "Książka o fotografowaniu". Zresztą o tym juz duzo tu było..

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •