Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 121

Wątek: sprowadzanie sprzętu z USA

  1. #1

    Question sprowadzanie sprzętu z USA

    chciałbym poznać Wasze zdanie na temat aparatów sprowadzanych z USA odnośnie ceny, opłacalności i ewentualnych problemów jakie mogą wystąpić z takim sprzętem w Polsce...
    dobrze by było opierać się na przykładzie 350D bo być może będę miał mozliwość sprowadzenia takowego
    EOS 400D| Sigma 24-70 1:3.5-4.5 HF Aspherical(62mm)| EF 38-76 1:4.5-5.6 | EF 100-300 1:4.5-5.6 USM| Speedlite 430EZ| HOYA Standard: CIR-POLARIZING (62mm)

    Sprzedam: EOS3000 + EF 38-76 1:4.5-5.6

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marlon
    chciałbym poznać Wasze zdanie na temat aparatów sprowadzanych z USA odnośnie ceny, opłacalności i ewentualnych problemów jakie mogą wystąpić z takim sprzętem w Polsce...
    dobrze by było opierać się na przykładzie 350D bo być może będę miał mozliwość sprowadzenia takowego
    350D - nie ryzykowałbym.
    Ogólnie - aparaty nie, szkła tak

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gietrzy
    350D - nie ryzykowałbym.
    Ogólnie - aparaty nie, szkła tak
    ta jasne, szkla tez nie, no chyba ze jestes twardy i sobie sprowadzisz 24-70 ;-)

  4. #4

    Domyślnie

    no ale może coś więcej? dlaczego mam nie ryzykować? słyszałem że wystarczy zmienić wtyczkę przy ładowarce a poza tym to raczej nie ma różnic w stosunku do Europy..być może się mylę - nie znam się...
    i nie chodzi mi o zakup przez internet czy coś w tym rodzaju tylko po prostu "przywiezienie" takiego sprzętu
    EOS 400D| Sigma 24-70 1:3.5-4.5 HF Aspherical(62mm)| EF 38-76 1:4.5-5.6 | EF 100-300 1:4.5-5.6 USM| Speedlite 430EZ| HOYA Standard: CIR-POLARIZING (62mm)

    Sprzedam: EOS3000 + EF 38-76 1:4.5-5.6

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Jac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    W-wa/Bielany
    Posty
    4 813

    Domyślnie

    jesli bedziesz mial mozliwosc zawiezienia go na naprawe gwarancyjna to tak, jak bedziesz mial pecha to koszt naprawy moze przewyzszyc to co zaoszczedzisz na przemycie z USA, ja sobie tam kupilem gripa, karty, i super wezyk... reszte kupuje w PL tak zebym mogl w razie czego spokojnie reklamowac...


    zdaje sie ze muflon sie przejechal na 100-400 kiedy przyszlo mu zaplacic za naprawe IS... ja na gripie chyba troche tez bo z poczatku serii i podobno nie dziala z paluszkami, ale ze nigdy nie uzywalem z paluszkami to mnie to nie dotyczy... wymieniac dalej... mussz miec swiadomosc ryzyka... decyzja nalezy do ciebie

    edit: nie mozna wykluczyc ze jakas seria aparatow bedzie np wadliwa i canon sie przyzna i za darmo bedie wymienial... i co w tedy zrobisz ... ja ci powiem, nie wymienisz i bedziesz czeka czy sie zepsuje czy nie...
    Ostatnio edytowane przez Jac ; 03-01-2006 o 01:59

  6. #6

    Domyślnie

    hmm....a czy 350D jest aż tak awaryjny? ja mam swojego poczciwego 3000, fakt że elektroniki w nim niezawiele ale pracuje niezawodnie już chyba 7 latek
    chyba zaryzykuję i postawię na marke
    EOS 400D| Sigma 24-70 1:3.5-4.5 HF Aspherical(62mm)| EF 38-76 1:4.5-5.6 | EF 100-300 1:4.5-5.6 USM| Speedlite 430EZ| HOYA Standard: CIR-POLARIZING (62mm)

    Sprzedam: EOS3000 + EF 38-76 1:4.5-5.6

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marlon
    fakt że elektroniki w nim niezawiele
    I to niech Ci wystarczy.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Migawka lub inne czesci mechaniczne pewnie padna Ci po gwarancji (po kilkunastu/kilkudziesieciu tysiacach fotek). Z innych uszkodzen ciezko cos wrozyc (czysto losowo).
    ...

  9. #9
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Kaczogród
    Wiek
    48
    Posty
    450

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marlon
    chciałbym poznać Wasze zdanie na temat aparatów sprowadzanych z USA odnośnie ceny, opłacalności i ewentualnych problemów jakie mogą wystąpić z takim sprzętem w Polsce...
    dobrze by było opierać się na przykładzie 350D bo być może będę miał mozliwość sprowadzenia takowego
    Z autopsji stwierdzam ze to praktyka dla twardzieli ;-).
    Osobiscie kupowalem za wielka kaluza body i obiektyw. Osobno. Aparat sluzy od 2 lat bez problemu, ale za naprawe szkla juz zaplacilem roznice w cenie tu i tam. Po a tym teraz jestem madrzejszy i jesli chodzi o szkla Canaona, to jesli bede cos jeszcze kupowal, to odzaluje i wejde do takiego sklepu gdzie pozwola mi z kilku wybrac sztuke.
    Skoro upierasz sie na zakupach maksymalnie tanich, to proponuje jeszcze rozwazyc zakup w Nimeczech (wyszukiwarka www.idealo.de). Wtedy generalnie masz gwarancje honorowana u nas. Ja ostanio cos kupowalem w Szwajcarii (sklep on-line, wiec bylo ociupke taniej niz w DE),Gwarancja nie bedzie honorowana w EU/PL ale zawsze latwiejsza do zrealizowania niz Amerykanszczanska.

    pozdrawiam,
    Marcin
    Chciałbym mieć więcej czasu na fotografowanie.

  10. #10

    Domyślnie

    CZy wy troche nie przesadzacie?
    Jak kupie tu nowy sprzet to mam gwarancje na rok, a prawdopodobienstwo powaznej awarii jest znikome.No,chyba ze ktos zrobi 200000 fotek w tym czasie to ma prawo paść migawka.Różnica w cenie usprawiedliwia zakup w USA.Kupiłem tam chyba w 95 roku Eosa 5 po półrocznym przebiegu i dopiero w 2003 to i owo sie posypało.Sprzedałem truchło i kupiłem używanego....eosa 5.Po gwarancji bez wzgledu na to gdzie kupiony - placic trzeba.Pomijam inne wzgledy(wtyczki,11o V).Chodzi o dziwne zafascynowanie gwarancjami jakby to była jakas ostatnia tandeta produkowana w chińskiej piwnicy.Taki śmieszny papierek sporo kosztuje...i jak dla mnie jest to ostatnie kryterium jaki biore pod uwagę.Oczywiście jeżeli chodzi o coś co nie jest jakąś ostatnią tandetą produkowaną w chińskiej piwnicy.Wtedy ten magiczny świstek jest bardzo pożądany.
    Ile kosztuje wymiana matrycy albo migawki w 1ds? Wiecej niz 12 kpln?Taka jest mniej więcej różnica między NOWYM tu a (wg opisu i kilkunastu szczególowych fotek) używanym w USA.Wiem,wiem.........Fotoszop moze wiele,licznik można cofnąc,zadrapania pomalowac i wypastowac.Ale zakładając,że nie każdy jest oszustem i ma prawo sprzedać MAŁO UŻYWANY 2 letni sprzęt za niewielkie pieniądze to gwarancja jest zbędnym wydatkiem.I niekoniecznie jest to sprzęt TYLKO dla zawodowców i nie musiał byś używany na wojnie w Iraq.Przepraszam.Misji stabilizacyjnejod kilku dnihehehe

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •